Lista ocen Audi A6 C5 (423) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 415 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Schumik;) nr GG 5839098
Avant 2.5 V6 TDI 150KM 110kW
6 stopniowa skrzynia manualna to naprawde już fajne rozwiązanie z samochodu można pokazać klase, moc. Już na 4 biegu wszystkie Golfy (wiejskiego tuningu z mojego miasta, przepraszam jeśli kogoś obraziłem:D) nie dogonią tego samochodu na przyspieszeniu, a ostatni bieg wrzucany jest przy szybkości 160 km/h:)
~Kuba
S6 Sedan 4.2 V8 340KM 250kW
Po zakupie sprawdzenie stanu skrzyni .Wymiana dynamiczna z płukaniem, oleju filtra zimering na wale uszczelka pod czujnikiem temperatury oleju. No i diagnostyka wyszło1400pln fakt tip jest trochę ospały ale to kwestia przyzwyczajenia jestem zadowolony polecam!
~Mi
Sedan 2.4 V6 165KM 121kW
zrobiłem 42 tysiące kilometrów i uszkodzeniu uległ sterownik. Dodam że skrzynia to CVT ( multitronic) .Już naprawione. Mi odpowiada, komfort bardzo wysoki, oby to szło w parze z bezawaryjnością. Na dzień dzisiejszy mechanicznie i elektronicznie skrzynia super działa.
~nati
Sedan 2.5 V6 TDI 150KM 110kW
Skrzynia automatyczna, chodziła dobrze przez 4 lata, nagle zaczęła źle wrzucać bieg z dwójki na trójkę, regeneracja z wstawieniem i zmianą oleju w nowej skrzyni 4800 plus 700zł jeśli okaże się że jakaś tam pompa jest walnięta, co jest widoczne dopiero po rozebraniu.
~Wojtek
Sedan 2.8 30V quattro 193KM 142kW
Bardzo precyzyjna, krotki lewarek skrzyni biegow. Biegi wchodzą bardzo lekko. Szczerze mówiac nie spotkalem sie jeszcze z tak precyzyjnie dzialajaca skrzynia, a jezdzilem wieloma samochodami (toyota honda, volkswagen, citroen, mercedes)tutaj wszystko dziala nieporownywalnie lepiej.
~Andrzej
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Skrzynia biegów multitronic bezstopniowy CVT. Auto znakomicie radzi sobie zarówno podczas spokojnej jazdy i w momencie przyspieszania. Trochę problemów sprawia ruszanie na śliskiej nawierzchni z koniecznością skręcania, wtedy pomocne są systemy antypoślizgowe i kontroli trakcji.
~asobecki2
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Avant 2.5 V6 TDI 150KM 110kW
Automat, do którego nie miałem zaufania. Podczas wyprzedzania potrafił zaskoczyć nieoczekiwaną zmianą biegu, czasem zdarzało mu się \"głupieć\" - zamiast przyspieszać skrzynia przerzucała bieg w górę i duł. Nie jeździłem wcześniej autometem więc może to normalne.
~GG1988890
Sedan 2.5 V6 TDI 163KM 120kW
Multitronic - coż ??? Problem ze startem bo strasznie opóźniony. W ASO powiedzieli że ten typ tak ma a w dodatku diesel więc opóźnienie jeszcze większe. Jak ruszy to ciągnie pięknie do samego końca :-) bez przerywania ciągu. Kwestia przyzwyczajenia i jest super.

Usterki Audi A6 C5

Audi A6 C5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~uomek
Avant 2.8 30V quattro 193KM 142kW
dlatego dobrze bo nie lubię automatów a takiego mam powiem tak naprawdę super się jeździ automatem ale nie dla mnie jestem zawodowym kierowca z manualna skrzynia i jak wsiadam muszę przez chwile uważać żeby sprzęgła nie nacisnąć bo wtedy hamulce łamią kark!