Lista ocen Fiat Punto Grande Punto (231) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 169 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~fraxiu
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Potwierdzają się dane producenta. Spokojna jazda w lecie przy +28stopni z klimatyzacją po terenie z lekkimi pagórkami Krynica-Limanowa-Kraków i wynik 5.1 l/100km. Oczywiście wyniki są dobre latem. W mieście możliwe jest do osiągnięcia 7.0 l/100km lecz przy zastosowaniu hamowania głównie silnikiem. Zimą trzeba rozgrzać silnik, by je uzyskać.
~Bogdann1961
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Sporo pali.Przy delikatnej jeździe za miastem (poniżej 90 km/h) udaje sie zejśc poniżej 5,5l.Po mieście niestety sporo -prawie 9l, a jeżdżę raczej delikatnie.Na dodatek komputer ciągle zaniża spalanie o jakie 10% w porównaniu z dystrybutorem na stacji:(. Co daje wskazania o ok 0,5 do prawie 1l mniejsze niż w rzeczywistości.(Dalej podaję realne spalanie)
~Tomek
Hatchback 3d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Podczas jazdy do pracy 50/50 droga szybkiego ruchu / drogi górskie średnie spalanie wynosi 5,1 l/100km i tak jest zawsze, miesięcznie 2 000 km z tym samym spalaniem, z używana klima . Zima spalanie rośnie do 6,5-7l zależy od mrozów. W lato przy bardzo ostrzelanej jeździe udało mi się zejść do 4,1l ale to bardzo mozolna jazda.
~globus
Hatchback 3d 1.4 8v 77KM 57kW
najgorsze naprawy można wykonać za 500zł, a usterki w moim 1 i 2 grande były kosmetyczne, wiadome są wymiany rozrządu, kloców itp, i też są to kwoty rzędu 300zł za pompę wody, pasek i rolkę napinającą - markowe, nie chinole - wystarczy dobrze popatrzeć w necie, po mieście ;) a przejazd100 km na gazie kosztuje mnie około 22zł
~Jacek
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Na trasie przy spokojnej jeździe 90-100 km/h komputer pokazał mi 5.1 ( włączana była też klima ) , w mieście jadąc wg. kodeksu drogowego nie przekroczyłem jeszcze 7 l . generalnie na razie jestem z silnika i jego apetytu na paliwko zadowolony , pomimo że ma tylko 8 zaworów , jego charakterystyka mi odpowiada .
~eldik@gazeta.pl
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Spalanie wydaje mi się w normie. Grande Punto ma swoją masę, więc swoje musi spalić. Przy oszczędnej jeździe na trasie, z włączoną klimatyzacją spala około 5,5 l/100 km. Zobaczymy co będzie zimą... Przeglądy raz na 30 000 tysięcy km i to chyba w nie najdroższym serwisie fiata, więc mój portfel chyba to wytrzyma
~Mateusz
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Części tanie, pali mało. Koszty utrzymania są naprawdę niewielkie. Duże znaczenie ma model na jaki się trafi. Jak poprzedni właściciel nie dbał to będą problemy. Moja siostra ma wyjątkowo zadbany egzemplarz i problem na ten moment był jedynie z alternatorem (też klasyczna bolączka w grande).
~Dusterro
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Jest świetnie bo spalanie niskie. Wychodzi ok 8 litrów LPG /100km, czyli przeciętnie 15zł za 100km! Nie ma chyba nic innego tak ekonomicznego, nawet hybrydy. Fantastyczny samochód do miasta, bo w trasę silnik już za słaby. Trochę trzeba wydawać na usterki ale dzięki niskiemu kosztowi LPG się opłaca.
~przemonator
Hatchback 3d 1.4 8v 77KM 57kW
Fiacik najgorzej radzi sobie w mieście i to właśnie tam zużywa najwięcej paliwa, potrafi wziąć nawet 10 l/100 km. W trasie to inna bajka, przy regularnej prędkości auto pobiera ok 4,5 l/100 km. Auto strasznie wygodne i dzięki niskim kosztom eksploatacji możemy cieszyć się dobrym autem przez lata.
~Olsztyniak
Hatchback 5d 1.3 16V Multijet 75KM 55kW
Doskonale.Średnia z 1000 km ( raczej spokojnie 80% trasa,20% miasto )to 4,2 L. Komputer pokazuje czasem że 3,3 L.Przekłamuje o ok.0,2 litra pokazując za mało.Najmniej zszedłem na 3,9 L jadąc spokojnie po w miarę płaskim terenie na zwykłym ON.W górkach sie nie da bo silnik meczy sie na 5 biegu.