Lista ocen Audi Q7 I SUV (38) - Silnik

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Vincent_Vega
SUV 3.6 FSI 280KM 206kW
Jest dobrze, ale czuć masę samochodu i żeby jeździć dynamicznie - np wyprzedzanie - trzeba silnik kręcić na wysokie obroty a moc maks. osiąga dopiero przy 6200 obr/min. Silnik ma specyficzny dzwiek - mi pasuje ale nie każdemu się może podobać - mało kto też wie, że w rzeczywistości jest to konstrukcja VR6 (a nie klasyczna V6 - a takiego oznaczenia używa Audi) i to bardziej R niż V. Jak na wolnossący silnik benzynowy jest nawet elastyczny,...
~Pelini
SUV 3.0 TDI quattro 233KM 171kW
Silnik pięknie mruczy na wyższych obrotach. Całkiem elastyczny biorąc pod uwagę, że dzwiga prawie 2,5 tony. W automacie Tryb D - do spokojnej jazdy. Przy szybszej jeździe tryb S wystarcza aby bez problemu minąć kolumnę samochodów. Jak dla mnie 230 KM bez problemu starcza do bezpiecznej szybkiej jazdy, więc nie wiem na co narzekają ludzie... jak chcą mieć auto sportowe niech poszukają auta w odpowiednim segmencie...
~dariusz.laskowski@neostrada.pl
SUV 3.6 FSI 280KM 206kW
Drugi raz nie wybrał bym tego silnika bo poza jego dynamiką to reszta parametrów jest ,,do bani \" . Przede wszystkim to irytujące ,,warczenie \" przy każdym ( lekkim lub mocniejszym ) dodaniu gazu . Następnie duże zużycie paliwa - miasto do 18l a trasa 12,8 przy spokojnej jeździe . Bardzo brzydka praca zimnego silnika po uruchomieniu i przeciętna kultura pracy ciepłego silnika na biegu jałowym .
~Szczęśliwy posiadacz
SUV 3.0 TDI quattro 233KM 171kW
Czytając negatywne opinie na temat tego samochodu mam wrażenie jakby pisali je użytkownicy ML bądź innego suva którego chcą sprzedać. Silnik sprawuje się świetnie, jak na tak dużą masę samochodu. Jeżeli ktoś szuka powalających osiągów powinien kupić sobie R8 500 km a nie dużego suva.
~Łukasz
SUV 3.6 FSI 280KM 206kW
Oceniłbym silnik na 5 gdyby nie awaria która mi sie przydarzyła, zepsuły się cewki i świece na 2 cylindrach przez co strasznie szarpało autem i silnik pracował abrdzo nierówno, gdyby nie to, to bardzo fajny silnik ładnie brzmi chociazto nie to samo co v8 raczej mruczy niż ryczy ale i tak jest przyjemnie :)
~Krzysztof
SUV 3.0 TDI quattro 233KM 171kW
Moim zdaniem bardo dobrze wygłuszony i elastyczny, auto mam fabrycznie chipowane na 270 km i jest to dzień do nocy w porównaniu do poprzednich parametrów. Silnik pracuje o wiele lepiej i płynnie przyspiesza bez redukcji biegów jak to miałem w poprzednim aucie - również Q7.
~Ryszard51
SUV 4.2 TDI 326KM 240kW
Rewelacyjny silnik który chętnie wkręca się na obroty, duży zapas momentu dostępny praktycznie \"od dołu\" a przy czym całkiem ekonomiczny bo spalanie w trybie miejskim mieści się w akceptowalnej przeze mnie granicy, 14-15 l/100 a w trasie spalanie spada do ok. 10 l/100 km.
~Piotr
SUV 3.0 TDI quattro 233KM 171kW
Silnik po wyjechaniu z salonu od razu pojechał na profesjonalny mapping, co dodało mu 45 koni mocy. Przez 200 tys km w silniku nie uszkodziło się nic. Dosłownie nic. Jest zrywny, elastyczny,nieco głośny na zewnątrz, osiągami dorównuje wersji 4,2 TDI
~aurelio
SUV 3.0TDI DPF Tiptronic Quattro 240KM 177kW
O ile sam kultura pracy jest dobra o tyle awaryjność tego silnika można porównać do fiata 126p. Zdążyłem już wymienić pompę paliwa wraz z całym układem paliwowym koszt ok 60 000 na szczęście na gwarancji, głowice która z niewiadomych przyczyn pękła.

Usterki Audi Q7 I

Audi Q7 I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~klient
SUV 3.0 TDI quattro 233KM 171kW
auto przyspiesza szybciej niż podaje producent, elstyczność świetna jak to na diesla przystało, V max gponad 230 - licznikowo, czyli w rzeczywistości około 220. Ogólnie jak na tak ciężkie i wielkie auto - jestem mile rozczarowany
Audi Q7 I SUV