Lista ocen Fiat Punto Grande Punto (231) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 169 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~michał_flak
Hatchback 3d 1.2 8v 65KM 48kW
Silnik mało żwawy czuć brak mocy najbardziej przy wyprzedzaniu ( na autostradę sie nie nadaje w środku bardzo głośno ) ale jesli mowa o samym spalaniu to maksymalnie (autostrada a4 non stop 130km/h) spalanie wyszło 10l/100 gazu co jest duzym spalaniem jak na 1.2 (komputer pokazał jedyne 7.5) wiec zakłamanie spore. do miasta w sam raz spalanie 6-7l gazu. na trasie bez szalenstw 90/100 udało mi sie zejsc do spalania komputerowego 6,2l
~Zadowlony
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
średnie zużycie paliwa przy normalnej przepisowej jeździe (miasto, trasa, czasem autostrada) to około 5,6 litra (to najbardziej oszczędna benzyna w gamie w tym czasie) na 100 km. Gdy się raz (no może trochę częściej:) spieszyłem zużycie na trasie 6,5 litra (sześciobiegowa skrzynia robi swoje). Na niemieckiej autostradzie gaz w podłogę (wg wskazań 170-190 km/h zużył średnio 11 l/100 km polskiej \"95\":) W mieście pali mi około 7,5-8,0 l/100 km.
~Paweł
Hatchback 5d 1.4 16V T-Jet 120KM 88kW
Silnik bardzo dobrze pracuje na gazie, jest minimalnie mniej dynamiczny w górnym zakresie obrotów, za to spalanie rewelacja! w mieście średnio 8.5 L gazu przy umiarkowanej dynamice, 9,5 przy dynamicznej jeździe. W trasie najmniej 7l przy prędkościach 80-110 km/h, średnio 8-8,5L przy normalnej dynamicznej jeździe 100-130 km/h. Raz mi spalił 12L gazu na autostradzie ale tu często prędkość dochodziła do 170-180 km/h :)
~lookoff
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
Grande jest ciężkie! I to widać po spalaniu. W mieście (Kraków) 8.5 do 10l (nie ma cudów w mieście Smoka Wawelskiego). Trasa z klimą i 2 pasażerami + bagaż 6.5l/100. Samemu i z klimą przez 1/2 trasy (odcinek 200km) - 5.5/100. Jadąc samemu na trasie i nie przekraczając 120km/h udało mi się osiągnąć majestatyczne 5.0l. Ale znowu jadąc o wiele bardziej dynamicznie otrzymałem 5.5, więc dla tego 0.5 litra chyba nie warto :P
~nexuspl@poczta.onet.pl
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Moje spalanie to 6-7 l/100 km (jazda miejsko-podmiejska, dużo korków, często klima). Na trasie jadąc 70-80 km (bez klimy) da się zejść poniżej 5l/100 km. Z WWy do Zakopanego spalanie 6,5l/100 km (przez część trasy klima, prędkość 110-130km/h ale też 80km/h i korki). Naprawy nie wiem nic się nie zespuło, ale podobno tanie. Przeglądy nie wiem, jeszcze nie byłem (są co 30tys. km). Podobno tanie.
~Karolek
Hatchback 3d 1.4 16V 95KM 70kW
Najpierw przedstawiam spalanie na oponach zimowych bo samochód mam od niedawna. Opony 185/65/R15. Teraz letnie mam 195/55/R16 i zobaczymy co będzie. na autostradzie na zimówkach było dobrze na trasie i w mieście też ok. Zobaczymy za kilka dni na nowych letnich oponach. Również postaram się dodać raport spalania, żeby wszyscy mieli pogląd. Komputer o dziwo nie przekłamał spalania :)
~Piterek slask
Hatchback 5d 1.4 Start&Stop 77KM 57kW
jak juz wspomnialem 8 zaworowy silnik dziala od 2 tys obrotow wiec nie trzeba go krecic jak w 16 zawoworym aby uzyskac max moment obrotowy... z tego wlasnie wynika ekonomicznosc. pierwszy przeglad po 30tys km lub po 2 latach cena 450zł dla mnie bajka!!!! spalanie ostra jazda ale wlaczony system start stop 7 po miescie , trasa do 90km/h 4,5, powyzej to juz wir sie wlącza
~adamw
Hatchback 5d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
To jest bardzo mocny punkt Grande Punto 1.3 JTD Multijet. Silnik jest bardzo oszczędny i dynamiczny jednocześnie. Taki mały wariat. Kręci się bez problemów do ponad 5 tysięcy obrotów. Spalanie średnie po 60 tys. km.: 5 l. ON. Miasto: max 6,5 - 7 l. ON. Zimą na krótkich trasach może być więcej. Poza miastem do 100 km/h: max. 4,5 l. ON Autostrada, powyżej 100 km/h: 5-6 l. ON.
~alf145@wp.pl
Hatchback 5d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Ekonomiczność była głównym powodem, dla któego zakupiłem to Punto. Bardzo niskie spalanie średnie ON na poziomie 5-6 litrów na każde 100 km. Niskie koszty przewidywanego serwisu. Częstotliwość serwisu co 30 tyś. km lub co 2 lata. Teoretycznie bezobsługowy aluminiowy silnik z łańcuchem rozrządu i gwarancją braku mechanicznej ingerencji na dystansie do 250 tyś. km. Ocena: 5
~Lucek
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
ZA dużo pali. A jak dojdzie klima ciut więcej. Choć wszystko zależy gdzie była lana benzyna. W Warszawie i okolicach złodziejstwo. Tankowanie na A2 w Poznaniu i jadę 100 km więcej na takiej samej ilości i prędkości . Lecz znając Fiaty i jak je dopasować po kilku jazdach znam ich słaby punkt i jest już mój. Ogólnie z pracy silnika jestem zadowolony.