Lista ocen Audi A4 B7 (151) - Silnik

Na liście zabraknie 151 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maroman
Avant 3.0 V6 TDI CR 233KM 171kW
To moje drugie auto z tym silnikiem. Moc i elastycznosc bardzo dobra. Moza by powiedziec, ze az za wiele jak na codzienna eksploatacje, ale od czasu do czasu chce sie wcisnac pelen gaz i tutaj nie ma rozczarowania. Banan na buzi sie pojawia natychmiast :-)
~Piotr
Sedan 2.0 TDI PD 170KM 125kW
Silnik elastyczny i z odczuwanym zapasem mocy, niestety kultura pracy pozostawia wiele do życzenia, trudna do zdiagnozowania przez ASO zmiana charakterystyki silnika tj. krótkotrwały zanik mocy i poszarpywanie, jednym słowem użytkowałem lepszego diesla
~2.7 Tdi 210 Ps
Avant 2.7 V6 TDI CR 180KM 132kW
Silnik pracuje bez zarzutu, mam 30 koni wiecej od podstawy moc jest zadawalajaca przy wyprzedzaniu nie ma problemów.... dziwi mnie to ze ktos ma problemy z zakresem momentu obrotwego niby ok 3000 dopiero cos zaczyna sie dziac :) ? ja mam od 1800 juz petarde
~Peteek
Avant 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Mogę jedynie dodać, że ten silnik powinien być standardowo wyposażony w silnik 170 konny. Fakt faktem, że po Polsce nie śmiga się przeciętnie szybciej niż 160, ale jednak, mogłoby być więcej. Kultura pracy silnika, jest jak najbardziej na miejscu...
~Robert
Sedan 1.8 T 163KM 120kW
Silnik żwawy, chociaż według mnie mógłby szybciej reagować na gaz (aczkolwiek nie miałem okazji jechać tym autem w manualu). Moc najlepiej czuć od 3k obrotów, wcześniej (zakładam) turbina jeszcze nie kręci dobrze
~AXEL1
Sedan 1.9 TDI PD 116KM 85kW
Ostatni Mohikanin na pompowtryskach,bez dph, szału nie ma, nie zostaw się pod światłami śladów na 50 m, ani do setki nie będzie w 10 sekund, mistrzostwo w zużyciu paliwa ? jak na auto prawie 1,5 tony to okey 6-7 musi wypić ON,
~Piotrek
Avant 2.0 TDI PD 170KM 125kW
Dla mnie silnik to petarda. Samochód został sprawdzony na hamowni podwoziowej wynik to 194 km i 445 Nm! W serwisie powiedzieli ze w Audi często zdarzają się nadwyżki mocy. Bardzo elastyczny w szerokim zakresie obrotów.
~dano
Sedan 1.9 TDI PD 116KM 85kW
Stary sprawdzony i ekonomiczny 1.9 TDI na pompowtryskach. Przez ponad 120 tys km jakie nim zrobiłem nie miałem żadnego problemu. Nie wystawiam 5* bo pewnie są inne lepsze silniki (4,5* jest najbardziej właściwe)
~rt87@o2.pl
Avant 1.9 TDI PD 116KM 85kW
1.9 zdecydowanie za słaby do tego auta, mimo to zdecydowałem się na niego gdyż jest to pewna jednostka, 2.0 napewno są bardziej wadliwe. W swoim założę chip gdy sprawdzę auto dokładniej bo mam go dopiero ponad miesiąc
Dziennik kosztów dla Audi A4 B7
8,4
10,5
10,8
~Lech-A4
Sedan 2.0 TDI PD 140KM 103kW
Jedyny zarzut to wyraźna \"turbo-dziura\", ale po przekroczeniu 1700obr/min silnik pracuje znakomicie. Moc, moment bez zarzutu. Silnik bardzo ekonomiczny. Zużycie oleju silnikowego jak na razie około 1L/15tys.km