Lista ocen BMW Seria 5 E39 Sedan 3.0 530d 193KM 142kW 2001-2003 (32) - Silnik

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Sedan 3.0 530d 193KM 142kW
Było e46 325ci '04 ,potem 320d '05 .szukałem auta bardziej limuzyny,chyba sie starzeje. Duzy diesel ma co robić,dla mnie przy codziennym użytkowaniu trochę ciężkie auto trzeba obudzić żeby swoje pokazało. Uważam że ma wystarczająco mocy na trasę ale brak mu tej kociej zwinnosci z 325 benzyny. Moc równomierne podawana , pierwsze dni nawet w nadmiarze potem troszkę brakuje. Mimo to same pozytywy, cichy po 20-30 km , naprawdę pokazuje pazur...
~Dominik P.
Sedan 3.0 530d 193KM 142kW
Trochę głośny w porównaniu do obecnie produkowanych diesli. Układ paliwowy posiada kilka wad (np. zacinająca się pompa przelewowa w baku lub dająca niewystarczające ciśnienie pompa progowa). Pomimo turbiny zbiera się słabiej niż cięższe e38 740i, jednak w trasie zachwyca ekonomią (do 900km na baku z włączoną klimatyzacją i czterema osobami na pokładzie). Warto pamiętać o chłodzeniu turbiny po dłuższej trasie (nawet 10 minut na postoju przed...
~bejot@interia.pl
Sedan 3.0 530d 193KM 142kW
Kupiłem to auto przede wszystkim na osiagi i zużycie paliwa. Mam go od niecałego miesiąca ale jestem zachwycony. O silniku, dopóki się nienagrzeje czuć lekkie wibracje, ale jak jest ciepły pracuje bardzo równo. Wciskanie pedału gazu sprawia prawdziwą radochę, a dżwięk silnika przypomina raczej benzynę niż diesla.
~Anon
Sedan 3.0 530d 193KM 142kW
Zdecydowanie najlepszy diesel od bmw. Charakterystuczny dźwięk diesla słychać tylko na postoju natomiast po ruszeniu bardziej przypomina jakąś wysokopojemnościową benzyne, piękna kultura pracy, elastyczność oraz bardzo dobre przyspieszenie . Wyprzedzając kogoś w trasie możemy być pewni że mocy nie zabraknie
~wuq@vp.pl
Sedan 3.0 530d 193KM 142kW
Silnik morderca nie do zajechania... 193KM dają ogromne wrażenia z jazdy. Wyprzedzenie kilku samochodów za jednym depnięciem to pestka. Rozrząd na łańcuchu dożywotni więc możemy zapomnieć o dużych kosztach wymiany. No i ten warkot na wyższych obrotach... muzyka :) Ogólnie silnik perfekcja.
~koval
Sedan 3.0 530d 193KM 142kW
motor najlepszy na świecie(M57).co do pracy jednostki napędowej nie mam żadnych zastrzeżeń-silnik mocny,dynamiczny,elastyczny,charakteryzujący się świetna kulturą pracy.problem z wyprzedzaniem nie istnieje-wgniata w fotel przy każdej prędkości,spalanie naprawdę mile zaskakuje(średnio 8,0l).
~jackass
Sedan 3.0 530d 193KM 142kW
Silnik ma moc i piekny dzwiek jak na diesla, wyprzedzanie to bajka, do tego mało awaryjny i ekonomiczny. Jedyna wada to klapki w kolektorze ssacym ktore trzeba koniecznie usunąć koszt groszowa sprawa. Co do spalanie w trasie dłuzszej przy tempomacie na 125Km/h spaliła 6.2l
~jomlyn911
Sedan 3.0 530d 193KM 142kW
Wszystko fantastycznie, lecz po wymianie turbiny w 2017 listopad (280 000km) zaczęły się stuki - Samochód jeździ do dziś z nimi i nic się nie dzieje, lecz usterki nikt nie umie zdiagnozować - nie bierze oleju, moc jest.
~Adimaska@gmail.com
Sedan 3.0 530d 193KM 142kW
530d - mówi samo za siebie. Charakterystyka: 193 rączych koników 490 Nm momentu. Cicha praca. Do tego bardzo rozsądne spalanie. Wcale się nie dziwię, że został silnikiem roku przez kilka lat z rzędu.
~rekin72
Sedan 3.0 530d 193KM 142kW
Świetny silnik wymagający dbałości lecz odwzajemnia się wysoką kulturą pracy i niskim spalaniem (jak na swoją pojemność i wagę auta) w porównaniu z moim poprzednim autem Bmw 840i :-)
BMW Seria 5 E39 Sedan