Lista ocen Fiat Punto Grande Punto (224) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 176 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~eldik@gazeta.pl
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Auto doskonale "trzyma się" drogi, ma sztywne zawieszenie, czyli idealne na nasze drogi. Jeżdżę także nową toyotą Corollą i nie wydaje mi się, aby fiat wypadał jakoś szczególnie gorzej przy swoich oczywiście mniejszych wymiarach.
~robertos amigos
Hatchback 5d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
spoko sie trzyma drogi, szczególnie na zakrętach, tu jestem zadowolony, zawieszeni sztywne, czasem tracę panowanie na poprzecznych nierównościach, poza tym podadny na podmuchy wiatru, nieciekawie przy mijaniu się z tirami
~mikim
Hatchback 5d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Nic dodać nic ująć. Jedzie jak po przysłowiowym sznurku. Także w zakrętach. Bezpieczny układ jezdny pozwalający na rozwijanie znacznych prędkości (gdzie można). Znakomite i łatwe w dozowaniu hamulce. Tu uwaga: moje koła to 195/55/16.
~crank1@o2.pl
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
I tutaj bylem mile zaskoczony. Kola 15 calowe, co prawda troche stuka na wybojach ale na zakretach to nie odchodzi za volkswagenami czy audicami, poprostu trzyma sie drogi jak jakas limuzyna. Bardzo mi sie to podoba
~BMF
Hatchback 5d 1.9 Multijet 120KM 88kW
Fajnie się prowadzi przy jeździe na wprost, ale auto jest zbyt chybotliwe i pokonywanie zakrętów jest bardzo kiepskie. Wspomaganie City bardzo (czasem zbyt bardzo) ułatwia manewrowanie.
~KusiK
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Zdecydowanie jeden z najmocniejszych punktów Grande, auto ma doskonały układ jezdny, dobrze się trzyma na wirażach przy dużych i małych prędkościach. Promień skrętu także zasługuje na dobrą 5.
~Domanek
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
zawieszenie coś puka, stuka i czasami piszczy? - chyba bida.Klamki tylnych drzwi zacinają, drzwi przednie od kierowcy - kiepska szczelność puszczają powietrze od przodu.Spryskiwacze tandeta.
~kudłaty_23
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
Auto jeździ bardzo dobrze. Jest wygodne, daje niezły komfort, nawet na mocno dziurawych drogach. Bardzo dobrze się prowadzi nawet na ostrych zakrętach przy całkiem sporych prędkościach.
~mike
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Zawieszenie od 4000 km tłucze się niemiłosiernie. 6 napraw w ASO i dalej to samo (wymieniono odboje, łożyska McPhersona, łączniki stabilizatora). Złożyłem pismo o zwrot pieniędzy u dilera i czekam.

Fiat Punto Grande Punto – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~futerkowiec@o2.pl
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Przy 17.000 coś zastukało z przodu na dużych nierównościach. W serwisie wymienili drążek stabilizatora i przeprosili za kłopoty. Auto ma gwarancję na 2 lata i z tego powodu się cieszę.