Lista ocen BMW Seria 3 E36 Coupe 318 is 140KM 103kW 1992-1999 (29) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Konus0
Coupe 318 is 140KM 103kW
No właśnie i tu jest ból :) Dużo czytałem opinii tutaj, zanim się zdecydowałem na ten właśnie silnik. Czytałem że przy normalnej/dość szybkiej jeździe w mieście spali około 11-12 litrów gazu. Nie jest to realne, przy jeździe emeryckiej (do 3 tys obrotów) w Częstochowie pali na wstępie 13 - 13.5 litra. Jeśli tylko depnie się troszkę, to już jest 14.5 i wyżej. W korkach jest to około 16-17 litrów LPG. W trasie to już inna historia, przy...
~przemek24plus@onet.eu
Coupe 318 is 140KM 103kW
Tu różnie... Zimą auto spalało mi średnio około 10 litrów na sto kilometrów...nie ważne, czy jeździłbym oszczędnie czy agresywnie...zawsze około dyszki... Latem niespodzianka, ponieważ spalanie utrzymuje sie na poziomie około 8 litrów na 100 km. Co uważam, za wynik całkiem niezły... W trasie przy równej jeździe (około 110 - 120 km/h) spala w granicach 7 litrów na 100 km. Muszę jednak przyznać, że mieszkam w UK i dużo czasu jeżdżę po...
~Mario
Coupe 318 is 140KM 103kW
Jak dla mnie bomba. Ostatnio miałem kilka "nowoczesnych" turbodiesli i muszę przyznać że koszty utrzymania są podobne! Mi auto pali do 9 litrów benzyny. Ale za to można lać wszystko a nie tylko BP Ultimata czy Vervę w obawie przed remontem silnika. Większość napraw ze względu na wiek konstrukcji i prostotę to groszowe sprawy w porównaniu do nowszych aut. Dodam że przez prawie 20tkm nic się nie zepsuło! Tylko elementy eksploatacyjne!
~menel_m
Coupe 318 is 140KM 103kW
Srednia 4! dlaczego??? ... dlatego ze spalanie jest dosc wysokie zwazywszy ze nie szaleje i nie przespieszam dyamicznie kiedy nie jest to potrzebne.(miasto 15L gazu!!!) Na plus: spalanie w trasie zawsze mieszcze sie w 10L/100 pomimo dosc szybiej jazdy, zamienniki czesci eksploatacyjnych sa w rozsadnych cenach, a dobrego i taniego mechanika da sie znaleźć.
~Damian M.
Coupe 318 is 140KM 103kW
ogólnie ciągle jeżdżę na gazie więc nie narzekam, no chyba że jest ciąg samochodów które toczą się to zmieniam na benzynkę żeby jeszcze szybciej je wyprzedzić i ze spalania jestem zadowolony. Ceny napraw - jak na razie to robiłem tylko gwinty w głowicy i facet policzył mi 100zl za usługę więc jestem zadowolony z kosztów :)
~tomars@wp.pl
Coupe 318 is 140KM 103kW
Ktoś kto kupuje BMW musi sie liczyc z tym że troszkę pali moja w mieście : gaz ok 13l, benzyna ok11l co do części to są w porównywalnych cenach jak inne marki, trzeba tylko uwarzać na zamienniki - nie zawsze opłaca sie je kupować orginalne części przewyższają jakością zamienniki nawet 100%
~tomtom
Coupe 318 is 140KM 103kW
Nie jest to auto ekonomiczne, jednak nie dajcie sobie wmowic ze to jakis smok! Samochod jest trwaly, blachy zdrowe (mimo 18 lat). Nie wiem jak z serwisem bo raczej naprawiam sam :) a na dzien dzisiejszy do poprawki sa drobnostki.
~Bmw
Coupe 318 is 140KM 103kW
jestem bardzo zadowolony,wszyscy mówili nie kupuj bmw to pali jak smok,a ja kupiłem i sprawdziłem te plotki i powiem tylko tyle że nigdy nie uwierze w te bajki na temat bmw.Jeżdze spokojnie i na mieście wychodzi mi 10 litrów
~Joshi
Coupe 318 is 140KM 103kW
Mieszkam i żyję w Holandii, więc stać mnie :P Jednak mam auto z gazem sekwencyjnym i wychodzi jeszcze taniej niż PB (35 litrów gazu starcza średnio na 350km, wniosek: 10l/100km, gdzie 50% trasa, a 50% miasto). Dla mnie super!!!
Dziennik kosztów dla BMW Seria 3 E36 Coupe 318 is 140KM 103kW
10,4
~szwedu
Coupe 318 is 140KM 103kW
Miasto , tu nie ma mowy o ekonomiczności , 12 litrów potrafi być. Trasa , tu jest prawdziwy sukces , 140kM , trasa 5000 km przez alpy , przełęcze na wysokościach po 2700 mnpm i średnie spalanie 7,2 .
BMW Seria 3 E36 Coupe