Lista ocen Fiat Punto Grande Punto (231) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 169 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~fiacik piotr-tryb
Hatchback 5d 1.4 Start&Stop 77KM 57kW
średnio w miescie komputer pokazuje 5, trasa do 90km/h to tez ok 5l, do 130 to juz 7,5. okropna wada mojego auta to to ze komputer zaniza spalanie średnio o 0,8l!!! kolejna dziwna rzecz to jazda z górki na biegu, spalanie zamiast byc 0 to pokazuje 2l....
~ZWYKŁY KIEROWCA
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
A TU POPROSTU ,JEST IDEAŁ,SPALANIE GAZU TO 7,5 LITRA,NIE MA ODCZUCIA GAZ A BENZYNA,MAX CO MI KIEDYS SPALIŁ ALE PRZY 140H TO 10L.PRZECIENTNIE KOMPUTER POKAZUJE 6.2 ALE W RZECZYWISTOSCI JEST 7-8L MIESZANEJ JAZDY.TANIEJ SIE JUZ NIE DA CHYBA ZE TICO.
~domingooooooos
Hatchback 5d 1.3 16V Multijet 75KM 55kW
na paliwie mi nie zalezało klima chodziła w lecie cały czas i ledwo co palił:-).nie polecam fiata 1.2benzyna z klimatyzacją nie ma juz siły jechac ,natomiast 1.3multijet smiga spoczko tylko 3mac obroty powyzej2tys wtedu turbinka sie włącza
~Bartek
Hatchback 3d 1.3 16V Multijet 90KM 66kW
Spalanie tego auta to wzór do naśladowania. Trasa Poznań Darłowo- Darłowo Poznań średnia 4,1 Jazda do pracy i na co dzień 5,0 normalnie szok :) Jazda po samym mieście Poznań do 6L Silnik 90 km 6 biegów dynamika i ekonomia.
~Luxtor
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Spalanie około 6,6 przy ekonomicznej jeździe ,niestety moc silnika nie rekompensuje wysokiego spalania.Dosyć wysokie ceny części zamiennych.Nie było poważnych awarii i drogich napraw.Jak na Fiata awaryjność niewielka.
~S
Van 1.4 8v 77KM 57kW
Jeździsz spokojnie - spalanie jest przyzwoite. Im szybciej i dynamiczniej tym bardziej rośnie. Autostrady i prędkości graniczne dla tego auta - nastaw się na 12l i więcej. (Spory apetyt na olej.) Auto jest pod stałym nadzorem ASO.
~Kris
Hatchback 5d 1.9 Multijet 130KM 96kW
poza kilkoma częściami, które są dedykowane tylko do wersji Sport z dieslem to duża ilość części oraz tanich zamienników. Kto co woli:) spalanie małe więc nie zrujnuje przy dystrybutorze, pomimo iż jednocześnie nie jest zawalidrogą.
~aver@vp.pl
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Wartości podawane przez producenta to fikcja, trzeba średnio koło litra dodać. Na trasie średni koło 6,2-6,8 litra, w mieście 7,2-8,0 litra. Oczywiście zależy od dynamiki jazdy. Ja nie szaleje, choć żółwiem nie jestem.
~ster_nick
Hatchback 5d 1.4 8v 77KM 57kW
Pali nie mało,ale znacznie mniej niż przy słabszym silniku FABIA.I to mi wystarczy. 5000 km to za mało by mówić o naprawach i wadach.A 3 lata gwarancji i pierwszy przegląd po 30.000 km to miły gest ze strony Fiata.

Fiat Punto Grande Punto – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Marek
Hatchback 5d 1.2 8v 65KM 48kW
Wiele rzeczy można naprawić samemu więc można zaoszczędzić na mechaniku. Ceny części znośne - te markowe są i tak tańsze niż np u VW czy Opla. Gorzej że dużo więcej trzeba wymieniać i niestety często...