Lista ocen Audi A4 B8 Avant (47) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Vaginiarz
Avant 2.0 TDI 143KM 105kW
Multitronic- w dieslu i przy wygluszeniu auta super, gazem zazwyczaj operuje do max 3/4 więc nie wyje, a szybko przyspiesza. Zdecydowanie lepsza niż te wynalazki DSG, które nie dość, że się psują to pomiędzy 1 a 2 jest strasznie- w zasadzie rusza tam z 2 biegu i ciężko ja wyczuc pod górkę. Nie wiem zyn zachwycają się dziennikarze dla mnie dsg i tym podobne to syf (mam w passacie b8). Tutaj nie obyło się bez problemów, a w zasadzie...
~Łukasz
Avant 2.0 TDI 143KM 105kW
na początek trzeba napisać, iż wrzucenie jedynki jest nie lada sztuką, wchodzi b. ciężko i w serwisie powiedzieli mi, że ten tym tak ma, no cóż... Dalej - po 2 miesiącach od zakupu nowego auta w salonie po wciśnięciu sprzęgła usłyszałem stuki, ponadto auto zaczęło szarpać przy jednostajnej jeździe, diagnoza serwisu - uszkodzony wałek w skrzyni biegów, sprzęgło i koło 2masowe, naprawa 2 tygodnie i niesmak pozostał. Moim zdaniem jest to wada...
~Michał
Avant 2.0 TDI 170KM 125kW
Skrzynia na plus, jednak często się zdarza, że pierwsze dwa biegi wchodzą z wyraźnie wiekszym oporem niż pozostałe, dzieję się tak najczęściej kiedy samochód nie jest rozgrzany. Pozostałe biegi super. Jeszcze uwaga odnośnie dźwięków przy zmianie przełożeń. U mnie, najczęściej w cieplejsze dni dochodziło do ,, skrzypienia" przy zmianie biegów. Spowodowane to było tarciem kulki wybieraka. Pomogło przesmarowanie.
~Krystian
Avant 2.0 TDI 170KM 125kW
Ktoś wcześnie napisał że jest KATASTROFICZNA, i to niestety prawda! Moje poprzednie A3 Sportback, jeszcze wcześniejsze Polo 9N miało znacznie precyzyjniejsze skrzynie niżeli ta A4 - biegi wchodziło bardzo gładko. Skrzynia w A4 jest taka "gumowata", pierwsze 2 biegi wchodzą zawsze z oporem - uciążliwe e bardzo w korkach/w mieście. Ciagle mam wrażenie ze zaraz zgrzytnie. Wyższe biegi odziwo bardzo precyzyjnie.
~Lukasz
Avant 2.0 TDI 143KM 105kW
Wielu narzeka na multitroniki ale dla mnie ta skrzynia jest świetna. Mocny punkt tego auta. Na pewno następne auto też kupię z przekładnią bezstopniową - cicha, elastyczna, po prostu bajka. Mały zgrzyt to źle spasowane łożysko czy coś tam na połączeniu z półosią - wymienili mi to bezpłatnie w ASO w ramach akcji (sami wezwali bo nic się nie działo jeszcze złego) i ponoć można jeździć spokojnie.
~Łukasz
Avant 2.0 TDI 143KM 105kW
Skrzynia biegów w tym modelu to dramat o którym nic nie mówią. Nawet audi wie( są filmiki instruktażowe) że gniazda łożysk półosi w skrzyni się wyrabiają i po 100-160tys. km trzeba montować "zestaw naprawczy" a brak takiego zabiegu doprowadza do wymiany skrzyni biegów lub jej obudowy co jest kolosalnym wydatkiem.
~Jarosław69
Avant 2.0 TDI 170KM 125kW
Dobra , ale na początku nie trafiałem w odpowiednie biegi ,a przesiadłem się z A3. Jedynka nadaję się tylko do ruszenia z miejsca i utrudnia szybkie starty. W korku jazda na jedynce na zasadzie start i stop z powodu sprzęgła to koszmar. I właśnie sprzęgło to największy problem tego modelu - NIEWYCZUWALNE- raz twarde raz miękkie.
~marcin_pecak@o2.pl
Avant 2.0 TDI 143KM 105kW
Multitronic... pierwsze wrażażenie - skuter. Po miesącu nei zamienił bym na nic innego. Mega komfortowe, nie słychać i nie czuć przełożeń. Cichutko, nic nie szarpie... klasa premium. Ma też opcję sport i tedy działa jak tiptronic, ciągnie do czerwonego i zmienia bieg w ułamku sekundy :)
~IndiaPapa
Avant 2.0 TFSI 211KM 155kW
Sprzęgło potrafiło mi się ślizgać przy podjeżdżaniu pod krawężniki, jednak skrzynia manualna sama w sobie działa bez zarzutu. Na 1 jak przejdzie przez turbo dziurę to zaczyna się zabawa. Podoba mi się przyspieszanie z 2 z 2500 obrotów do końca. Łykasz wszystkich panów w kaszkietach

Usterki Audi A4 B8

Audi A4 B8 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~enzo
Avant 1.8 TFSI 160KM 118kW
tylko przecietnie ocena ze wzgledu na problemy z wlaczenie drugiego biegu - dosc ciezko i potrafi zgrzytnac, wg serwisu wszystko OK ale wg mnie nie odpowiada standardom audi , nie wiem czy jest to problem tylko mojego modelu czy wszytskich, dobre zestopniowanie skrzyni
Audi A4 B8 Avant