Lista ocen Citroen Berlingo I (215) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 214 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Janek - jeżdżę nim od dwóch lat
Mikrovan 2.0 TD 115KM 85kW
Jak na tego typu pojazd nadzwyczajnie trzyma się drogi, prowadzenie dostarcza dużej frajdy. Niestety, wymieniłem dwa komplety łączników stabilizatora końcówkę drążka, poduszki stabilizatora,łożyska tylnych wahaczy rozleciały się (zamiast łożysk założone mam tuleje mosiężne - koła stoją wreszcie prosto)
~Bejo
Mikrovan 1.6 16V 109KM 80kW
Mam obniżone zawieszenie z przodu i utwardzone oraz obniżony tył i felgi 16 cali z niższym profilem ale nie jest to przysłowiowa "gleba". Na początku źle mi się jeździło ale teraz super, zwłaszcza autostrada i drogi dobrej jakości - klei lepiej niż niska osobówka.
~benek41404
Mikrovan 1.9 D 70KM 51kW
Bardzo dobrze trzyma się drogi. Precyzyjny. Należy liczyć się z częstą wymianą łącznika. Pierwsza wymiana po 60000 następnie co 15-30 tyś km w zależności od jakości zamontowanego elementu. Naprawa prosta - koszt 30-40zł. Wyśmienite lekko działające, skuteczne i niezawodne hamulce.
~gandalf
Mikrovan 2.0 HDi 90KM 66kW
Autko trzyma się drogi, że aż miło śmigać. Jeździło juz po Polskich górach, u podnóża Alp. Zakręty mozna śmiało pokonywać na w miarę dużych prędkościach. Nie ma ryzyka wypadnięcia. W zimę radzi sobie świetnie z koleinami i świeżym, głabokim sniegiem..Sama radość mijać cała resztę.
~jacekkaczorowski@op.pl
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Zawieszenie jest sprężyste i naprawdę ładnie wybiera dziury, jest ciche i komfortowe. Ciekawe jest to, że po załadowaniu rodziny i zakupów auto staje się jeszcze bardziej komfortowe i lepiej się prowadzi. Moja cytryna stoi na 14calach XL czyli wzmocnionych opony nowe.
~elmeros
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
drążki stabilizatorów ze względu na nasze drogi nie wytrzymują zbyt długo co 40000 wymiana, słabe tarcze hamulcowe po 20000 tys wymieniane w ASO bo sie pogieły kloejna wymiana w ASO po 60000 tys,tylny most do regeneracji przy 170000 nie mówiąc o innych drobnych usterkach
~Robert, Chojnice
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
Rewelacja. Auto ma 104 tys km a w zawieszeniu nic się nie dzieje! Trzyma sie drogi, na wybojach nic nie czuję a to auto służboe zatem żadnego krawężnika się nie boi :) Nie były wymieniane nawet gumowe osłony na przegubach itp nie mowiąc o poważniejszych elementach.
~janpol2
Mikrovan 1.4 75KM 55kW
no tak klocki hamulcowe wytrzymuja około 20 tyś natomoiast drążki przedniego stabilizatoras hahahah jeden sezon wkońcu kupiłem wyczynowe i o dziwo juz 40 tys i nic po przejechaniu 180 tys mam luzy na gałce kierowniczej więc spoko. tylnia belka na razie spokojnie nie ma zgrzytów .
~sajek
Mikrovan 1.9 D 70KM 51kW
Niezly,choc raczej na francuskie drogi,nie nasze polskie.Chociaz lekko pokonuje dziury,to wymiana amortyzatorow po roku raczej koniecznoscia.Nieco zamiekki do dynamicznej jazdy,lubi "zanurkowac"w zakretach,ale jak ktos juz zauwazyl czego sie spodziewac po aucie dostawczym.

Usterki Citroen Berlingo I

Citroen Berlingo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~d210561w@tlen.pl
Mikrovan 1.9 D 70KM 51kW
Trwałe amortyzatory , przednie wymieniłem przy przebiegu 300000 km, tylne od nowosci, przy czym amortyzatory były kontrolowane w stacji obsługi przy przebiegu 280 000 (były dobre). Zbyt miękkie felgi. Kołpaki na kołach szybko obluzowują się i hałasują, ale nie spadają.