Lista ocen BMW Seria 3 E46 (459) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 573 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pawelrock@gmail.com
Sedan 2.0 320d 150KM 110kW
prawie nic się nie psuje. Jedna typowa usterka to psucie się mechanizmu podnoszenia szyb (automatycznego). Linki wypaczają się i plastikowa część silniczka gubi ich prowadzenie. Zaczyna się od chrzęstu przy podnoszeniu szyby, jakby o szybę tarły kamienie. Dodatkowo, padają końcówki i gumy zawieszenia, ale to norma.
~roger88
M3 Coupe 3.2 i 24V 343KM 252kW
Samochod ma swoje lata, jakies drobiazgi sie zdarzaja. Czujnik AUC, mechanizm skladania lusterka, regulacja fotela, glosnik, otwieranie klapy bagaznika, spryski lamp, wiecej grzechow nie pamietam. Wszystko da sie naprawic tanim kosztem. Lubie podlubac wiec dla mnie to nieistotna wada.
~lukass
Sedan 3.0 330d 204KM 150kW
auto posiadam niewiele ponad rok. Nieszczelny przewód przy pompce spryskiwacza szyb (15 min trwała naprawa). Do wymiany sworznie w przednich wahaczach (w sumie sprawa eksploatacyjna), ale wg BMW należy wymienić całe wahacze (można wymienić sam sworzeń, albo kupić wahacz z wymiennymi).
~pan Ziele
Touring 320 d 150KM 110kW
jeszcze sie nic niezepsulo odpukac :P ceny troche wyzsze niz do innych samochodow no ale to bmw - wyzsza klasa wiec niemozna oczekiwac cen jak u daci ;] a jak ktos jezdzi na 17 czy 18 nisko profilowych to tez troche kosztuje - zycie jak sie chce jezdzic to trzeba czasem zaplacic ;]
~jakubgorski@yahoo.com
Touring 330 i 231KM 170kW
Do drobiazgów zaliczam useterki nie uniemozliwiajace jazde. Tak więc popsuł się sensor powietrza wpadającego do silnika przez co czasami silnik po prostu gasł. Typowa usterka w BMW. Popsuło się Visco, przez co silnik się grzał. Też typowa usterka w BMW. Wymiany wymagały termostaty przy chłodnicy.
~Mauro
Touring 320 d 150KM 110kW
Przeglad po zakupie i nic wiecej do roboty. Czesci drogie, niektore do dostania tylko w ASO. Malo awaryjny, rozrzad na lancuchu wiec zawsze to taniej w eksploatacji. Wymieniona jedynie gumowa tuleja wahacza przedniego. Wszelkie pekniete plastiki, listwy, czujniki itp. tylko w ASO i ceny tez spore.
~Kamil
Sedan 3.0 330d 184KM 135kW
Nic z drobnych, jedynie gałka zmiany biegów lekko zadrapana = wymieniłem na nową. Plus tunel środkowy pokryty tą zdzierającą się warstwą = warstwę zdarłem, tunel wyszlifowałem papierem i pokryłem warstwą lakieru do plastików (BOLL), reszta cacy wszystko dopięte na ostatni guzik.
~payne95
Sedan 1.9 316 i 105KM 77kW
Wymieniłem chłodnicę bo troszkę przeciekała + będę musiał zrobić popychacze chyba (wcale nie są to wielkie koszta), bo coś mi stukać zaczynają. No i to chyba tyle. Oczywiście nie będę pisał o wymianach tarcz, klocków czy oleju, bo to normalne serwisowanie, a nie usterki :)
~niki129
Sedan 1.9 316 i 105KM 77kW
W sumie wszystkie usterki które wystąpiły były spowodowane przebiegiem i wiekiem auta. Trzeba pamiętać ze BMW z racji dosyć skomplikowanej konstrukcji miewa swoje humory. Mamy tu, skomplikowane aluminiowe zawieszenie które średnio znosi nasze dziurawe drogi.
~Damian1989
Coupe 320 Ci 150KM 110kW
Kupilem zaniedbany egzemplarz. Sporo rzeczy bylo do zrobienia, ale co chwila wyskakiwalo cos nowego. Chcialem ja zrobic pod siebie, ale wkoncu nie wytrzymalem i sprzedalem. Za te same pieniadze kupilem AR 156 po swapie na 3,0 z lpg i AR okazala sie mniej awaryja od bmw....