Lista ocen Audi A4 B7 (151) - Silnik

Na liście zabraknie 151 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krzysiu
Avant 2.0 TDI PD 170KM 125kW
Co mogę powiedzieć auto kupiłem z 2 silnikiem nowym wymienianym w Audi.Wada ich to EGR mi się zepsuł co zatkało DPF i auto stanęło na autostradzie.Sprzęgło przy 230 tys km spaliło mi się.Do tego wymieniłem 3 przewody z EGR bo pękły i były dziwne piski metaliczne dźwięki jak by zepsute turbo.Szczerze auta bardzo awaryjne nie polecam
~Boseron
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
to moje czwarte audi a4 zaczynałem od b5 do b6 i teraz b7 i powiem ze jest ok. odradzam silniki z oznaczeniem BLB i BPW z 2005 i 2006 r wada tzw \"imbusika\" pompy oleju wyeliminowana w 2007roku.silnik 2.0 tdi dużo gorzy niz 1.9 tdi sprawdzona jednostka. pali stosunkowo mało , kultura pracy ok,
~Wojtek
Sedan 2.0 20V 131KM 96kW
Silnik lubi brac olej i dolewki po 100ml zdazaja sie srednio co 1500 km. Niestety wedlug opinii "ten typ tak ma" i trzeba sie do tego przyzwyczaic jezeli nie chce sie wydawac fortuny na remont silnika. Osiagi samochodu z tym silnikiem bardzo przecietne.
~kainbers
Avant 2.0 20V 131KM 96kW
Na początku bałem się tego silnika i jego spalania ale obawy prysły po wycieczce na wakacje. 2,5tyś km wyjazd do Chorwacji sprawiły, że auto było elastyczne i ekonomiczne bo zaledwie 6,7l/100km na całej trasie. Jedno tankowanie wystarczyło na dojazd z domu do miejsca docelowego.
~jj
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Silnik dobrze wyciszony - nawet miły odgłos, fajnie radzi sobie z masą auta - 2 3 bieg fajnie wgniata w fotele - wyprzedzanie nie stanowi problemu, gorzej ruszanie -pierwszy bieg porażka radykalnie wpływa na czas od 0 -100 no i na 4 biegu mógł by lepiej ciągnąć
~pawelswic@vp.pl
RS4 Sedan 4.2 V8 FSI 420KM 309kW
Silnik benzynowy 4.2 FSI o mocy 420KM jest doskonały pod względem elastyczności. Na każdym biegu mam dobry ciąg, dlatego że moment obrotowy jest dostępny od 2.200 obr./min do 7.700. Przyspieszenie poniżej 5sek do 100km/h, Vmax >300km/h. Obecnie bez problemów, zużycie oleju w normie.
~Michał
Sedan 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Nierówna praca, szczególnie na biegu jałowym. Zgodnie z instrukcją możliwe zużycie oleju 1 l/1000 km., co niestety zaczyna się sprawdzać. Podobno trzeba zaopatrzyć się w olej i dolewać co jakiś czas. Proszę wszystkich użytkowników o komentarz, czy mają podobny problem: novamoda@wp.pl
~aldo moro
Sedan 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Ten silnik pracuje juz w grupie VW od dobrych kilkunastu lat, przechodzac ciagle modyfikacje. Na plus mozna mu jedynie zapisac niskie spalanie. Z osiagami przestaje nadarzac za konkurencja, zas ciagle drganie auta i nieprzyjemny dzwiek powoduja ze trace przyjemnosc z jazdy.
~Misiek
Avant 2.7 V6 TDI CR 180KM 132kW
Silnik ok. Bardzo przyjemny dźwięk v-ki. Po zakupie wrażenia niesamowite. 180 koni ciągnęło ładnie, ale z czasem chce się wiecej. Obecnie 233 konie i 500 Nm. Spalanie spadło, a kopa dostał niesamowitego. Silnik bardzo lubi modyfikację.
~errorfree
Avant 1.9 TDI PD 116KM 85kW
1,9 TDi uznany za jedne z najlepszych silników VAG. Na pewno tak jest w egzemplarzach przed 2004 roku z pompą. Pompowtryski i DPF mogą narobić bambarasu w tym silniku, ale zadbany egzemplarz powinien zrobić dużo km bez większych awarii.