Lista ocen Fiat 126p "Maluch" (495) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 662 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Leszczyn@op.pl
Hatchback 3d 0.7 25KM 18kW
Oprocz np. tego ze tylne amortyzatory moga sie wbic w karoserie, lub kable w alternatorze moga sie poprzepalac (nie polecam naprawiac bez wykrecania belki) To wiekszych usterek nie ma a nie zapomnialem o sypiacych sie pierscieniach w silniku i w starszych modelach zrywajacej sie linki od zapłonu (co jest bardzo upierdliwe) to wszystkie zepsucia to błachostki ( a to dlatego ze cała konstrukcja malucha jest błachostka)
~giernal
Hatchback 3d 0.65 24KM 18kW
Stereotyp odradzający zakup samochodów na literę „F” w dużej mierze zawdzięczamy sporej usterkowości „Malucha”. Jego użytkownik nigdy nie może być pewien, iż zdoła nim dotrzeć do miejsca przeznaczenia. Stąd też nikogo nie dziwi standardowa zawartość bagażnika, obejmująca często m.in. skrzynkę narzędziową, zestaw części zamiennych oraz linkę holowniczą.
~Sebastian Walczak seba19880124@op.pl
Hatchback 3d 0.65 24KM 18kW
Zdarzają się regularnie, lecz właściciel, który dba o swój samochód może je przewidzieć i zapobiegliwie usunąć wytężając słuch i wypatrywać stanu licznika. Rozwalające się przeguby, wycieki ze skrzyni lub silnika, zapchanie się gaźnika. Auto rzadko strajkuje na trasie, a poważne naprawy nie zdarzają się po 1-2 tys. km lecz po 10-20 tys. więc uważąm, że nie jest specjalnie awaryjne.
~Sebastian Walczak seba19880124@op.pl
Hatchback 3d 0.65 24KM 18kW
Zdarzają się regularnie, lecz właściciel, który dba o swój samochód może je przewidzieć i zapobiegliwie usunąć wytężając słuch i wypatrywać stanu licznika. Rozwalające się przeguby, wycieki ze skrzyni lub silnika, zapchanie się gaźnika. Auto rzadko strajkuje na trasie, a poważne naprawy nie zdarzają się po 1-2 tys. km lecz po 10-20 tys. więc uważam, że nie jest specjalnie awaryjne.
~zoltan@poczta.warynski.net
Hatchback 3d 0.7 25KM 18kW
Na trasie: odkręcenie się śrub mocujących metalowo-gumowy sprzęglik do flanszy w tylnym prawym kole. Oczywiście z MOJEJ WINY: wstępnie skręciłem ale już nie podokręcałem śrub podczas zakładania skrzyni po wymianie tarczy sprzęgła. Auto zwykle "sygnalizuje" zbliżającą się poważniejszą awarię - Trzeba tylko je "czuć". Więc kto spostrzegawczy i przezorny ten zawsze ubezpieczony...
~Peter
Hatchback 3d 0.65 24KM 18kW
Mój maluszek nie miał ani razu poważniejszej usterki. Najpoważniejszą usterką było zapchanie sie gaźnika 2 dni po kupnie go bo nie skotrolowałem silnika i okazało sie że poprzedni właściciel nie włożył filtru powietrza. Także usterka której nie było winne auto tylko winny był człowiek. Można wywnioskować że to auto sie psuje poważnie tylko na życzenie ;)
~Mati fun Milanu.
Hatchback 3d 0.7 25KM 18kW
Raz pękł mi pasek od alternatora i musiałem autko zostawic na poboczu a innym razem miełm tyle syfu w baku że ciąggle mi się zapychały przewody paliwowe mimo wymiany kilka razy filterka, ale ty była wian poprzedniego właściciela któy nie wiedzieć czemu nalał jakiegoś lakieru do baku????!!!! A mnie ten lakier zaczoł odchodzić i wszystko zapychał!!!
~pentla
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
tu mnie zawiódł pare razy,najgorsze było jak jechałem(dobrze że po prostej i w miare wolno)i nagle prawe tylne koło sie zablokowało(pękła piasta , łożysko się zmieliło)gdyby były drzewa z prawej to bym pewnie wylądował w szpitalu....też trzeba mieć na uwadze wymiany przegubów i elementów z tym związanych.....bo można na skrzyżowaniu stanąć...:)
~Woj
Hatchback 3d 0.65 24KM 18kW
Tu całkiem dobrze pod warunkiem, że się o niego dba. Z poważnych usterek tylko raz mi się zdażyło - hamulce się straciły. Poza tym wszystko dobrze, a nie raz przejechałem kaszelkiem całą Polskę wzdłuż i wszerz. Tak więc jedyna uwaga - jak coś dziwnego się słyszy, to od razu zabierać się do roboty zanim coś się popsuje.
Dziennik kosztów dla Fiat 126p "Maluch"
~Skodziarz
Hatchback 3d 0.65 24KM 18kW
Ogółem to specjalnie te autka (o ile się jako tako o nie dba)się nie psują.Większych problemów nie miałem,głównie rzeczy eksploatacyjne i takie,które trzeba było wymienić bo się zastały.Dopiero z ostatnim miałem problemy,aczkolwiek i tak się całkiem nieźle spisywał (4500 km w 1,5 mc.).