Lista ocen Citroen C3 II (41) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin M.
Hatchback facelifting 1.2 PureTech 82KM 60kW
za długi drążek zmiany biegów, precyzja średnia, przełożenia myślę że zostały dobrze dobrane, autko jest dynamiczne zwłaszcza w mieście włączanie się do ruchu jest błyskawiczne, wyprzedzanie na trasie też jest ok
~Łukasz
Hatchback facelifting 1.2 VTi 82KM 60kW
W porządku, choć dla mnie lepiej chodzi skrzynia z C4 Granda - może to także kwestia nieco krótkiego lewarka - jak się korzysta z podłokietnika... Co ważne nie ma "6", więc autostrada = duży przepał (powyżej 110-120km/h)
~Mirek
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Pracuje precyzjnie, jak ktoś ma sportowe zacięcie też będzie zadowolony. Kilka rajdów amatorskich swoim C3 zaliczyłem i mocniejsze auta gorzej wypadały a skrzynia jedna z lepszych jaką miałem okazje \"wajchować\"
~jurek
Hatchback 1.4 HDI 70KM 51kW
Biegi to dziwna sprawa typowe dla francuzów = można powiedzieć porażka. czuć zmiany, jakiś opór jakiś luz, haczenie biegów. TO słaby element tego auta ale jeszcze działa, nie drży (jest na linkach),
~Tadek
Hatchback 1.4 75KM 55kW
Jesli chodzi o skrzynie to po wyjechaniu z salony spodziewalem sie duzo wiecej. Auto nowiutkie a skrzynia chodzi jak w 10letnim. Zmiana biegow nie jest problemem ale odglosy przy tym wydawane nie sa normalne
~Jarek
Hatchback 1.6 HDI 90KM 66kW
Lewarek ustabilizował się, pracuje płynnie. Bardzo fajnie zbiera się z każdego "dołu". Potem szybko reaguje przy redukcji biegu. No ale bez przesady, nie wariować ;-)
~Auror911
Hatchback 1.4 VTI 95KM 70kW
Cóż, przełożenia dobrane odpowiednio, ale sam mechanizm zmiany przełożeń.... Grupa VW umie zdeeecydowanie lepiej, zresztą nawet stare Hondy również:)
~BM
Hatchback 1.4 VTI 95KM 70kW
Zbyt długie skoki lewarka co powoduje że nie zawsze do końca ten bieg się wbije. Mało precyzyjna i czasami ciężej wchodzą niektóre biegi.
~ufoman
Hatchback 1.4 VTI 95KM 70kW
Haczy. Ale z każdym przejechanym kilometrem mniej. Przełożenia są faktycznie długie, ale nie trzeba używać dużo siły do operowania manetką.
~h0rnet
Hatchback 1.4 HDI 70KM 51kW
Wcześniej czytałem opinie, że skrzynia jest nieprecyzyjna itp. Ja nie widzę żadnych wad. Wszystko ok. Nic nie zgrzyta itd.