Lista ocen Audi A6 C5 (423) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 415 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~chl
Sedan 2.4 V6 165KM 121kW
Automat swietnie sprawdza sie w miescie , zjezdzanie ze skrzyzowan, albo wlaczanie sie do ruchu jest duzo latwiejsze niz z manualna skrzynia. Tiprtonic w moim aucie zmienia biegi plynnie , bez szarpniec. Jedynym mankamentem jest to, iz przy wyprzedzaniu i wcisnieciu gazu w podloge automat nie zawsze wybierze odpowiedni bieg. Polecam przy wyprzedzaniu przygotowanie nizszego biegu samemu.
~ea_pajak@poczta.onet.pl
Avant 2.5 TDI 180KM 132kW
5-biegowy automat sprawuje się całkiem nieźle, ale zmiany biegów czasem są wyczuwalne. Być może wynika to ze zużycia, a być może z tego, iż nie jest to najnowsza konstrukcja. Funkcji tiptronic prawie nie używam - czasem w górach do hamowania silnikiem. Należy wystrzegać się kupowania Audi A6 z inną skrzynią - tzw. "multitronic". Są one bardzo zawodne, a naprawa kosztuje olbrzymie pieniądze.
~tomek tomglowacki@vp.pl
S6 Sedan 4.2 V8 340KM 250kW
w zasadzie skrzynia pracuje precyzyjnie natomiast problemy sa ze sprzegłem. moje niestey nie wytrzymalo.docisk rozerwalo na nitach...efekt jest taki,ze czasem nie da sie wysprzeglic do konca i wbic biegu.jest coraz gorzej i trzeba wymienic.... sprzeglo kpl. to okolo 1400 zl sachs.podobno da sie kupic wyscigowe troszke drozsze ale mniej awaryjne.jezeli padnie to nastepne to takie trzeba bedzie sprawic
~moto_fan
Avant 4.2 V8 300KM 221kW
5-biegowy Tiptronic z możliwością manualnej zmiany biegów (+/-) zarówno lewarkiem jak i w kierownicy. Co ok 200 tys niezbędna regeneracja, trzeba dbać o olej. Mając na uwadze rok produkcji auta, skrzynia nie jest najgorsza, kick-down choć odrobinę ospale - działa poprawnie. Osobie poszukującej sportowych osiągów w okolicach 6s do 100km/h polecam wersję S6 ze skrzynią manualną.
~Bossman007
RS6 Avant 4.2 V8 biturbo 450KM 331kW
Koleś z Chicago chyba jeździł resorakiem - RS6 nigdy nie miało manualnej skrzyni!!! Od samego poczatku wychodzi tylko i wyłącznie z triptonikiem. Tak samo ma S6 od 2001 - wyłacznie automat. Istnieje możliwość montażu manuala, ale dopiero po opuszczeniu salonu (nie ma tego w opcji) i udaniu się do Quattro GMBH - koszt 5000euro. Wiem, że montują do S6, ale RS6? Wątpię!!!
~Kamil
Sedan 2.8 30V quattro 193KM 142kW
Skrzynia tiptronic, jak to w quattro, mam wrażenie, że znakomicie przenosi moment obrotowy na koła. Doskonale sobie radzi przy dynamicznej jeździe, jak i przy spokojnej. Generalnie nie miałem problemów ze skrzynią biegów. Można by zapomnieć, że w ogóle taka istnieje w tym aucie. Nie ma skrzyni, auto jedzie! Napęd quattro jest po prostu rewelacyjny.
~Seba
Sedan 2.4 V6 165KM 121kW
Brakuje mi tylko 6-go biegu! w trasie bardzo by się przydał. Skrzynia bardzo dokładna. Zdarzyła mi się jednak drobna usterka, a raczej zużycie materiału w postaci jednej z poduszek pod skrzynią. Objawy, bardzo ciężko wchodziła jedynka. Wymiana poduszek, oczywiście obu, żeby zużycie było na tym samym poziomie i znowu wzorowa praca skrzyni biegów.
~zertaul
Avant 2.5 V6 TDI 180KM 132kW
Automatyczna, 5-biegowa skrzynia tiptronic (5HP19) działa bez zarzutu, szkoda tylko, że nie jest 6-biegowa. Koniecznie należy wymienić olej, filtr i uszczelkę (tylko oryginał) po zakupie, jeśli nie mamy absolutnej pewności, że olej był w miarę niedawno wymieniany, a w zamian za to skrzynia odwdzięczy się kulturalna i bezawaryjną pracą.
~Ojciec
Avant 2.5 V6 TDI 163KM 120kW
W roku 2006 , gdy kupowałem to auto słyszałem liczne narzekania, że skrzynia Multitronic jest bardzo awaryjna. Okazało się, że to bzdury - przez 4 lata wymieniłem jedynie olej w skrzyni i to wszystko (koszt 280 zł). Za to przyjemność prowadzenia, płynność jazdy oraz oszczędność paliwa na najwyższym poziomie. Polecam tę skrzynię biegów, zwłaszcza do 2.5 TDI.
~Mateusz B.
Avant 2.5 V6 TDI 150KM 110kW
Dochodziły mnie słuchy,że AUDI w silniku 2.5 TDI nie współgra ze skrzynią automatyczną więc zakupiłem manualną,w mieście trzeba dużo wachlować drążkiem,ale wole to niż jeździć wygodnie z automatyczną i zapłacić 8.000 za naprawe skrzyni.Skrzynia jest 6 biegowa więc na trasie można szybko pojechać,bardzo dobrze współgra z mocnym silnikiem.