Lista ocen Audi A4 B6 Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW 2000-2004 (30) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wojciech
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
uszkodzona pompa wody przy 135tys km nastepnie odksztalcila sie pokrywa zaworow niby nic ale uszczelka nie starczyla trzeba bylo kupic pokrywe oczywiscie dostepna tylko w aso audo vw lub skoda nastepnie termostat uszkodzony sredno to wygladalo koszt naprawy okolo 1000zl niby nic a jednak badziewie polecam konkurecje czyli auta do jazdy a nie do ogladania czyli bmw e46/e90 lub merc c clase 2.0d i 2.2cdi
~Simon
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
luz. Z tego co mnie spotkało to: ukręcony prawy przegub (to pewnie efekt turbodziury i mojego natręctwa w jej wykorzystywaniu - 100% poprawiacz humoru), jakieś tam paski z ładowania akumulatora, ostatnio zawiesza się turbo, jadę i nagle brak mocy :). Do zrobienia przez serwis ale jak na razie zdarza się to sporadycznie (należy pamiętać że auto ma przebieg powyżej 200tys).
~TAK
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
czeste uszkodzenia magla (przekladni kierowniczej), wycierajace sie zaweiszenie na naszych polskich drogach, to sie nie ma do czego przyczepic autko jest niezawodne blache ma mocna i silnik elastyczny przy tym 1.9tdi znany jako wyznacznik niezawodnosci silnikow co tu duzo pisac jest chyba najmniej awaryjnym samochodem jaki znam polecam
~Erni
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Poważne usterki i koszty to wymiana koła dwumasowego, wahaczy, turbiny, Ale zużycie owych w/w elementów jest w dużym stopniu zależne od stylu jazdy kierowcy i dróg po jakich sie porusza.. Dlatego ważnym jest by przestrzegać zasad eksploatacji Diesla, wtedy nie wpędzimy się sami w koszta
~artur_mi
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Wiem ,że poprzedni właściciel naprawiał sprzęgło. Przy mocnym przyspieszaniu na 4 i 5 biegu od 1800-2200obrotów mocno lewarek drgał(wyczuwalne też na kierownicy). Na trasie do Polski zaczęło szarpać całą budą i pow 100km/h nie dało się jechać. Okazało się, że to przegub wewnętrzny
~Sławek j-ow
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Niestety turbo było robione 2 razy w ciągu 4 lat. Może też i moja wina gdyż chciałem zaoszczędzić i zregenerowałem za 600 zł. po 2 latach padło i zrobiłem za 1200 zł. w renomowanej firmie... jeździ do tej pory po tej naprawie :)
~Tomek
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Auto nigdy mnie nie zawiodla na trasie a sporo jedzilem po calej europie. Jedna rzecza ktora dos bardzo wkurzala to wielowachaczowka - wachacze zmienialem co pol roku jeden czyli dwa na rok raz prawa raz lewa strona.
~darek
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
hamulce - podczas dlugiej jazdy w deszczu powstaje filling na tarczach co staje sie bardzo niebezpieczne, to tak jak w fiacie 126p nalezy odparowac wode, a pozniej hamowc. W Niemczech w serwisach znaja ten problem
~Grzegorz
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Po kupnie od razu regenerowalem wtryski, nowe przednie zawieszenie, nowe opony, i nic wiecej. Ale jak kupowalem, to widzialem ze musze to zrobic, dlatego cena byla nizsza.
~zawiedziony
Sedan 1.9 TDI PD 131KM 96kW
jest ok tylko raz padla turbina i akumulator diabli wzieli a i zarowki 6w postojowe czesto sie palą a 30 zl kosztuja w serwisie bo na stacji za zlotowke nie kupisz...bo nie ma
Audi A4 B6 Sedan