Lista ocen Audi A8 D2 Sedan (61) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~info@studiomastering.net
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
Grubych awarii nie ma. Raz narzeczona miała problem z immobilizerem, nie było styku pomiędzy kluczykiem i modułem rozpoznawania kluczyk się nie komunikował ze stacyjką i nie chciał kilkanaście razy odpalić, nasmarowanie WD 40 usunęło problem. Ogólnie pamiętać trzeba, że nie ma samochodu czy czegokolwiek skomplikowanego żeby się nie mogło zepsuć. W aucie ponad dziesięcioletnim ma prawo jakiś drobiazg czasem nawalić, trzeba spokojnie naprawić...
~psnioch@interia.pl
Sedan 2.5 TDI 150KM 110kW
Z poważnych to nic. Trzeba dbać o olej i filry. I z wałkami sie nie będzie nic działo. Oczywiście o tym ze Zanim sie zacznie jechać to 2 minuty musi pochodzić a przed gaszeniem tez 2 minuty musi pochodzić, nawet nie mówie bo to jasne... Turbina rozgrzewa się do 800 stopni Celsjusza a łożyska w turbinie do 300 stopni Celsjusza. Dlatego trzeba im dać sekundę na wystygnięcie. I wszystko bedzie dobrze chodzić :)
~Łukasz D.
Sedan 3.7 230KM 169kW
Niestety umarła skrzynia podejrzewam, że poprzedni właściciel wiedział, że coś się święci na szczęście mam znajomości u super profesjonalnego \"naprawiacza\" skrzyń więc było tylko drogo a nie bardzo drogo. Za to mam gwarancję na rok i spokojną głowę jeśli o nią chodzi. Uważajcie na pseudo mechaników bo będziecie ją co chwilę naprawiać jeżeli ktoś do tego profesjonalnie nie podejdzie.
~MorgothV8 (GG: 4728811)
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
Brak jakichkolwiek poważnych usterek. boję się tylko o Tiptronika (bo poprzedni właściciel 323000 km nie zmieniał oleju w ASB, ja zrobiłem to natychmiast i jest OK, chocaż skrzynia juz czasami lekko szarpnie lub przeciągnie bieg na zimnym oleju, w starym oleju były opiłki metalu więc tryby juz napewno dostały)
~Michał
Sedan 2.5 TDI quattro 150KM 110kW
W zeszłym miesiącu padła pompa wtryskowa, która no niestety ma wliczony swój czas i po prostu po 200-250tys km trzeba ją zregenerować. Mnie regeneracja pompy wraz z wymianą elektroniki kosztowała 1800zl +250zl montaz/demontaż. Polecam przy okazji serwis OMEGA Ożarów g fachowcy od pomp vp44.
~PG808
Sedan 4.2 300KM 221kW
Ponoć 600 000km zywotnosci.Czescie nie sa kolosalnie drogie ale tez nie tanie. Recepta sa renomowanych producentow zamieniki. Kompletny rozrzad ASO-2000zl zamienik-1100zl, klocki hamulcow przod ASO-900zl zamienik-200zl, filtr oleju,paliwa,powietrza ASO ok 60zl każdy.
~MIRO
Sedan 4.2 40V quattro 310KM 228kW
AUTO 290000 ZROBIŁEM NIM 80tyś I ROBIŁEM DWA RAZY ZAWIESZENIE Z PRZODU, DWA RAZY TARCZE I KLOCKI. ALE KUPUJE CZĘŚCI DRW. A POZA TYM LEJE WACHE I OGLĄDAM W LUSTERKU ZDZIWIONE MINKI KOLESI W BMW I MERCACH. NASTEPNE BEDZIE TAŻ A8.
~kubas
Sedan 2.8 30V 193KM 142kW
jak na razie ok, tylko esp i abs mi sie pali po zmianie opon na inny profil, wizyta u elektronika musi byc, ponoc manual i przod naped to najtansza wersja do utrzymania, oby odpukac tak dalej,
~WiktorPe
Sedan 2.8 30V quattro 193KM 142kW
Nie zdarzyło się, żeby samochód nagle odmówił posłuszeństwa przez jakąś poważną awarię. Zawsze wcześniej "da znać", że coś jest do zrobienia i się to robi po czym problem znika :)
~Karol, DailyB4&D2
Sedan 2.8 30V 193KM 142kW
W tym zestawieniu bać się należy tylko silnika, mój zbliżający się wydatek to nastawniki rozrządu 3000zl za dwie szt, skrzynia manualna i zawieszenie są bez zastrzeżeń.
Audi A8 D2 Sedan