Lista ocen Fiat Punto Grande Punto (231) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 169 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~FRED.
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Miasto 6,4 , trasa 100/h - 5,5 z klimą . Przeglądy ? Uuuuuuuu. Tu już kapliczka. czyli zależy gdzie W Warszawie w salonie autoryzowanym wyskubią cię dobrze. Mam swój w Radzyminie. Też salon a jakże i 3/4 a nieraz połowa tego co w Warszawie. Więc z warszawy wycieczka 25 km i w kieszeni nawet 300 zł.
~fiedek58@interia.pl
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
na gazie ok.7.5 l/100km w trasie ale zdazylo sie i mniej bo 8 l/140km w gazu w trasie!!!!w miescie odpowiednio wiecej - bo juz 9.5 l /100 km na benzynie praktycznie nie jezdze bo silnik szybko sie nagrzewa i szybko przelacza sie na zasilanie gazem...wiec nie wypowiem sie na ten temat!!!
~pontonik@poczta.onet.pl
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Zużycie paliwa niskie. od 6,5 do 5,4. Średnio spalam 6 l/100 i myśle że to nie jest dużo. taki silnik i taka moc musi troche jeść ale zadowala się małą ilością pokarmu. Przegląd mam dopiero w list. 2010 lub po 30tys. Ale Fiat jest tani w serwisowaniu. Miałem kiedyś fiata siene i tanio mnie obsługiwano.
~Jacek z Warszawy
Hatchback 5d 1.4 16V T-Jet 120KM 88kW
Silnik lubi sobie wypić ok 8,5- 9,5 l/100km, ale daje dużo frajdy z jazdy. Przeglądy - tylko w ASO - ze względu na gwarancję trochę mogą kosztować, ale... jak się kupuje auto za ponad 50tys, to trzeba mieć i na przeglądy. Nie jest źle, są droższe od Fiata marki w kategorii ceny przeglądów i napraw .
~Olek
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
W taniej eksploatacji bije na łeb konkurencje. Producent zaleca przeglądy co 30 000km, a nie jak w serwisie wciskają i każą przyjeżdzać co rok (straszą utratą gwarancji). Jedynie wymiana oleju w silniku co rok. Spalanie paliwa: w większości jazda miejska 8,5l przy 2500-3500 obr/min. w trasie około 6 l/100km
~futerkowiec@o2.pl
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Na benzynie w mieście do 7,5 mieszany 6 a w trasie do 120 to nawet 4,8. Na gazie to trzeba dodać po 1 litrze do tych pozycji a czasami nawet mniej. Samochód został zakupiony nowy od razu z instalacja gazową. Jezdżę tak od nowości. Za instalację dopłata 4.500 zł. Ale polecam naprawdę warto !!!
~Krzysiek
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
jestem zadowolony w mieście pali niecałe 7 litrów, raczej nie jeżdżę w kapeluszu (18 lat), na trasie z Żywca do katowic udało mi się osiągnąć 4.5 litra prędkości 90-100km/h i oczywiście wszystkie ograniczenia respektowałem :) w dwóch pierwszych kategoriach (kto tak podaje spalanie?) podaje miasto
~robertos amigos
Hatchback 5d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
podobno na dotarciu spala więcej mi na początku średnio brał 5,8 litra, bez względu na sposób jazdy, teraz spadło na ok. 5,5 , ale to nie jest jeszcze ta słynna ekonomika, wniosek jeden chcesz wykorzystać moc przy małej pojemności musisz wejść na obroty a te kosztują większym zużyciem, coc za coś
~Buli
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
myślałem, że będzie lepiej... denerwuje mnie to, że jak miałem drążek do wymiany, to musiałem ściągać całą kolumnę kierowniczą z włoch - nie robią drążków!!! koszt 2500zł, znajomy mi dorobił drążek za 200.. W ogóle jak w Polsce sprzedają te auta to powinny być wszystkie części na miejscu

Fiat Punto Grande Punto – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Gołąb
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Wraz z przejeżdżanymi kilometrami i docieraniem się silnika spada zapotrzebowanie na paliwo. W tabelce podaje spalanie po przebiegu 6000 km, dane jakie wyświetlił komputer. Gwarancja jest więc narazie o ceny napraw się nie martwię :) Cen przeglądów powiem szczerze że nie znam narazie.