Lista ocen Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW 2006-2012 (119) - Widoczność

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Stefan Niesiołowski
Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
Do tylu i na boki beznadzieja, ale do wszystkiego idzie sie przyzwyczaic. Po przejachaniu 5 tys. na tyle wyczulem dlugosc auta, ze teraz parkowanie tylem, nie sprawia mi problemu. Ta widocznosc ktora notabene przewija sie w wiekszosci opinii, jest po prostu spowodowana designem auta, jego klinowatym ksztaltem, malą powierzchnia szyby tylnej i szerokimi tylnymi slupkami. Jednak ten wyglad auta sprawia ze wole pomeczyc sie z widocznoscia do...
~renardos@vp.pl
Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
Widoczność jest jak w wozie pancernym, z tą tylko różnicą, że w Fiacie nie ma peryskopu. Do przodu widać nawet dobrze i na tym koniec. Po lewej stronie stoi jak filar z akropolu słupek z lusterkiem który skutecznie zasłania pieszych na przejściach i nie tylko. Lewa szyba zalewana jest strugami wody z wycieraczek przedniej szyby. Na wstecznym da się wycofać ale tylko przy pomocy dużych lusterek bocznych. Pewnie dlatego są takie ogromne.
~Piotrek.
Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
Widoczność jest niekiedy mocno ograniczona - zarówno do tyłu, jak i przy pokonywaniu zakrętów przez masywne słupki przednie. Dlaczego więc wysoka ocena? Ponieważ mi osobiście bardzo to odpowiada - czuję się w tym aucie naprawdę bardzo bezpiecznie - jak w opancerzonym aucie, budzi zaufanie gdzie się nie zerknie, a koszt poniesiony przez konstruktorów do uzyskania tego efektu był akceptowalny i stąd wysoka nota.
~oliwier26@o2.pl
Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
Stylistyka i panujące trendy narzucają taki a nie inny dizajn auta. Więc coś kosztem czegoś. Długa schodząca ku dołowi maska a co za tym idzie martwy punkt. Można się przyzwyczaić. Zaś tył, mała wysoko umieszczona szyba, szerokie słupki czyli SPORE ograniczenia w widoczności. Mogą one niedoświadczonym kierowcom przysporzyć kłopotów w czasie manewrów. Ale to wszystko to kwestia wprawy i wyczucia!!!
~Rafał
Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
Coś za coś. Auto jest ładne, ale widoczność przez to mocno ograniczona. Wysoko poprowadzona linia okien, szerokie przednie słupki - wszystko oczywiście jest kwestią przyzwyczajenia, ale jazdy to nie ułatwia. Tutaj trudno się dziwic Fiatowi - jest to problem dotyczący większości współczesnych samochodów tej klasy. Duży plus za świetne, pokaźnych rozmiarów lusterka boczne.
~~ jack
Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
Ponownie obniżam o pół gwiazdki ocenę za widok do tyłu - dla mnie nie jest on tak ważny gdyż wspieram sie bardzo dużymi lusterkami bocznymi poza tym jest on rekompensowany przez świetną bryłę nowego Bravo.Jednak fakt faktem za dużo przez tylnią szybę nie widać - wysoki kufer i linia dachu schodząca do dołu nie ułatwia cofania i śledzenia tego co się dzieje za samochodem.
~TLP
Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
Widoczność na boki jest OK. Gorzej z tylną szybą, jest dość mała. Czujniki parkowania mile widziane, choć te fabryczne słabo zdają egzamin. Przy cofaniu na ciasnym miejscu parkingowym ograniczonym z każdej strony słupami wciąż coś "pika" i nie wiadomo z której strony. Widoczność w lusterkach OK, szeroki zakres ustawienia.
~zdegustowany
Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
Tu jest dosyć słabo. Mocno pochylone przednie słupki utrudniają obserwowanie otoczenia i może ukryć się za nimi samochód któremu potem nieświadomie wymusimy pierwszeństwo. Widoczność do tyłu również kiepska ale z pomocą czujników parkowania i wystarczająco dużych lusterek parkowanie tyłem to pestka.
~The Zioła Dwa
Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
Dla mnie widoczność bardzo dobra. Nie mam żadnych problemów z parkowaniem, choć wolę parkować tyłem (brak czujników, wystarczą mi duże lusterka). W porównaniu z innymi samochodami jakie prowadziliśmy z żoną, widoczność przez tylną szybę jest jednak znacznie ograniczona. Żona nadal ćwiczy parkowanie tyłem.
Dziennik kosztów dla Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
~Marian z Rzeszowa
Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
W każdym kierunku super oprócz "przodu na skos", to znaczy przednie słupki zasłaniają trochę widoczność, trzeba uważać przed przejściami dla pieszych i na skrzyżowaniach. Lusterka wsteczne są duże, tylna szyba ułatwia parkowanie, ponieważ widać, gdzie auto się kończy.
Fiat Bravo II Hatchback 5d