Lista ocen Citroen C5 I Hatchback (101) - Ergonomia

Na liście zabraknie 203 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michal Stepien
Hatchback 2.0 HDi 109KM 80kW
Bardzo dobrze. Wszystko na swoim miejscu. Moj model to exclusive z telefonem, nawigacja i wszystkimi innymi dodatkami jakie byly w C5-kach z wyjatkiem guzika Sport, ma wiec mnowsto przyciskow, ale latwo sie do nich przyzwyczaic, sa dobrze rozmieszczone, wystarczajaco duze, i po kilku tygodniach z autem, wrecz intuicyjne. Jest tez opcja Night Mode, po jedym nacisnieciu gasnie ekran komputera/nawigacji (jest duzy i kolorowy, zaraz pod szyba) a...
~Zrobiony w trąbę
Hatchback 2.0i 16V 136KM 100kW
Są bardziej rodzinne auta, ale ilość schowków, niezależnie działające podłokietniki, "kieszenie" i szufladki - sprawia to przyjemność i czuć, że ktoś chciał troszkę pomyśleć. Regulacja foteli w 3 płaszczyznach, więc jest ok + regulacja kierownicy. Dostęp do przycisków OK, sterowanie radiem i klimą OK. Bagażnik wielki ale wkładając bagaż można wpaść w ten głęboki i wąski luk bagażowy. Niska i wątła osoba mogłaby mieć problem z większym i...
~Robert D.
Hatchback 2.2 HDi FAP 133KM 98kW
Dużo schowków w tym pod siedzeniami przednimi to atut. Duży bagażnik w wersji hatchbak to również bardzo wygodna i pożyteczna rzecz. Na minus - nie najlepiej zaplanowane uchwyty na kubki (co prawda obleci ale widziałem lepsze rozwiązania). Sprzęt audio gra i jest sterowany joistikiem przy kierownicy ale nie powala. Bardzo wygodnie rozwiązany tempomat. Przycisków nie za wiele co nie powoduje bałaganu. Czytelny komputer pokładowy.
~mmmfoto@poczta.onet.pl
Hatchback 2.0i 16V 136KM 100kW
Boskie sa podłokietniki i funkcjonalność deski rozdzielczej. W nocy można wyłączyć oświetlenie deski rozdzielczej pozostawiając prętkościomierz. Pierwszy raz spotkałem się z tym że jest dolne oświetlenie u dołu drzwi i zawsze widać czy wejdę w kałuże czy też nie. W innych samochodach raczej światło drzwi pokazuje że są tylko otwarte.
~TommyB (tomasz@master.pl)
Hatchback 1.8i 16V 116KM 85kW
Wszystko pod ręką, ale to przyzwyczajenie z francuzów, wszystko jest w manetkach przy kierownicy, tylko klimatyzacja jest osobno i trzeba odrywać ręce od steru, kwestia przywyczajenia, bo przełączników jest sporo a rysunki je opisujące są zasłonione przez kierownicę, wiec radze się z nimi zapoznać na postoju a nie w czasie jazdy.
~Z.P.
Hatchback 2.0 HDi 109KM 80kW
Wszystko mi teraz pasuje, ale 4-krotnie porawiałem siedzenia zwłaszcza twardość i trzymanie boczne, zmuszony byłem do wymiany tapicerki na skórę, również 2-krotne zmieniałem obszycie kierownicy, bo 1-szy tapicer spartaczył ale oczywiście uważał się za geniusza!!! Przyciemniłem szyby, alusy i fura jest zajebista!!!
~aswojtas1@wp.pl
Hatchback 3.0 V6 207KM 152kW
Kierowcom powyżej 185 odradzam. Nie da się ustawić pozycji fotela i kierownicy wygodnie dla wysokiej osoby. Francuzi do wysokich nie należą? Ale Japończycy potrafią. Pedały są stanowczo za blisko fotela. Cofam fotel do tyłu (i kierownice tez) i muszę się pochylić do przodu żeby dosięgnąć kierownicy.
~Bush.Pilote@gmail.com
Hatchback 3.0 V6 207KM 152kW
Kierowcom powyzej 185 odradzam. Nie da sie ustawic pozycji fotela i kierownicy wygodnie dla wysokiej osoby. Francuzi do wysokich nie naleza? Ale Japonczycy potrafia. Pedaly sa stanowczo za blisko fotela. Cofam fotel do tulu (i kierownice tez) i musze sie pochylic do przodu zeby dosiegnac kierownicy.
~Ten, co nigdy nie chciał Francuza
Hatchback 1.8i 16V 116KM 85kW
Sterowanie radiem i tempomatem odbywa się przy pomocy pilotów schowanych za kierownicą, więc nie przeszkadzają wtedy, kiedy ich nie potrzeba. Z przodu każdy ma swój regulowany podłokietnik, pod siedzeniami są szuflady, jest masa schowków, nawet w podłokietniku na tylnej kanapie
~Sroqraf
Hatchback 2.0i 16V 136KM 100kW
Gdyby umieścili we wnętrzu solidny uchwyt na napoje, byłoby doskonale. Wnęki w tunelu środkowym zdają egzamin połowicznie, a wysuwany uchwyt na lewo od kierownicy to nieporozumienie - można tam wstawić sygaro albo co najwyżej końcówkę hotdoga.
Citroen C5 I Hatchback