Lista ocen BMW Seria 3 E46 (459) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 573 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Emil
Compact 320 td 150KM 110kW
Zima trzeszczace uszczelki w drzwiach/szyb. Znany problem e46, wystarczy przesmarowac czyms lub poczekac az odpuszcza mrozy :] Piszczacy wiatraczek nawiewu, rowniez znany problem, co prawda wystepujacy rzadko, ale wymagaloby to psikniecia wd40 :] latwo rysuja sie elementy wewnatrz, listwy, ramka przy lewarku biegow, tego w bmw byc nie powinno tuleje wymieniane juz 2-krotnie, polskie drogi...
~Majkel
Sedan 2.0 320d 136KM 100kW
Do drobiazgów można zaliczyć nie działające podświetlenie tablicy rejestracyjnej oraz otwieranie bagażnika z klamki-działą jak mu się chce,z pilota działa normalnie.To samo z migaczem z przodu,jak jest zamontowany nie działa,jak go wyjmujesz znów działa.Padnięta mata w siedzeniu pasażera,czego skutkiem jest świecąca poduszka,stały motyw w tych modelach,nie jestem pierwszy z tym objawem.
~coyo@onet.eu
Cabrio 320 i 170KM 125kW
w zasadzie żadnych - no może poza tym , ze przy około 60 tys km pojawiły się drobne pęknięcia na kolektorach wydechowych - podobno wada fabryczna BMW ponieważ kolektory są skonstruowane z 3 różnych materiałów , a jak wiadomo każdy metal ma różną rozszerzalność cieplną . Można było jeździć dalej , ale mnie denerwował pyrkot wydechu na zimnym silniku więc pospawałem . Prawie 20 tys nabiłem i jest dobrze .
~mysza1231
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Czy ja wiem. Chyba najbardziej denerwującą usterką jest tzw. "jeż". Jest to czujnik od nawiewu, który uszkodzony lubi sobie go włączyć, szczególnie wtedy gdy auto jest zamknięte i nas nie ma. Skutkuje to wyładowanym akumulatorem i płaczem rano przed pracą. Koszt wymiany jest niewielki. Jeżeli w twoim E46 ucieka prąd, a wykluczyłeś lampki, polecam najpierw sprawdzić ten element.
~produkuje się na darmo
Coupe 330 Ci 231KM 170kW
Nie działająca regulacja lusterka, nie zamykający się szyberdach, nagminne bicie tarcz/kół przy hamowaniu, luzowanie się klapki zaworu w kolektorze dolotowym (tzw disa), problemy z panelem klimatyzacji, problemy z procesorem dźwięku - to wszystko i wiele innych może się zdarzyć, jak w każdym wiekowym już aucie, ale nie jest to duże natężenie usterek w jednostce czasu.
~Andi
Sedan 3.0 330iX 231KM 170kW
Poz akupie Jak na razie przy przeb 244tys wszystkie czesci ori - wymienione dwie koncowki drazkow kierowniczych koncowki dwie wahacza lewego (zaliczona jedna glebsza dziura ) opony 205/50/17 amorki 70%, standart ciekla uszczelka podstawy filtra oleju, tarcze i klocki do nastepnej wymiany czyli ok 300tys przeb , wymienione filtry paski alternatora ,klimy, plyny wszystkie .
~Łukasz
Sedan 2.0 320d 150KM 110kW
Występują, szczególnie po stronie elektrycznej u mnie: moduł komfortu musiał być przylutowywany, nie zawsze działał centralny zamek i spryskiwacze reflektorów. Wystąpił problem z otwieraniem z pilota bagażnika (uszkodzona wiązka), zaśniedziały styki podświetlenia tylnej listy. Awaria podnoszenia przedniej szyby, pękło takie plastikowe kółko od prowadnicy szyby.
~Krakus 2
Touring 318 d 115KM 85kW
żarówki się palą, zaciera się wycieraczka na tylniej szybie, ogrzewanie tylniej szyby tez się uszkodziło przy eksploatacji, przycisk otwierania szybki w bagażniku nie działa ale z kluczyka się otworzy. Po 9-ciu latach wymieniłem oryginalny akumulator, Po zmianie termostatu niby dobrej firmy, ale zimą silnik dłużej się nagrzewa niż 3 lata temu. Chyba zaczęli lipę produkować...
~stachursky25@wp.pl
Sedan 3.0 330d 184KM 135kW
wmiana termostatu wraz z obudowa,stuki w tylnym zawieszeniu(chyba poduszki amortyzatorow),swiecaca sie kontrolka poduszki(prawdopodobnie zepsuta mata w fotelu pasazera),pekniety zbiorniczek wyrownawczy ukladu chlodzenia,lewarek zmiany biegow w pozycji neutralnej wedruje sporadycznie w kierunku 5 biegu.W wyniku tego pojawia sie czasem problem z trafieniem trojki...
~Mariusz Wisniewski / autoszaniec
Sedan 1.9 318i 118KM 87kW
Kupilem to auto z przebiegiem 29 tys km mialo 5 lat teraz ma 6 i przebieg 45 tys przez te 16 tys km nie mialem zadnych niespodzianek jest to moje pierwsze bezawaryjne auto. Wczesniej posidalem modele (w tym PEUGEOT 607)dwa razy drozsze lecz 10 razy bardziej zawodne. Byc moze sekret mojego sukcesu polega na malym przebiegu tegoz auta oraz bekolizyjnej przeszlosci.