Lista ocen BMW Seria 5 F10-F11 Touring (25) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Nigdy więcej nie kupię czterocylindrowego silnika do tak dużego samochodu..
Touring 525d 218KM 160kW
Skrzynia pracuje dość specyficznie. Gdy tego nie potrzebuje zbyt długo ciągnie na biegu, gdy chcę przyspieszyć sama nie wie ,które z ośmiu przełożeń powinna wybrać. Sama zmiana biegu jest szybka, pewna i zdecydowana a jej czas nie pozwala na nic narzekać, wszystko dzieje się z należytą płynnością. Jej główna wada to niezbyt trafne dostosowanie biegu do prędkości z jaką się poruszam i stopnia wykorzystania pedału gazu. Dość przydatna staje się...
~lukaszb
Touring 520d 184KM 135kW
Skrzynia jest rewelacyjna, ale przełożenia są już nieco bez sensu dobrane. 8 biegów, z czego pierwsze trzy to sie zmieniaja do 30km/h. Duza roznica miedzy 7 i 8 biegiem. Niestety obroty wyzsze niż w 3.0d przy tych samych prędkościach autostradowych - nad tym mógłbym ubolewać, ale są akceptowanle i jest cicho. przy 120km/h jest około 2000 obr. Z racji że jeździmy około 180km/h - daje to około 3000 obr. - jest OK, ale mogłoby być lepiej....
~Biszkopt
Touring 520d 184KM 135kW
Tu nie mam żadnych, ale to żadnych zastrzeżeń. To już któreś moje auto w automacie i ten jest prawie niezauważalny. Zmiany biegów są płynne, biegi dobrze dobrane, skrzynia działa "w tle". Tryb manualny to raczej gadżet, użyłem kilka razy, bo kickdown działa tak jak powinien. Wymiana oleju z filtrem (miską) po zakupie i wszystko gra.
~KitaPL
Touring 530d 258KM 190kW
Super szybka skrzynia od ZF. Raz miałem tylko problem bo miała odczuwalne szarpnięcie, dosyć mocne po wrzuceniu D lub R. Zresetowanie ustawień z poziomu komputera i wymiana oleju wyeliminowały ten problem. Skrzynia czasem, bardzo rzadko się gubiła i np przeciągała na biegach. ale ogólnie pomijam to w cyklu użytkowania.
~krisso69
Touring 535d 300KM 221kW
8 biegowy automat. szybki i dokładny (właściwy moment zmiany biegu). łopatki dobrze działają ale w \"normalnej\" eksploatacji nie mają specjalnie sensu, bo biegi są tak krókie, że nieststy lepiej się zdać na elektronikę :-( ; przydałaby się klasyczna przekładnia 5-6 biegowa ale nie ma opcji ręcznej skrzyni do tego silnika!!! :-(
~dres biurowy
Touring 520d 184KM 135kW
Mam jako-takie doswiadczenie w prowadzeniu wlasnych samochodow z automatyczna skrzynia (mercedes i volvo xc70 rok 2008), a takze jezdzilem kilkoma znakomitymi modelami mercedesa i audi wlasnie z automatami. BMW przebija wszystko. Cicho, plynnie, precyzyjnie. jestem zachwycony. W trybie sport oraz sport+ jest naprawde sportowo.
~michał_polak
Touring 528i 245KM 180kW
Jest elastyczna, płynna, cicha. Słyszałem opinie, że występują tu czasami awarie, ale ja nie miałem żadnych problemów, a nawet podejrzenia problemów. Działa bez zarzutu, nie szarpie, nie wyje (jak przy automatach bezstopniowych).
~Marcin.
Touring 520d 184KM 135kW
Dobrze zgrany automat z opcja manualna niewymagajaca przestawienia skrzyni, hamowanie silnikiem skuteczne, do tego efficient dynamics pomaga w utrzymaniu stalej predkosci na zjazdach bez uzywania hamulcow za wczesnie.
~Zadowolony
Touring 520d 184KM 135kW
Jako ze wcześniej używalem 7 biegowej skrzyni mercedesa to porównanie tej 8 biegowej skrzyni bmw wypada na korzyść auta z szachownica. Zmiana biegów prawie niezauwazalna. Skrzynia bardzo dobrze zgrana z silnikiem.

BMW Seria 5 F10-F11 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~doktorj
Touring 525d 218KM 160kW
Potwierdzam bardzo pozytywne oceny dziennikarzy motoryzacyjnych, najlepszy automat na rynku. Super szybki, dobry dobor przelozen, dzieki 8 biegom niskie obroty silnika przy predkosciach autostradowych.
BMW Seria 5 F10-F11 Touring