Lista ocen Audi A8 D2 Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW 1994-1998 (27) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~info@studiomastering.net
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
Tutaj kolejne 2 bardzo mocne punkty tego auta: napęd quattro i zestrojenie zawieszenia. To chyba jeden z najlepszych jeśli nie najlepszy z samochodów pod względem trzymania się drogi, pomijając fakt trakcji quattro w deszczu i w zimie - jazda w zakrętach jest bardzo ale to bardzo stabilna ze względu na wyważenie 50\50 i długi rozstaw osi przy dużej szerokości auta. Audi A8 tutaj przewyższa nawet BMW serii 7, które też ma naprawdę doskonałe,...
~MorgothV8 (GG: 4728811)
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
Quattro rządzi, jest super. Same superlatywy. Zawiecha komfortowa i wygodna, nic nie stuka i nie puka, nie buja autem, dobrze (zajebiście dobrze) bierze zakręty, nie ma pod/nad-sterowności. Kontrola trakcji też super, dajesz gaz do dechy i nie ma pisku opon (i dobrze, pisk opon nadaje się pod remizę na disco, poza tym opony wtedy się zużywają), wspomaganie bez zarzutów, kieruje się super. Generalnie 5/5
~A8
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
To Audi Quattro, nic dodać nic ująć. Fantastyczne prowadzenie, kosztem dość sztywnego zawieszenia, które na wertepach nie jest komfortowe i wtedy trzeba bardzo zwolnić. Opłaca się gdyż tak jeżdżąc prawie nic nie robię przy zawieszeniu od 4 lat. Na dobrych drogach komfort jazdy jest bardzo wysoki. Układ kierowniczy bardzo czuły i precyzyjny.
~dj_tygrys
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
Daję ocenę 5 i chyba każdy kto miał styczność z tym samochodem da taką ocenę, auto świetnie się trzyma drogi, ładnie wchodzi w zakręty, u mnie zawieszenie od S8 również robi swoje, lecz u kolegi fabryczne od A8 jest niewiele gorsze.
~chris54
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
Znakomity w ekstremalnych sytuacjach i w trasie. Nie tak precyzyjny układ kierowniczy jak w BMW i mniej komfortowy od 7-demki ale w całokształcie bardzo dobry. Trochę brutalny, ale pewny w trudnych warunkach.
~ajaxdg
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
Wspaniale trzyma się drogi, zawieszenie wielowahaczowe - cenowo porównywalne do passata, audi a6 - zresztą to chyba to samo zawieszenie. Amortyzatory Sahs na tył 230 zł/szt :)
~JAGIEL
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
troche za miekki ale za to komfortowy mam sportowe zaciecie w prowadzeniu auta stad uwazam ze jest za miekki ale duzy rozstaw osi ratuje sytuacje w sciganiu ;)
~toom_ek@poczta.fm
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
fajnie trzyma sie na zakrętach, zimą jeżdziłem na 225/60R16, a latem 225/55R17 -myśle że 16 są bardziej odpowiednie na nasze drogi , nie czuć tak dziur i różnego rodzaju nierówności .
~jaano
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
Jak na razie - komfortowo i sportowo, nie moge narzekac, wczesniej mialem twardsze auto, troche slychac nasze dziury ale dla mnie i tak bajka, auto jezdzi jak przyklejone (quattro)
Dziennik kosztów dla Audi A8 D2 Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
6,3
16,7
~benchi@o2.pl
Sedan 4.2 quattro 300KM 221kW
Rewelacja. Quattro robi robotę. Bardzo trudno stracić przyczepność ale jeżeli komuś się uda to i tak kontrola trakcji przywróci auto do porządku.
Audi A8 D2 Sedan