Lista ocen Citroen Xantia I (170) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 207 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~billy
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
tu miałem trochę problemów.parowanie szyb, awarie wentylatora dmuchawy,itp. automatyczna klima działała, albo nie działała, nie można było wyregulować temperatury, labo zimno, albo gorąco, ze nie można wysiedzieć.nawet zimą. radze zwrocic na to uwage przy zakupie.
~HUbert S.
Liftback 1.8 i 101KM 74kW
Chyba mam problem z nawiewem, czasami działa a czasami nie. To zależy od humorku mojej małej księżniczki. W serwisie powiedzieli, że być może coś nie styka - obiecali zerknąć w najbliższej przyszłości. On vivra on verra !!! Jak to mówią francuzi, tzn. pożyjemy, zobaczymy...
~dziadek@bydnet.com.pl
Kombi 2.0 i 16V 132KM 97kW
można tym się nie interesować, automatyczny nawiew dmucha aż ustali się zadana temperatura, oczywiście przy temp. na zewnątrz wyższej od zadanej potrzebna jest klima i znów jest przyjemnie; jest filtr i zamknięcie obiegu; z minusów - zbyt duża różnica między przodem i tyłem
~Mirek
Kombi 2.0 i 121KM 89kW
Nawiew na max głosno szumi, ale wieje jak trzeba. Szyby czasem parują, ale auto zaczyna się nagrzewać po ok. 5 min od startu. W kabinie jest termostat pilnujacy temperatury nastawionej na suwaku. Klima ok, ale auto jest długie i z tyłu mniej chłodzi.
~zubizar@interia.pl
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
No tutaj jest najgorzej ze wszystkiego. Naprawdę marny nawiew na nogi. Sama wentylacja i klimatyzacja działa b. dobrze, temperaturę potrafi utrzymać taką jaką zażądasz, w lecie świetnie chłodzi. Gdyby nie ten nawiew na nogi byłaby wyższa ocena.
~miśku
Kombi 2.1 TD 12V 109KM 80kW
klima i wszystko jasne. nawet na samym nawiewie auto szybko się nagrzewa i chłodzi. równie szybko uzyskuje się żądaną temperaturę. suwaki od sterowania nie pasują do tego auta ale są poręczne. szkoda ze nie było klimatronica - to jedna z wad tego auta.
~darek-wrocek
Liftback 2.0 i 121KM 89kW
Klimatyzacja jest super, jednak trzeba pamiętać o odkażaniu, inaczej będzie czuć stęchlizną. Jednak to wymóg ogólny. Co do Xanti to wadą jest brak rozprowadzenia wentylacji na tylną kanapę ale to model z 1993r . Jestem kierowcą więc mi to nie przeszkadza.
~Jakubek601
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
Klimatyzacja działa jak należy, bardzo szybko schładza w gorące dni. Ogrzewanie w zimie przy -15 st. C bardzo wydajne - po przejechaniu 500 m już leci ciepełko. Nie ma zjawiska parowania szyb, chyba że komuś nagrzewnica się rozszczelniła.
~Wiarygodny Użytkownik
Kombi 1.9 TD 90KM 66kW
Co najmniej dobrze, chociaż mając (lub nie ) klimę lepiej mieć dobrą szybę atermiczną przednią (duża powierzchnia) niż schładzać palone słońcem ciało. Niektóre otwory wentylacyjne niezatykalne (wada). Dla tylnych miejsc nie mam opinii. :)
Dziennik kosztów dla Citroen Xantia I
10,8
~mati@z.pl
Liftback 1.8 i 16V 110KM 81kW
totalna rewelacja - nie wiem czy to zasluga mojego egzemplarza, czy Xantii wogole, ale cieple powietrze nawet w najwieksze mrozy dmucha nad podziw szybko, nie wiem ile minut po odpaleniu silnika, ale to jest blysk - efekt niespotykany w innych samochodach