Lista ocen Audi A6 C5 (423) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 415 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~michal
Avant 2.5 V6 TDI 163KM 120kW
multitronic uchodzi za wyjatkowo awaryjną skrzynie, ja przy 120 tys musialem wymienic sterownik (3tys), teraz przy 220tys zaczyna troche szarpac - prawdopodobnie za 20-60 tys czeka mnie remont ( 6-10 tys). Poza tym komfort jazdy niesamowity
~Wawryn
Sedan 2.4 V6 165KM 121kW
5-cio stopniowy automat- Tip Tronic,bardzo wygodny.Zmienia przełożenia bardzo płynnie.Jedyne minusy które mogę mu przyznać to to że podczas wrzucaniu wstecznego czasem lekko szarpnie,świdczy to pewnieo terminie wymianie oleju w skrzyni.
~Patryk
Sedan 2.5 V6 TDI 163KM 120kW
Automat (multitronic)- Jeśli śie dba wymieniając olej itp to powinna działać. Chodź są przypadki w których mimo dbania o ową skrzynie ona sama z siebie potrafi nawalic. A koszty to nawet 8 tys. złoty a minimalny koszt to 4 tys. słotych
~Miszna, miszna@poczta.fm
Sedan 2.7 V6 biturbo 250KM 184kW
Manualna 6 biegowa. Wszystko działa sprawnie ale nie idealnie. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że biego wchodzą bardziej precyzyjnie, ale może zbyt wiele wymagam od 5- letniego auta z przebiegiem 160000 km. na 6 biegu 100 km/h przy 2200 obr/min.
~prezess
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
skrzynia automat. niestety nadaje sie do wymiany, gdy jest zimna szarpie przy przelanczaniu z 1 na 2. Pozniej jest ok. przelancza bardzo plynnie, pozatym automat to bardzo fajna rzecz. Zawsze sie tego balem a teraz niechce auta bez automatu.
~ag
Avant 2.8 30V quattro 193KM 142kW
Mam automat z tip tronikiem jest idealnie, zmienia płynnie biegi bez szarpania, w mieście jazda w korkach jest zdecydowanie ułatwiona. Zawsze byłem przeciwnikiem samochodów z automatyczną skrzynia biegów ale teraz chyba auta z manualem bym nie kupił
~~Acik
Sedan 2.5 TDI 180KM 132kW
Posiadam wersję z TIPTRONIKIEM.Po raz pierwszy posiadam auto z automatem i musze stwierdzic iz jestem mile zaskoczony.Jedynie denerwują mnie małe szarpnięcia przy ruszaniu co jest wynikiem braku wymiany oleju w tej przekładni.Ogólnie jest bardzo dobrze.
~Piotr
Sedan 2.0 130KM 96kW
multitronic-początkowo obawiałem się(trochę nadal obawiam się) niezawodności ale podobno przy słabym silniku jest trwała.Praca samej skrzyni:6+!automat płynie, sport pokazuje pazurki,sekwencyjna zmiana idealnie działa/mam porównanie z innymi markami/
~Dyg
Sedan 2.4 V6 165KM 121kW
Długie przełożenia co wpływa na niższe zużycie paliwa w trasie w porównaniu z manualną, zwykły hydrokinetyk, ewentualna naprawa to koszt mniej więcej jak za dwumasę, bardzo żywotna, jeśli się nie katuje na zimnym oleju

Usterki Audi A6 C5

Audi A6 C5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Kris
Avant 2.5 V6 TDI 155KM 114kW
Automatyczna Mulitronic po zakupie zmienilem olej i to tyle,lecz przy przebiegu 280tys km skrzynia była regenerowana (koszt 4,5tys taka otrzymalem f-re od poprzedniego właściciela)olej trzeba zmieniać co 60tyś km.