Lista ocen Fiat Punto Grande Punto (231) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 169 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mateusz.
Hatchback 3d 1.4 16V 95KM 70kW
Tu jestem usatysfakcjonowany. Koszty napraw nie duże, instalacja gazowa spisuje się dobrze przy czym w tych silnikach jest bardzo ciężka do regulacji. Jak na ten moment naprawiam tylko elementy eksploatacyjne, jak hamulce, zawieszenie które już się zużyło i czasem drobną elektronikę.
~robest
Hatchback 3d 1.2 8v 65KM 48kW
No wszystkie niedosknalsci niwelowane sa na stacji benzynowej (minimalne spalanie na trasie Praga/Nurynberga 4,9 no przyznam jechalem jak mameja )lub przy wizycie u mechanika auto proste jak budowa cepa wiec wymienia sie t co wszyscy a i tak kest to o wiele tansze jak u konkurecji
~Edward
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Miasto zimą - niema za co chwalić, miasto latem może być, trasa zimą i latem bardzo ok. Ceny przeglądów jak na razie dyktuje Fiat, więc n co się zdecydowałeś/łaś to masz, a naprawy jak na razie mnie pomijają i oby tak dalej - a koledzy mówili mi, że fiat to bardzo awaryjne auto.
~krzrag
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Przy silniku 1,4 i 77KM spalanie trochę za duże. Jedynie raz przez 3 lata jego eksploatacji zanotowałem mniejsze od 6 l/100 spalanie. Ale jechałem wolno, nie przekraczałem 90km/h. Na autostradach przy średniej prędkości 120km/h około 6 ltr/100. Niezbyt drogi w eksploatacji.
Hatchback 5d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
bardzo duże zaskoczenie, udało mi się w trasie zejść nawet do 4,1 litra przy ekonomiccznej jeździe. przy ostrej jeździe w trasi nigdy nie udało mi się przekroczyć 5,4 litra nawet 150 km/h na autostradzie. w miscie na maksa sredie zużycie nie więcej jak 6,9 litra.
~582-32-41 GG
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
ekonomicznosc? wzorowa! chcemy jezdzisz szybko i spalac sporo? silnik nam to zapewn chcemy jezdzic normalnie i spalac malo? tez nam to zapewni. duzy wyswietlacz pokazujacy chwilowe zuzycie paliwa pomaga nam w latwy sposob kontrolowac poziom zuzywanego paliwa.
~Mateusz Wieczorek
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Po zakupie wymienione filtry, olej silnikowy, świece zapłonowe, do tego doszła miska olejowa i środkowa rura wydechowa, które były już mocno zardzewiałe. Całość wyniosła, razem z robocizną, jakieś 1100 złotych - uważam, że bardzo dobra cena.
~Maciek
Hatchback 5d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Ogólnie bardzo niskie spalanie w porównaniu do innych marek przy stosunkowo dobrej dynamice. Auto może spokojnie zejść poniżej 5,5 L/100km w cyklu mieszanym. W samym mieście spalanie ok 6 L/100km. Zimą spalanie wzrasta o ok 1L/100km w każdym cyklu.
~jafet
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Śmiesznie małe spalanie, jezeli bierzemy pod uwagę instalację LPG jeździmy tylko troszkę drożej niz rowerem. Ceny części , wystarczy wejść na allegro, raczej przyzwoite i zdecydowanie tansze niz do aut zachodnich, jednak rowniez zdecydowanie mniej trwale.

Fiat Punto Grande Punto – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~wojczek
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
OK a nawet bardzo OK pod warunkiem tzw turlania sie stosownie do mocy silnika. Trasa oszczednie 5,5 l Pb, miasto 6,8l. Przy 70 000 zagazowalem i spala mi mimo przebiego caly czas do 6,8 l gazu, zima do 7,5 l gazu. Przeglady cenowo OK, napraw brak