Lista ocen Fiat Cinquecento 0.9 41KM 30kW 1991-1993 (38) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lolek
Hatchback 3d 0.9 41KM 30kW
Ceny napraw : Dużo robie sam . W zasadzie czesci nie są drogie niemniej jednak wsyztsko sie psuje , co chwile cos robie . Moim zdaniem są po prostu bardzo nietrwałe . Zawieszenie robisz co rok i masz to jak w banku . Tuleje w wahaczach lecą bardzo szybko . Wiadomo jakie są polskie drogi ale taka żywotnosc częsci to .... ? , od czasu do czasu cos przy silniku . Ciezko przejechac kazde 5000km zeby cos nie poszło .Ja juz wymieniałem 3x...
~snek@go2.pl
Hatchback 3d 0.9 41KM 30kW
doskonale by było gdyby nic nie trzeba było wymieniać. nie mniej jednak - w trasie nigdy mi nie stanął - z rozwalonym przegubem (już ciężko było skręcać kierownicą) dojechałem do domu 60km i dopiero się rozleciał w drobny mak ;) Wymieniałem też uszczelkę pod głowicą (własnoręcznie :) ) celem poszukiwania przyczyny gotowania się płynu chłodzącego, przy okazji wymieniłem też termostat więc nie wiem do końca co było nie tak - wiadomo, że już...
~lech.d@epf.pl
Hatchback 3d 0.9 41KM 30kW
Autko nigdy nie wymagało holowania. Kilka drobnych awarii udało się naprawić w trasie lub dojechać o własnych siłach do domu. Najpoważniejsze naprawy - wymienione zostały: nagrzewnica po ok. 100 000 km, klawiatura po ok. 150 000 km, wentylator chłodnicy po ok. 230 000 km, termostat po ok. 250 000 km, uszczelka pod głowicą po ok. 270 000 km. O zawieszeniu pisałem wcześniej. Hamulec ręczny nie jest najszczęśliwszą konstrukcją, linkę wymieniałem...
~22maciek22
Hatchback 3d 0.9 41KM 30kW
Samochód kupiłem w zeszłym roku. Poprzedni właściciel byl mechanikiem także zrobił w nim wszystko. Samochód ma na liczniku 160000 km ale w praktyce przejechane ma 40000. W tej chwili nie ma w nim nic poważnego do roboty i przez ten rok nic takiego nie robiłem.
~wierzba 77
Hatchback 3d 0.9 41KM 30kW
wymieniłem tłumik końcowy bo był oryginalny jeszcze 15lat!!! poza tym opornik od nadmuchu bo chdził mi tylko na trzecim biegu i mam nadzieje że to wszystko Auto przewiduje jeszcze tak na rok także jest sprawne i nie mam zamiaru nic przy nim robić
~tom
Hatchback 3d 0.9 41KM 30kW
nigdy auto niezawiodło niebyło żadnych nieprzewidzianych wydatków jedyna awaria to termostat (można dalej jeździc ale auto dłużej sie nagrzewa i słabe ogrzewanie) reszta to wymiana częsci takich jak amortyzatory itp ,jak na fiata nieźle
~Interred (Mateusz)
Hatchback 3d 0.9 41KM 30kW
Do tej pory nie było poważnych problemów. Jedyne co domagało się wymiany to amortyzatory, jednak po 86 tyś. przebiegu raczej mu się należało. Pod tym względem naprawdę nie można narzekać.
~Tomek G
Hatchback 3d 0.9 41KM 30kW
Tu się nic nie sypie. Jeździłem dalekie trasy i spoko, nigdy nic nie wysiadło. Budowa jest tak prosta, że nawet gdyby coś padło to owijasz szmatą i jedzie dalej :)
~Patryk, Świebodzice. s63@o2.pl
Hatchback 3d 0.9 41KM 30kW
Na dzień dobry wymieniałem poduszkę skrzyni biegów, konieczność wymiany da się wyczuć na pedale sprzęgła przy wchodzeniu na obroty na 1 i 2. Złamane cięgno wybieraka skrzyni biegów.
~Sebastian Maciewicz
Hatchback 3d 0.9 41KM 30kW
nic mi się w nim nigdy poważnego nie zepsuło. jest bardzo niezawodny . nie ma na nim ani kropli rdzy. myślę że nic mi się nie zepsuje .