Lista ocen Fiat Cinquecento 0.9 41KM 30kW 1991-1993 (42) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lolek
Hatchback 3d 0.9 41KM 30kW
Jedyny udany bieg to 3-jka . Jest dosyć długa jak na tę pojemność , 40-80 mozna pociągnąć . Porażka jest natomiast 1 i 2 bieg ( co mnie dziwi bo auto z załozenia jest miejskie ) . Wyobrażcie sobie , ze przy 30km/h na jedynce mamy juz ponad 5000obr natomiast na dwójce przy 40km/h silnik juz zaczyna wyć . 4 i 5 bieg jakoś ujdzie .... w sensie dobrania przełozenia , niemniej jednak przy takiej mocy silnika jakdąc np. na 5 biegu 100km/h na...
~wierzba 77
Hatchback 3d 0.9 41KM 30kW
No tu fakt jak inni piszą o 3 biegu że chaczy to na bank synchronizator wcześniej jeździła kobita takz pewnie z 4 na 3 sobie dawała i go wypracowała .Problem też czasem ze wstecznym ale trzeba wtedy na jedyneczke i potem na rakiete i jest ok osiagi: 1-40km 2-80km 3-110km 4-130km 5-160km niewiarygodne ale to prawda wierzcie !!!
~snek@go2.pl
Hatchback 3d 0.9 41KM 30kW
trochę za krótki pierwszy bieg ;) ale przy umiejętnym operowaniu lewarkiem potrafi nieźle zaskoczyć na światłach ;) jak go kupiłem to synchronizator skrzypiał przy wrzucaniu 3 biegu ... myślałem że skrzynie niedługo będzie do wymiany - i tak sobie skrzypi już 60tys. km i nadal jeździ:) duży plus za trwałość :)
~Interred (Mateusz)
Hatchback 3d 0.9 41KM 30kW
Skrzynia chodzi lekko, jak dotąd nie miałem z nią problemów, wręcz przeciwnie, jeśli ktoś potrzebuje można bardzo fajnie i szybko zmieniać biegi. Wprawdzie można wyczuć lekkie luzy i drganie drążka, ale jak na ten wiek nie ma się co dziwić, poza tym nie przeszkadza to w jeździe.
~lech.d@epf.pl
Hatchback 3d 0.9 41KM 30kW
Mimo znacznego przebiegu bezawaryjna. Biegi wchodzą pewnie ale ich zmiana nie daje frajdy. Zwłaszcza po przesiadce z innego samochodu jest to odczuwalne. O bardzo szybkiej redukcji 4-3 lepiej zapomnieć. Ale może to cecha tylko mojego autka.
~johnny
Hatchback 3d 0.9 41KM 30kW
Skrzynia 5-biegowa pozwala na w miarę ekonomiczną jazdę, ale bywają (przynajmniej w moim egzemplarzu) kłopoty z wrzuceniem 1 biegu na początku jazdy. Gdy autko przejedzie kilkanaście km, to ten problem znika (ale nie całkowicie).
~Patryk, Świebodzice. s63@o2.pl
Hatchback 3d 0.9 41KM 30kW
Bardzo elastyczny 3 bieg. Na 1 można całkiem konkretnie zapiszczeć oponkami ;) Polecam delikatne obchodzenie się z lewarkiem ponieważ częstą dolegliwością Cienkliego są szwankujące cięgna wybieraka a to kosztuje...
~22maciek22
Hatchback 3d 0.9 41KM 30kW
Skrzynia biegów wymieniana była po 120000 km. Jak narazie nie mam z nią większych problemów, jednak zaraz po rozruchu gdy jest zimno mam problemy z pierwszym i wstecznym biegiem. Słyszałem, że nie tylko ja.
~wierzba 77
Hatchback 3d 0.9 41KM 30kW
Trzeci bieg oraz wsteczny . Trójkę z dwójki czy czwórki trzeba wrzucać pomału a nie zgrzytnie. Aby wrzucić wsteczny czasami trzeba z trzy razy wysprzeglić ale to standart.
~Slav
Hatchback 3d 0.9 41KM 30kW
Niestety, skrzynię wyraźnie słychać, szczególnie przy zaniedbaniu smarowania lub zużyciu części. Naprawa i wymiana oleju obniża znacznie głośność.