Lista ocen BMW Seria 5 E39 (392) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 333 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Martini1979
Sedan 3.0 530d 184KM 135kW
Choć słyszy się, że wadą w 3 litrowym dieslu jest automat to mi nic się w nim nie dzieje. Tiptronic działa bez zastrzeżeń, kickdown mógłby być nieco szybszy, ale pamiętajmy, że nie jest to auto sportowe tylko wyposażone w silnik diesla:)
~Jacek
Sedan 2.2 520i 170KM 125kW
Jest nie źle. Biegi wchodzą gładko i nic nie zgrzyta. Ale w Mercedesie muszę przyznać było lepiej. Czasem zdarza się, że przy mrozach zaraz po odpaleniu nie chce wejść wsteczny i jedynka. Sporadycznie, ale zawsze... Natomiast samo zestrojenie skrzyni idealne.
~P
Sedan 2.0 520d 136KM 100kW
Uwaga na olej w skrzyni biegów. ASO nie zaleca wymiany. Skrzynia przewidziana jest na około 300 tys. km , a później wymiana. Niemiec tak robi. Kupuje nową skrzynię lub nowsze auto. My jesteśmy sto lat za Murzynami , więc olej trzeba wymieniać .
~MarcinL32
Touring 528 i 193KM 142kW
Automat działa płynnie ale czasami mam wrażenie że nie dostosowuje biegu do prędkości chociażby w korkach lub jadąc ok 90 km/h nie jest pewny czy jechac na 4 czy na 5 biegu. Plusem też jest możliwość włączenia nadbiegu i mamy wtedy 6 przełożeń
~pLaton\'2009
Touring 530 d 24V 193KM 142kW
automat sprawuje się dobrze , szybko zmiania biegi - wie co chce zrobić kierowca ale ma do dyspozycji odpowiednią moc :) . potrzeba mu tylko wymian oleju co 60 tyś i odpowiedniego traktowania, na zimnym nie katować, dać mu czas przy ruszaniu itp.
~Canyonrot528
Sedan 2.8 528i 193KM 142kW
Skrzynia manualna - 1,2 za krótka co jest "uciążliwe" w mieście, ale już 3-ka pozwala na bardzo dynamiczną jazdę zapewnia bardzo dobre przyśpieszenie. 5-ty bieg to "automat" na trasie Samochód na tym biegu drze do przodu od 80-do końca
~Jacek
Touring 525 tds 143KM 105kW
Przy nastawieniu "Drive" bardzo płynnie zmienia biegi ale ciut za wolno. W nastawieniu "manualnym" to nieporozumienie - irytująco wolne zmiany (2-3s), nie wiem po co to zrobili...można przyśpieszyć proces operując gazem i lewarkiem jednocześnie ale po co?
~Spinczyk@Surfeu.de
Sedan 3.5 535i 235KM 173kW
mam steptronic ma niezle przyspieszenie tylko przy tej masie czlowiek tego nie odczowa tak jak przy malym samochodzie sportowym. Mialem sportowy samochod o tych samych osiagach, byl nawet minimalnie wolniejszy ale wydawalo mi sie ze frowam.
~Wojtek
Touring 530 d 24V 193KM 142kW
Trzeba uważać na automaty gdyż moment obrotowy silnika jest na granicy wytrzymałości tej skrzyni. Jeśli ktos wymienia regularnie olej oraz nei katuje skrzyni to jej praca jest na prawde na przyzwoitym poziomie.
~Anon
Sedan 3.0 530d 193KM 142kW
Za skrzynie biegów ponownie 5 gwiazdek, jeszcze nie miałem z nią żadnych problemów po sprowadzeniumożna było wyczuć delikatne szarpnięcie podczas zmiany z puerwszego biegu na drugi, natomiast po wymianie oleju jest idealnie