Lista ocen Fiat Punto Grande Punto (231) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 169 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~speedy13
Hatchback 5d 1.4 16V T-Jet 120KM 88kW
podstawowe rzeczy kosztują nie wiele ale jednak nie ma nic za darmo - rozrząd wraz z rolkami i pompą wody kosztuje około 300 zł to i tak znacznie taniej niż w b (b-ędziesz m-iał w-ydatki) czy audi
~Sebastian
Hatchback 5d 1.4 Start&Stop 77KM 57kW
W 4 samochodach tego typu w mojej firmie przez dwa lata i średnio 60tys km zepsuł się jedynie alternator w jednym przypadku a w drugim akumulator (oba problemy w egzemplarzach bez S&S)
~Hubert
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Zawsze chciałoby się taniej ale nie narzekajmy - porównując z kilka lat starszymi autami niemieckimi,można utrzymać koszty na podobnym,niskim poziomie.Dostępność i cena części do Fiata to wielki plus .
~Łukasz
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Spalanie jak dla mnie jest zbyt wysokie, naprawdę trzeba szanować pedał gazu i hamulca, unikać zbędnych przyspieszeń. Jak na ten silnik i ta pojemność średnie spalanie na poziomie 7,2l to zdecydowanie za dużo.
~KusiK
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
W mieście to auto jest żarłoczne, trasa to już zupełnie inna sprawa, różnica może sięgać nawet 2-3 litrów na 100 km. Do Grande Punto części są dość tanie, nie zedrze z właściciela ostatniej koszuli
~Kropkojezdzca
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Spalanie jest niskie. Przy mojej jeździe może już nie tak kolorowo ale koszty części i napraw są naprawde niskie, a wcale nie jest tak awaryjny jak mówią mity o Fiatach. Jestem bardzo zadowolony.
~Looner
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
W trasie przy średniej prędkości 120km/h pali 5,5l, w mieście nigdy nie wziął mi więcej niż 8.2, przy jeździe mieszanej komputer cały czas pokazuje mi 6.7l/100km (na zimówkach rośnie od 6.8)
~wojczek
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
spokojnie jeżdżąc średnie spalanie: miasto - 6 l.; trasa 5,6 l. ; zimą dodaj sobie ok. 0,5 l.; rozsądne na polskie warunki zarobkowe \"zjadacza chleba\" koszty eksploatacji: przeglądów i AC
~SO
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Na razie smigam glownie \"na miejscu\" (kilkukilometrowe odcinki praca-dom) i czasem w dluzsza podroz. I w zasadzie miedzy trasa a \"na miejscu\" nie ma duzej roznicy w spalaniu. Srednio 6-6,5 litra.
Dziennik kosztów dla Fiat Punto Grande Punto
6,2
7,6
8,6
~martroj@o2.pl
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Na trasie bardzo dobrze, czy jedna osoba czy 4 na pokładzie, przy predkosciach 110 - 120 5,5 litra, w mieście to trudno orzec, bo głównie się stoi w korkach i paliwko leci na luzie, ale ok 7 - 7 z groszem.