Lista ocen Fiat 126p "Maluch" (495) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 662 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotrek2581
Hatchback 3d 0.65 24KM 18kW
Jak na malucha z przebiegiem prawie 200,000, naprawde jest idealnie. Ray tylko poszla mi cewka. A tak jest bezawaryjnie. Wymienilem akumlator, i wstawilem alternator, dlatego nawet zima nie sprawia problemu w rozruchu. po prostu udany egzemplarz, tym bardziej ze silnik jest bez remontu.
~ewccia
Hatchback 3d 0.65 24KM 18kW
mmm poważna usterka to dla mnie urwany wahacz w czasie jazdy, co mnie jeszcze nie spotkało, bo już by mnie nie było, ale mój maluszek jest po naprawie skrzyni biegów. PROGI PROGI PROGI - gnijące progi (choć mój maluch ma 11 lat to dopiero teraz mi je korniki jedzą, tylko się cieszyć:)
~StefanII
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
Różnie bywa,czadem odpalał na "dotyk" przy -25 a czasem przy 0 potrafił pasc mimo że silnik był jeszcze ciepły.Dośc chimeryczny samochodzik,potrafi się zepsuć na amen by na drugi dzień się "wyleczyć"(kto miał malucha ten wie).Zimą drzwi potrafią się nie otworzyć,a po wielu zabiegach otwierabnia-nie zamknąc.
~Agata1984
Hatchback 3d 0.65 24KM 18kW
Tutaj też sporo było robione, głównie przy silniku i zawieszeniu, ale ja się na tym nie znam więc nie będę bzdur wypisywać :) Nie wiem dlaczego, ale po ulewach nie chce zapalać - raz tak długo go męczyłam, że akumulator padł, no ale studentka + samochód = problem :D
~Majster
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
Nie dawno nawaliła mi skrzynia ale juz jest ok, pekł wachacz ale pospawaliśmy z kolega, zgubił iskre ale znalazłem, padł alternator ale juz działa, no i najgorsze jak tylko go kupiłem to była odkrecona kierownica i w nastepstwie tego najadłęm sie strachu ale sytuacje opanowałem:)
~klocek, klocek1111@hoga.pl
Hatchback 3d 0.7 25KM 18kW
ponoć układ chłodzenia się psuje. ja nie zauważyłem tego ani u siebie ani u poprzedniego właściciela, alternator to była moja przygoda:), aaa i najważniejsze koreczek miedziany od spuszczania paliwa to gówno nr jeden. ja mam zaspawany a olej zmieniam wysysając.
~Piroman piroman@box43.pl
Hatchback 3d 0.7 25KM 18kW
Nie zdażyło się żebym nie dojechał do domu, czy to po stłuczce czy po awarii silnika lub zawieszenia zawsze można na miejscu poskaładać wszystko "do kupy" na tyle żeby jeszcze kilkadziesiąt kilometrów przejechać. Swoją drogą prowizorki są jak zawsze najbardziej trwałe :-)
~Bercziko
Hatchback 3d 0.65 24KM 18kW
Zdarzają się, ale nie jest to nic bardzo kosztownego, jak sam maluch zresztą :) Najgorszy problem to ruda, potrafi pojawić się wszędzie, we wnęce na koło z przodu, na podłodze, w komorze silnika, na drzwiach, błotnikach nadkolach , WSZĘDZIE
~Michał Łódź
Hatchback 3d 0.65 24KM 18kW
Z najpoważniejszych usterek- uszczelka pod głowicą- padła po 85000km przy dość dużym obciążeniu samochodziku i w bardzo gorący dzień. Pękł resor przedni pomimo że nie był skorodowany, jakieś naprężenia pewnie. Regulator napięcia- jazda bez świateł w nocy:)
Dziennik kosztów dla Fiat 126p "Maluch"
~Loki lokix@o2.pl
Hatchback 3d 0.65 24KM 18kW
zdarzaja sie moze czesciej niz w innych autach, ale rekompensuje to mozliwosc wlasnorecznego naprawienia tego co sie zepsulo w jeden dzien i kupienia czesci na zlomie, ew.za smiesznie niska cene w sklepie ;] poza tym prostota naprawy, mozna sie wiele nauczyc