Lista ocen Fiat Brava (494) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 742 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Na 9 lat użytkowania do drobiazgów należały naprawy: wymiana klamek i silniczka tylnej wycieraczki. I nic poza tym. Nawet żarówki się nie przepalały kłopotliwie. Cały tył (bez trzeciego stopu), boki i przód (kierunki, drogowe) nie zmieniane od nowości. Wymiana innych podzespołów typu świece, pasek rozrządu z rolkami i pompą wodną, amortyzatory, klocki i wydech, to rzecz normalna jak wymiana oleju i filtrów.
~fqjcior
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Przy 25-stopniowym mrozie nie chciał zapalić (z nowym akumulatorem). Wymieniułem świece. Czekam na powrót mrozu. Jak na razie bez zastrzeżeń, choć rozrusznik trochę przydługo "kręci". Przy 12 stopniowym mrozie samochód jakby traci amortyzację - przy prędkości 40 km na godzinę w mieście każdą nierówność odczuwam "w siedzeniu". Podejrzewam, że zamraza amortyzator (-y) ponieważ po ustąpieniu mrozu wszystko wraca do normy...
~Adrian K
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
1.plastikowe klamki-sypią się szybko, trzeba wymieniać co kilka lat 2.łuszczy się farba na ramieniu trzymającym lewe lusterko 3.szybko przepalają się żaróweczki w trzecim świetle stop(najlepiej wymienić na LED) 4.problemy z odpalaniem(trzeba dodać gazu) 5.sączy się olej na simmeringu 6.mechanizm tylnej wycieraczki lubi się "zapiekać" 7.wskaźnik poziomu paliwa czasami "świruje"
~Sebastian
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
psują się pierdoły jak podnośnik el szyby gdy jest zimno, klamki wyglądają jak obgryzione przez co zacina się centralny zamek, otwieranie bagażnika z kabiny, wężyk paliwowy, wentylator ma bardzo duży pobór prądu przez co robi się czasami zwarcie i nie załącza się gdy powinien (zdarzyło się 2 razy) trzeba uważać żeby się nie zagotował, z pod miski olejowej kapie olej, wymiana uszczelki pomaga krótkotwale
~konradlot
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Nie powiem, nie jest problemowy. Nie zawiódł mnie ani razu przez te 9 miesięcy (zrobiłem już prawie 20tyś). Ale dbam o niego. Zmieniam płyny co 10 tyś. Paliwo leje najtańsze. Drobiazg, który spędza mi sen z powiek to tylnia wycieraczka. Co miesiąc ją czyszczę by chodziła jak trzeba bo inaczej się zaciera i klops. Mam z nią pecha, ale cóż lepiej to niż coś gorszego.
~romano76
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
słaba jakość plastików,klamki wszystkie wymienione przez poprzedniego właściciela(obdarte były)a nowe mają tendencje do uszkodzeń(2 razy urwałem),dziwnie obdziera się czarna farba na plastikowych elementach lusterek zewn.,lusterko środkowe odpadło mi raz niespodziewanie podczas jazdy(odkleiło się od szyby)2 razy w ciągu ok. półtora roku padły mi kable wysokiego napięcia
~MMarek17
Hatchback 5d 1.4 12V 80KM 59kW
Jak samochód postoi kilka sezonów w zimie pod gołym niebem to ochodzi mikroguma z klamek. Problemem jest też elektryka. Słaby styk masy w tylnej lampie powoduje nieprawidłowe działanie świeteł. Oczyścić, dogiąć i spokój. Słaby styk na listwe stykowej na klapie tylnej powoduje, że w zimie następuje przegrzanie (włączona grzałka) i stopienie listwy. Trzeba na to zwraca uwagę.
~Damian: Dudi77@dit.pl
Hatchback 5d 1.9 TD 100KM 74kW
Klamki, jak to juz tez gdzies czytalem, to gosciowi odpowiedzialnemu za klamki powinni jaja urwac!! Klamki sa pokryte guma, ktora murszeje, po roku do 2 lat i bardzo nieestetycznie to wyglada. Widzialem na Allegro klamki, ktore jak gosc pisze, nie sa z takiego tworzywa, jak klamki oryginalne i nie murszeja, ich koszt to ok. 50zl/szt. Jeszcze ich nie kupowalem - czekam do zimy.
~wito n.targu
Hatchback 5d 1.4 12V 80KM 59kW
tochę tego jednak było: klamki! - ja się dziwię że poważna firma sama nie wymienia klamek na własny koszt, bo jest to ewidentny bubel -, słaby firmowy akumulator, awaryjny mechanizm tylnej wycieraczki (trzeba rozebrać i przesmarować-2h roboty), kłopoty z spryskiwaczem, troszkę słabę gumowe uszczelki-pękają na mrozie.. aha, jeszcze wydech po 5 latach-180 zł..
~realista
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
Moją brava 1.6 kupiłem 4.5 roku temu, teraz ma 12 lat więc normalne jest że coś zacznie się sypać. A mianowicie drobiazgi, są dokuczliwe gdyż w brava owe drobiazgi należą do najbardziej awaryjnych i trzeba dość często coś wymienić. Coś się zatnie, skoroduje, pęknie, klamki dostają łupieżu i zaczynają rozsyywać się na słońcu, przepalające się diody w itd.