Lista ocen Audi A4 B7 (151) - Silnik

Na liście zabraknie 151 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mortassi
Avant 1.8 T 163KM 120kW
Największą zaletą mojego egzemplarza jest silnik - bardzo elastyczny, dość dynamiczny, nie zbyt paliwożerny, dźwięk przeciętny - jakby pod maską drzemał jakiś zwykły 110-konny motor.
~DragonRider
Avant 2.0 TFSI quattro 200KM 147kW
Przy tym przebiegu już nie jest bajkowo, jednak nadal pod maską 200 kucy.Jest moc. Irytuje "fabryczne" spalanie oleju. U mnie ok 1 L na 2000 km. Poza tym wszystko ok.
~makenoise
Avant 1.9 TDI PD 116KM 85kW
Silnik głośny (pompo-wtryskiwacze) ale w miarę dynamiczny. Przy 180K km rozleciał się alternator. Po 200K km padło turbo. Być może z mojej winy bo wymieniałem olej co 30K km.
~Jozek
Sedan 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Silnik pracuje idealnie małe spalanie. Jedynie co sie dowiedziałem to uszkadza się pompa olejowa,ale profilaktycznie naprawiłem ją w turbotechnice imielin i już drugi rok wszystko.ok
~Kamillo
Sedan 2.5 V6 TDI 163KM 120kW
W porównaniu do 1.9 tdi różnica jest zauważalna, swietny dzwięk V6. Naczytałem sie o tych silnikach strasznych rzeczy ale póki co nie ma na co narzekać. Polecam silnik z kodem BDG.
~mario
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Klekot diesla i wibracje są na poziomie może tylko trochę mniejszym, niż w traktorze. Jak na swoje 140 KM ciągnie dobrze na każdym biegu, turbodziura jest słabo wyczuwalna
~RVC
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Silnik to porazka.. Podczas jazdy boje sie ze juz nie dojade. Wibracje w silniku, problem z zapalaniem na cieplym skacze caly silnik, na zimnym musze go krecic mocniej
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Przejechałem 11 tys. km od trzech miesięcy stoi na warsztacie.Kupiona pompa olekjowa w niemczech. Nie otrzymałem instrukcji montażu i dalej problem z ustawieniem.
~Tadeusz
Sedan 2.0 TDI PD 140KM 103kW
jakieś nieporozumienie ten silnik: głośny, paliwożerny (średnio 7,5 l/100km), cały czas dymi z rury... ASO i inne serwisy nic nie potrafią poradzić, twierdzą, że ten typ tak ma...
~Kuraś
Avant 1.6 i 102KM 75kW
Silnik dobry niezawodny, jak się rozbujam to i 170 pojadę czasami, tylko na początku strasznie muli. Odplaca się bezproblemową eksploatacją na lpg.