Lista ocen Audi A6 C5 (423) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 415 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sylwek
S6 Avant 4.2 V8 340KM 250kW
Skrzynia biegów Tiptronic nie posiada finezji, jest to stara mocna konstrukcja dość ospała w trybie D, tryb sportowy S zmienia zupełnie charakterystykę pracy silnika i skrzyni biegów, sprawiając jakby samochód ważył pół tony mniej. Tryb S zwiększa spalanie jednostki, jednak radości którą sprawia nie kupisz za żadne pieniądze..
~Roger84
Avant 2.5 TDI quattro 150KM 110kW
Tiptronic bardzo dobrze działa, bez problemów. W czasie swojej eksploatacji miałem z nią jedną przygodę. Rozleciał się konwerter. Cały remont z wymianami oleju i innych rzeczy wyniósł mniej naprawdę nie mało, ale biorąc pod uwagę koszta wymiany np. koła dwu masowego w podobnych samochodach, to jest da się to przeżyć.
~audi
Sedan 2.8 V6 193KM 142kW
Skrzynia automatyczna tiptronic bardzo precyzyjna, zmienia bieg wtedy kiedy potrzeba bez znaczących nieprzyjemnych szrpnięć. Polecam te wersję! (niska awaryjność), natomiast odradzam typu multitronic montowaną od 2001, na 5 sprowadzonych przez kolege aut 3 nadawały się do naprawy lub wymiany skrzyni, a naprawa bardzo droga.
~Janek
Avant 4.2 V8 300KM 221kW
Jak ktoś się trochę zna na kłopotach ze skrzynią tiptronic to każde zawahanie przy zmianie biegu, nawet najdrobniejsze będzie powodować zimny dreszcz i wizję kosztownej naprawy kołatającą się po głowie. Mimo to jazda z tip'em jest bardzo przyjemna, zwłaszcza z przyciskami na kierownicy.
~Piotr M.
Avant 1.8 T 150KM 110kW
Biegi wchodzą ok, ale z tego co zauważyłem już w poprzednim Audi, które miałem, że na zimnym silniku biegi wchodzą trudniej, nawet gdy dbamy o stan oleju w skrzyni biegów. Wystarczy aby olej się trochę rozgrzał i nie wrzucać biegów na siłę a nie będziemy mieli problemów przez długi czas.
~Maciek
Avant 2.4 V6 165KM 121kW
to mój 1 automat, ogólnie z tego co wiem trzeba o niego dbać, tzn wymiana oleju w niej co około 60 tys. Koszt ponad 1000zł, i dobra rada, jak ktoś to robi to lepiej od razu wymienić uszczelnienia. Poprzedni wlasciciel wymienił sam olej, i niestety ale widać wycieki i jest to dodatkowy oraz zbędny wydatek.
~Michał
Avant 1.9 TDI 110KM 81kW
Biegi zmienia się dobrze, precyzyjnie choć sporadycznie zdarzały się problemy z wrzuceniem biegu 1 a ze wstecznym czasami też ale częściej. Aha gdyby skrzynia był 6 biegowa to nikt by się nie obraził bo przy 130 czy 140 spalanie wtedy było by pewnie rewelacyjnie niskie jak również obroty i poziom hałasu.
~piotrek24dm
Avant 2.8 30V quattro 193KM 142kW
Tiptronic to rewelacyjna skrzynia biegów dostosowuje się bardzo szybko do stylu jazdy potrafi być agresywna i zmieniać biegi niczym bolid z toru. Dlatego tak nazwałem swoja niuńkę. A przy spokojnej jeździe zmienia biegi niczym aksamit. już przy 1400 obr. przerzuca na wyższy bieg. POLECAM
~Artur
S6 Sedan 4.2 V8 340KM 250kW
skrzynja pracuje bardzo dobrze (automat) ale wlasnie co do skrzyni to jest najwiekszy minus tego samochodu brakuje mu 6 biegu teoretycznje jadac na 5 przy 200 auto pali 20 litrow jadac 120 auto pali 12l jak by byl 6 biego to by sie dalo ekonomicnie sunac po 180. ale praca skrzyni b. dobra.
Dziennik kosztów dla Audi A6 C5
12,8
14,6
14,1
~camelmg
Avant 2.8 30V quattro 193KM 142kW
Skrzynia ZF 5HP19FLA - bardzo fajna bo mimo, że nikt nigdy oleju nie zmieniał to nie szarpie, ale osiągi bardzo fatalne. Pod tym względem Subaru wraz z nissanowskimi skrzyniami gniecie Audi. Mam nadzieje, że nowsze modele lepiej sobie radzą. Uwielbiam automaty, ale Q + Tip to jest porażka.