Lista ocen Citroen Berlingo I (223) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 206 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maciek - bondkk1@wp.pl
Mikrovan 2.0 HDi 90KM 66kW
problem z mechanizmem przedniego fotela kierowcy - nie odbija sprężyna pod fotelem - nie da się przsunąć fotela nie łączy kostka od poduszki powietrznej trzeszczą strasznie tylne drzwi zamykane klimatyzacja niesamowicie brzydko pachnie stuki stabilizatorów - koszt kompletu pożądnych około 140zł podczas otwierania pilotem uruchamia sie na chwilę tylna wycieraczka
~Robert, Chojnice
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Do znudzenia zapala się kontrolka poduszki powietrznej. Jakiś czujnik jest pod fotelem kierowcy i jak się przysuwa fotel to są z nim kłopoty. Inna sprawa to kłopoty z otwieraniem auta z pilota w kluczyku jakie pojawiły się tuż przed 100 tys km. Dwa razy do tej pory wymieniałem tarcze hamulcowe a trzy razy klocki. Poza tym w moim egz. nie zanotowałem poważniejszych usterek.
~Marian Z.
Mikrovan 1.9 D 70KM 51kW
tutaj zbuyt dobrej opini nie moge wygłosic poniewaz auta które mamy w firmie jezdzą po polsce i wiele razy wracały na lawecie z awarią , czasem drobnostki a czasem dosc powazne sprawy jak uszkodzona uszczelka pod głowicą , padnieta pompa wspomagania kierownicy , padnieta pompa paliwa , olej przedostający sie do ukłądu chłodzenia , dodam ze wszystkie to wesje 1.9 diesel
~Andrzej
Mikrovan 1.6 16V 109KM 80kW
Rozklekotane oparcie fotela po tygodniu od kupna, plastiki wewnętrzne lakierowane kolorem nadwozia po roku złuszczone, na pierwszym przegladzie miałem 23 zgłoszone usterki, na gwarancji wymienili 3 tłumiki, 3 com-y, 2 poduszke boczną, na podłodze bagażnika można smażyć jajecznicę, boczne drzwi hałasują jak w Lublinie, a przegląd po 2 latach kosztował 10% nowego
~macians, bondkk@wp.pl
Mikrovan 2.0 HDi 90KM 66kW
Nie łączy kostka pod fotelem kierowcy od poduszki Wycieraczka tylna uruchamia się podczas otwierania pilotem auta Spalona jedna świeca żarowa, wymieniłem komplet przy 90tys. km. Śmierdząca klimatyzacja ale to raczej moja wina, bo żadko używamy jej. Gwizd w tylnym tłumiku przy 2500 obr bardzo denerwujący
~Zgrzyt
Mikrovan 1.9 D 70KM 51kW
Od kiedy mam go na stanie czyli ponad 100 tys. to wymieniane bylo: -rozrząd -sworzeń wahacza 2x -przegub -robiona belka tył ( nikt ot to nie dbał, aż się koła rozjechały) -klocki przód oraz szczeki tył. -końcówka drążka Jak na 350 000 tys. km gdzie każdy dawała mu w d*** są to drobne wymiany. -olej oraz filtry co 12 tys.
~AngryCBR
Mikrovan 1.6 16V 109KM 80kW
W moim egzemplarzu padł czujnik drzwi kierowcy (przez co musiałem wyjąć bezpiecznik od centralnego zamka bo auto samo się otwierało). Wskazówka obrotomierza nie wskazuje, przeskakuje w dół. Właśnie przestała działać tylna wycieraczka. Raz musiałem wymienić mechanizm podnoszenia szyby, chłodnicę klimatyzacji.
~szefu
Mikrovan 1.9 D 70KM 51kW
Przełącznik kierunkowskazów naprawiony przez wciśniecie gąbki. Trudna wymiana żarówek postojowych przód. Kłopotliwa wymiana filtrów paliwa i powietrza. kłopoty z rozsuwanymi drzwiami. Podczas deszczu woda dostaje się przez nieszczelne uchylne szyby. podsufitka słabej jakości, a także rysujące sie plastyki.
~bartox@neostrada.pl
Mikrovan 1.9 D 70KM 51kW
jedyna slabosc tego auta- trzeszcza plastiki obudowa filtra powietrza wpada w rezonans, skrzypi tylna klapa. Rozlecial sie mechanizm klamki w drzwiach bocznych ha ha i najlepsze jest ze nie chcieli naprawic na gwarancji -bo nie wolno szarpac !!! Ale to serwis ASO Gdynia Orłowo, nie polecam

Usterki Citroen Berlingo I

Citroen Berlingo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~mnemonick
Mikrovan 1.6 16V 109KM 80kW
nieprzyjemny zapach po włączeniu klimy( dronoustroje)koszt: 200zł włacznie z założeniem specjalnej bakteriobójczej wkładki w filtr przeciwpyłkowy poza tym jedynie regulacja drzwi i klapy. Wycieranie się lakierowanych elementów wnętrza np. gałki zmiany biegów i rączek do zamykania drzwi