Lista ocen Fiat Brava (494) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 742 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Madziara
Hatchback 5d 1.8 GT 16V 113KM 83kW
jak juz pisalam, jak juz cos sie zepsuje, to pozniej leca czesci ciurkiem. kilka razy zdazylo mi sie stanac na trasie. a to linka od sprzegla poszla, a to hamulce poszly, nawet wycieraczki przestaly dzialac w ulewny dzien! no i nie wspomne, ze zaraz po zakupie poduszka powietrzna sama wystrzelila przy odpalaniu samochodu (na szczescie pasazera).
~melo15
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
Mam Brave z 97r z przebiegem 134tys. Posiadam ją od nowości i też od nowości ją serwisuje.Zawieszenie wymieniałem całe a niektóre jego części już nawet dwukrotnie. Jest to najsłabszy punkt tego samochodu.Ogólnie zawieszenie jest bardzo wygodne ale również bardzo mało trwałe. Oprócz tego czasem sypną się takie drobiazgi jak włącznik elektrycznych szyb.
~foxtrod
Hatchback 5d 1.4 12V 80KM 59kW
po 50 tys usterkowe autko, juz po 20 tys zatarła sie pompa wspomagania , i rozpadla na czesci, wymienone wachacze, amortyzatory, przełączniki zespolone od kierownicy ostatnio mi siadly, i coś ciężko mi pali nieraz nie wiem coi jest??? padło też kilka pierdół wąż od paliwa, uszczeniacze przegubow, jakieś uszczelki miska i klawiatura ,
~Adi
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
Psują się tylko pierdoły, bez poważnych usterek, zawieszenie 150 000 przebiegu i dopiero prosi się o remont- zaczynają się stuki. Silnik bezawaryjny, zero wycieków czy wahań obrotów co się często słyszy. Co istotne, ZERO rdzy! Mam wersję po lifcie 1999r i blacha cynkowana. Nie zaraża się nawet od Golfa sąsiada.
~pwl
Hatchback 5d 1.6 16V 90KM 66kW
w samochodzie z 97r zgnily, zgrebnialy? nawet nie wiem jak to okreslic gumowe czesci klamek!!! co za chlam, brak slow aby to opisac, mimo wielu staran uczynienia z fiata samochodu "normalnego" takei WPADKI skutecznie psuja jego wizerunek. Co dowodzi ze uzyte materialy sa po prostu "fiatowskie" czyt. max. tandetne!
~Adam
Hatchback 5d 1.9 TD 100KM 74kW
Drobiazgi psują trochę wizerunek tego auta i pomagają w utrzymaniu opinii o jego dużej awaryjności. Zacinające się prowadnice el. szyb, palące się kostki od żarówek, awaryjny przełącznik zespolony pod kierownicą. Do tego kiepskie plastiki i mało wytrzymałe fotele. Zapomniałbym również o słynnych klamkach.
~Esen
Hatchback 5d 1.9 JTD 105KM 77kW
* zwarcie na wentylatorze ( od 2 lat) ale szczerze nie był mi potrzebny bo samochód wolno się nagrzewa i sama chłodnica wystarcza. * awaria mocowania łacznika wycieraczki z silniczkiem ( zaspawałem na stałe i problem zniknął) * bieżąca eksploatacja, amorki, końcówki drążków ale to w każdym samochodzie
~wloczykij
Hatchback 5d 1.6 16V 103KM 76kW
Kiepsko oj kiepsko:/ serwis fiata wart tyle co nic. Nawet nowe sprzęgło tak zamontowali, że się spaliło. Ogólnie jest awaryjny niestety. Alternator, sprzęgło 2 razy lub 3 razy, amortyzacja, czujnik wału napędowego (czy cos takiego) sporo tego było.. z drobnych to rozpadające się klamki, silnik krokowy.
~xxmarcin@wp.pl
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
na poczatku uzytkowania problemy z komp aut ssanie za pozno sie wylaczalo, klamki, radio raz zawiodlo ale serwis wymienil podrzewanie tylnej szyby I NAjwiekszy bol kazdej bravy schodzaca czarna farba z mocowan lusterek poniewaz sa aluminiowe ciezko jest je potem pomalowac a nie malowane psuja wyglad auta
Dziennik kosztów dla Fiat Brava
8,1
~korniQ
Hatchback 5d 1.9 TD 100KM 74kW
Czasem jakiś bezpiecznik się spalił, czasem przy otwieraniu stukały drzwi (z boku jest taka śrubka, która się odkręca i stąd to stukanie przy otwieraniu - trzeba tylko dokręcić), no i oczywiście trzeba wspomnieć o K L A M K A C H, które krótko mówiąc są do d......!!!Taki patent tylko w bravie !!!