Lista ocen Audi A6 C5 Sedan (157) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 269 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Sedan 2.8 30V quattro 193KM 142kW
Jest cicho...Naprawde cicho. Czy jedzie sie 100km/h czy 140km/h nie ma zadnej roznicy. Porownojac do innych samochodow ktorymi jezdzilem to jest bardzo dobrze (przykladowo w nissanie maxima 3.0 v6 w srodku jest o wiele glosniej - bardziej slychac silnik i oplywajace powietrze, japonczycy zaoszczedzili na materialach) W audi silnika praktycznie w ogole nie slychac do 3,5 tys obrotow. Wyzej slychac ale tylko delikatny pomruk szesciu cylindrow.
~waciak
Sedan 2.4 Quattro 165KM 121kW
A tu się trochę zdziwiłem. O ile samochód sprawia wrażenie bardzo dobrze wyciszonego z przodu - silnik na wolnych obrotach praktycznie nie słyszalny, potem tylko aksamitne mruczenie v6, o tyle ma słabo wyciszone boki. Słychać wyraźnie co dzieje się na zewnątrz, najgłośniej w okolicy słupka. Staje obok mnie na skrzyżowaniu jakiś klekot, to aż łeb podskakuje ;p ale sumarycznie jest itak dużo lepiej niż w poprzednim aucie.
~Dexter125p
Sedan 1.9 TDI 110KM 81kW
Podobno \"Audi\"-z łaciny znaczy \"słuchaj\" tylko jak się nim jedzie to nic nie słychać prócz szumu opon, wiadomo w wersji z dieslem nie oszukujmy się słychać troszkę tego pracusia ale np. w benzynie miałem wcześniej 2.4 v6 żeby nie obrotomierze nie wiedziałbym że w ogóle pracuje silnik tak czy siak dla wszystkich wersji silnikowych 6+
~Garrett
Sedan 2.5 V6 TDI 150KM 110kW
Wyciszenie wnętrza z pracującą pod maską V6 to nie lada wyzwanie, któremu (według mnie) udało sie sprostać inżynierom VAG. Choć w poczatkowej fazie pracy V6 jest po prostu zbyt głośna żeby skutecznie udało sie ją wyciszyć. Jednak, samochód został stworzony do długich tras i tam sprawdza sie najlepiej. To znaczy rozgrzany i na autostradzie.
~~Acik
Sedan 2.5 TDI 180KM 132kW
Wyciszenie jak przystało na AUDI jest na dobrym poziomie.Jedynie szum toczących się opon jest dość wyraźnie słyszalny.Ale wydaje mi się iż jest to wina opon o roz.235/45 17 Natomiast motora nie słychać prawie wogóle.Jedynie podczas rozruchu (gdy jest zimny) oraz podczas mocnego dodania gazu.Jednak i te odgłosy są na bardzo niskim poziomie.
~Tomek
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Spodziewałem się lepszego wyciszenia po samochodzie tej klasy. Do 140 jest jako tako, później już robi się głośniej. Jest trochę lepiej niż w moim starym A4. Jeździłem Audi Q7 kumpla i wyciszenie tam jest o niebo lepsze niż w A6. Trochę się Audi nie postarało. Nowe kompakty mają lepsze wyciszenie.
~Andrzej
Sedan 1.9 TDI 130KM 96kW
Do 140 km/h tak jak pisałem jest wyśmienicie. Wadą tego stanu rzeczy jest kwestia utrzymania prędkości. Ze względu na automatyczną bezstopniową skrzynię biegów, brak jest ustalonego odgłosu silnika przy danej prędkości. Trzeba kontrolować licznik tym samym, dużo częściej niż we wcześniejszym samochodzie.
~asobecki2
~mariow
Sedan 3.7 V8 260KM 191kW
Przy prędkości ok. 100 słychać tylko szum opon. na biegu jałowym gdyby nie sprężarka klimatyzacji na zewnątrz nie byłoby słychać w zasadzie nic. Jednak gdy tylko jest taka potrzeba, wystarczy wcisnąć gaz i w tedy dźwięk z 2-wu rurki to już poezja dla uszu.

Usterki Audi A6 C5

Audi A6 C5 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Seba
Sedan 2.4 V6 165KM 121kW
Pracy silnika nie słychać nawet pędząc z prędkością 180km/h. Przy teście na autostradzie 210km/h, nadal mogłem swobodnie, chociaż w pełnym skupieniu za kółkiem ;) rozmawiać z pasażerem! Szok jak to auto jest doskonale wyciszone!
Audi A6 C5 Sedan