Lista ocen BMW Seria 5 E39 (392) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 333 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~roger4
Touring 520 i 150KM 110kW
bardzo precyzyjna, długie przełożenia, brakuje 6 biegu, dyfer trochę za małe ma przełożenie jeżeli ktoś jeździ na trasach. 120 km/h i 3000 obr./m, gdyby był 6 bieg to przy prędkościach autostradowych zużycie było by znacznie mniejsze i silnik nie byłby słyszalny w ogóle
~pawel_tzk
Touring 530 d 24V 193KM 142kW
Od początku zamierzałem się na manuala i takiego też nabyłem. Drugi bieg moim zdaniem mógłby być trochę dłuższy, ale to tylko moja opinia, poza tym bez zarzutu. Jako, że większość czasu spędzam w trasie ręczna skrzynia sprawia mi wiele radości, do miasta jednak wybrałbym automat.
~Paweł citral@op.pl
Sedan 3.0 530d 184KM 135kW
Skrzynia pracuje płynnie i bez szarpnięć. Kick-down działa świetnie i auto wyrywa do przodu. Na mokrej nawierzchni kontrola trakcji często ratuję przed poślizgiem. Kontrolę trakcji można wyłączyć. Skrzynia posiada opcję sport oraz możliwość zmiany biegów po przez sekwencję.
~albert6 (albert457@o2.pl)
M5 Sedan 4.9 V8 400KM 294kW
To 6 - biegowy Getrag, więc nic dodawać nie trzeba. Świetnie dobrane przełożenia i doskonała praca lewarka. BMW robi jedne z najlepszych mechanizmów przełączania biegów, niby nic szczególnego ale jakoś wielu innym nie zawsze to wychodzi tak, jak BMW, czy maździe w MX-5, czy RX-8.
~Erestes
Sedan 2.5 523i 170KM 125kW
Skrzynia posiada odpowiednio dobrane przełożenia i jest bardzo dobrze spasowana. Redukcja z 5 na 3 nie sprawia większych problemów, podobnie jest w przypadku pomijania biegów np 4 czy 2 czy tez. Niestety zdarzają się wycieki z uszczelniaczy między wałem a skrzynią stąd ocena niżej.
~Mecenass
Touring 525 d 163KM 120kW
Wybrałem automat, choć miałem świadomość, że nie jest to w przypadku BMW z tego przedziału rocznikowego najrozsądniejsze rozwiązanie. Nie trafiłem źle, 2 wymiany oleju i bezproblemowo wszystko działa. Niestety ciut za powoli reaguje przy wciśnięciu gazu w pełnym Auto.
~T
Sedan 2.5 525 tds 143KM 105kW
Rewelacyjna skrzynia biegow. Bez uzycia sily wszystko wchodzi tam gdzie ma wejsc. Skok lewarka nie jest długi. Nie podoba mnie sie sposob w jaki wlacza sie wsteczny bieg. W gwaltownych nerwowych sytuacjach zdarza sie wbic wsteczny zamiast jedynki. Ale i tak stawiam 5
~PaDRE
Touring 525 d 163KM 120kW
Moja Bawarka miała manualną skrzynię biegów która niestety jest bardzo nieprecyzyjna. Jest jeden element w skrzyni który gdy się zużyje powoduje że 1 ciężko wchodzi a w 3 i 5 ciężko wycelować.Gdybym kupował dzisiaj - wybrałbym automat.
~darek1521
Sedan 2.0 520i 150KM 110kW
BMW fajnie zaprojektowało wrzucanie wstecznego jednak jak komuś się spieszy wrzucić ''pierwszy'' bieg to może niestety omyłokowo załączyć wsteczny. Czasami też zdarzy się że bieg odbije jak się go za słabo wrzuci ale ogólnie ok.
~pawus
Touring 530 d 24V 193KM 142kW
niestety trzeba uważać bo kończą się biegi (5) ja wydałem 4500 na remont skrzyni GM - bez sensu serwo hamulca też mi się popsuło generalnie e-34 fajniejsza 525 tds mam z 96 roku też kombi i jeździ się tak samo jak e-39 fajniej bo w manualu :)