Lista ocen Citroen Xantia I (170) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 207 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~brosaczony
Liftback 1.9 TD 90KM 66kW
Mam zepsuty nadmuch od dnia zakupu, ale w trakcie jazdy to nie przeszkadza. Gorzej w korku, ponieważ nie dmucha klima. Natomiast nie jestem w stanie obiektywnie tego ocenić pzy pełnej sprawności.
~Rafał Kucharczyk
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Ogrzewanie działa błyskawicznie!!! W ciągu kilku minut w aucie jest upał. Wentylacja też jest w porządku. Do małej wady zaliczyłbym szybkie nagrzewanie się wnętrza w czasie dużych upałów.
~Peterson
Liftback 1.8 i 101KM 74kW
Niestety nie mam klimy :( więc w lato jest trochę gorąco, ale w zimę bardzo szybko się nagrzewa i przy temperaturze zewnętrznej ok -20 ja w samochodzie mogę spokojnie siedzieć bez kurtki.
~Ziomek
Liftback 1.9 TD 90KM 66kW
Grzanie po ok 1,5 km jazdy, w deszczu paruje tylna szyba, ale od tego jest jej ogrzewanie. Pozostałe szyby odparowują ekspressem. Brak klimy. Dmuchawa nastawiona ma maksa działa głośno.
~wwwpawel@o2.pl
Liftback 2.0 i 16V 132KM 97kW
Ogrzewanie słabe. Albo zimno, albo gorąco. Nie ma czegoś takiego jak "ciepło". Nawiew można wyczuc przy ustawieniu wentylatora na maksimum. Nawiew na przednia szybę... lepiej uchylić okno.
~Marco
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
Spadla mi linka od regulacji nawiewu. Za to automatyczna klimatyzacja nie pozwala meczyc sie w upale podczas jazdy i niweluje efekt kuchenki mikrofalowej w ktorej my jestesmy daniem do podgrzania.
~znajomy
Liftback 1.9 TD 90KM 66kW
problem z wentylatorem ,nie włączał się ponieważ typowa usterka czyli podłączanie przez styk stacyjki -przerobiłem na stycznik koszt stycznik miałem więc 20min roboty
~miko
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Mimo braku klimy nie ma tendencji do nadmiernego parowania w środku. Ogrzewanie bardzo wydajne - jak trzeba będzie sauna. Trzeba trochę poczekać aż rozgrzeje się silnik.
~siwebr
Liftback 1.6 i 88KM 65kW
Nawiew wentylacji to majstersztyk. kiedy trzeba potrafi wydmuchać nie proszonych gości z wnętrza auta. ogrzewanie nawet w największe mrozy rozgrzewa kabinę w kilka chwil.
Dziennik kosztów dla Citroen Xantia I
10,8
~lipton1981@tlen.pl
Liftback 2.0 Turbo 147KM 108kW
Autem z tak wydajnym ogrzewaniem jeszcze nie jechałem. Po kilku minutach jazdy w zimie w samochodzie nie da się wysiedzieć... ...z gorąca:) Mało wydajny nawiew na nogi/stopy.