Lista ocen Audi A4 B6 (323) - Silnik

Na liście zabraknie 286 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Eryk
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Jeśli chodzi o silnik nie było żadnego 'pierdnięcia'. Jestem bardzo zadowolony zrobiłem autkiem prawie 20kkm i jedynie co raz miałem problem to wyłączyło mi się turbo - zamuliło się po jeździe w mieście - po przedmuchaniu na trasie do dzisiaj nie pierdło ani razu.
~Maciek-m83
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Silnik pracuje równo,dobrze wkręca się na obroty,pracuje dość cicho, jest elastyczny i jeszcze nie zdarzyło się żeby zabrakło mi mocy przy np. wyprzedzaniu,choć przyznam że 30KM więcej by mnie ucieszyło.Miałem wcześniej m.in volvo s60 D5 163KM i szedł bardzo ładnie
~Stiku
Avant 1.9 TDI PD 101KM 74kW
Wydaje sie byc glosniejszy niz np common rail\'e ale za to w środku wyciszenie b.dobre. W miare elastyczny. Najgłosniejszy jest przy obrotach (wersja 101 KM) 1900/min wtedy wydaje sie wpadac w dziwny rezonans (wprawne ucho) ale juz powyzej i ponizej jest przyjemnie.
~yaro79
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
silnik rewelacja 130km niby nie jest to aż tak strasznie dużo, a jednak wgniata w fotel,bardzo dynamiczny i świetnie się zbiera!! Polecam zwirusować go chipem tak jak to zrobiłem ja, osiąga teraz 150km i czuc róznice,jednak gdy ktoś zostanie przy 130 bedzie bardzo zadowolony!!
~greglus@o2.pl
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Silnik jak dla mnie doskonały, super dynamika, oszczędność i ekonomia (stosunkowo niedrogie części), na 6 biegu przy 160km/h wcisnięcie gazu powoduje odczuwalną reakcję przyspieszenia w plecach. Bezawaryjna jednostka o niezbyt skomplikowanej konstrukcji ale wymagająca dbałości.
~Marcin
Avant 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Przede wszystkim jest to V6, którego dźwięk podczas pracy jest fantastyczny. Moc silnika jest w zupełności satysfakjonująca. Wrażenia z jazdy niesamowite, przy każdym zakresie obrotów samochód wyrywa jak samolot przy starcie. Tego po prostu nie da się opisać...:)
~Winter Champion
Sedan 1.9 TDI PD 101KM 74kW
Po odpaleniu na zimno motor klekocze jak traktor i to bajki że nowoczesne diesle już nie klekoczą. Więc jak jedziesz rwać laski to najpierw dobrze rozgrzej motor albo umów się pod głośną dyskoteką. Za to dość ekonomiczny ale gazu nie da się założyć więc nie aż tak bardzo.
~misiek 3691
Sedan 2.4 V6 170KM 125kW
Silnik 8 zaworowy, znakomity do gazu, wystarczający do miasta, na trasie można spokojnie jechać 150 - 160 nonstop, pali przy takich prędkościach 10 - 10,5 litrów gazu. Trochę za mało elastyczny, ale i tak jak na 10 - latka daje sobie radę. Silnik bardzo cichy polecam.
~AdrianO
Avant 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Auto w rodzinie kilkanaście lat - nic w tym czasie się nie działo poza wymianą oleju. Pierwsza poważniejsza naprawa po 325 000 - regeneracja głowicy, wymiana wałka, poduszki silnika Odpalał zawsze bez najmniejszych problemów nawet na silnym mrozie!
~Fevon
Avant 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Ładny pomruk, dynamiczny, dobrze pali na mrozach -20 na słabym akumulatorze 50ah odpalił bez problemu. Ciągnie dosłownie od 1,500 obrotów do samego końca jak wściekły. Minus to duże spalanie ale myślę, że głównie przyczynia się do tego quattro.