Lista ocen Fiat Punto Grande Punto (224) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 176 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kropkojezdzca
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
I tutaj jestem zaskoczony, nie spodziewałem sie takiego prowadzenia w tak przeciętnym aucie. Wchodzi w zakręty pewnie, jest przewidywalny, małe przechyły boczne. W ostrzejszych łukach czuć że gdyby tylko profil opony był niższy to by było wręcz idealnie. Na poprzecznych nierównościach jest dość twardo, ale nie nieprzyjemnie. Jestem bardzo zadowolony.
~Gołąb
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Wyśmienite prowadzenie, umiarkowane przechyły, natomiast cierpi na tym komfort. Resorowanie jest średnie. Zawieszenie ewidentnie nie zostało dostrojone do naszych dróg. Jeśli jedziemy po równym asfalcie to aż prosi się o szybkie wejście w zakręt. Osobiście bardzo to lubię :) Do tego standardowo 15 calowe opony to również poprawiają prowadzenie.
~zaki
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Zestrojony sztywno, bardzo szybko reagujący, o takiej charakterystyce raczej "sportowej". Bardzo pewne, przewidywalne prowadzenie. Auto nie wychyla się na boki na zakrętach, czuć że jest "przyczepiony" do drogi. Dobrze, ale ja bym wolał bardziej "komfortowo" - preferuje bardziej miękkie resorowanie...
~Punciak
Hatchback 5d 1.9 Multijet 120KM 88kW
Auto na kołach 17 trzęsie się jak wóz drabiniasty. Natomiast w zakrętach super. Przejazdy przez kałuże niezauważalne -świetne odprowadzanie wody. W okresie gdy był uszkodzony ABS/ASR, próba ostrego ruszania podczas deszczu powodowała \"skakanie\" auta w miejscu. Kierownica bardzo czuła lecz dziwnie nieprecyzyjna.
~adamw
Hatchback 5d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Zawieszenie jest bardzo pewne. Nie za twarde, nie za miękkie. Rozstaw osi Grande, który wynosi 2,51 m. powoduje, że tym samochodem jeździ się jak typowym kompaktem (przypominam, że Golf IV też ma rozstaw 2,51 a Golf V - 2,57). Zawieszenie powoduje bardzo pewne prowadzenie samochodu, nawet z prędkościami powyżej 150 km/h.
~BenCarmine
Hatchback 5d 1.9 Multijet 130KM 96kW
opony bridgestone potenza + twarde zawieszenie to jest to, samochodu nie nosi, trzyma sie konkretnie drogi. minusem moze byc dosc niskie zawieszenie... minusem na polskie drogi, bo jednak polskie drogi sa przewidziane dla samochodow typu 4x4 - hilux, navara etc, ale jak sie znajdzie kawalek normalnej drogi to cud, miod i orzeszki ;)
~Dragon
Hatchback 5d 1.4 Start&Stop 77KM 57kW
FIAT sobie wybierał modele gdzie włoży stabilizator. Ja niestety (lub dobrze, zależy jak patrzeć) nie mam. Niby problem z szybko zużywającymi się łącznikami odpada ale trochę brakuje stabilizacji na zakrętach. Amory tłumią w miarę ok ale mają głośną pracę. No i poduszki McPhersonów często do wymiany.
~Dusterro
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Zawieszenie bezawaryjne, tylko 2 razy wymiana łączników stabilizatora (raczej wydatek eksploatacyjny). Dobre wspomaganie kierownicy. O dziwo samochód mimo typowo miejskiego charakteru mało skrętny. Mniej skrętny niż Duster, który jest dłuższy i ma większy rozstaw osi. Zawieszenie dość twarde.
~baristka
Hatchback 3d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Jest ok.. proponuje nie eksperymentować z felgami i rozmiarem opon zwłaszcza na zimę.. To co podaje producent jest najbardziej komfortowym zestawieniem.. Auto znosi umiarkowanie poprzeczne uskoki jednak na koleinach jest nerwowo.. Świetne wspomaganie sprawdza się w mieście. Dość sztywny.

Fiat Punto Grande Punto – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Banderas
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Moze byc,bardziej twardy niz mieki,po wyeleminowaniu paru usterek na gwarancji ,CZytaj wymianie oldbojów zawanych odbijakami i amortyzatorów przy 2000 tyś.km w serwisie poprawiło sie i nie wali tylko amortyzuje tak jak powinno. Zbyt nisko zawieszony trzeba uwazac zeby nie urwac zderzaka.