Lista ocen Fiat Punto II Hatchback (614) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 751 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jaro
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
1. Pęknięta obudowa osi przepustnicy - wymieniono na gwarancji po interwencji w Fiat Auto Poland 2. Padł wentylator chłodnicy - co spowodowało przegrzanie silnika i konieczność wymiany uszczelki i plannowania glowicy. serwis w czasie przegladu nie zauważył przepalonego bezpiecznika od wentylatora. 3. Zimą padł procesor stacji wtrysków nie wytrzymal zmian temperatur. Koszt ostatnich dwóch napraw to 2000 zł po znajomości.
~tweety
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Nie jest źle, bo przez trzy lata zawsze dowoził mnie bezpiecznie na miejsce, ale kilka poważnych usterek się pojawiło. Miska olejowa rdzewieje, ciągle mam problemy z przegrzewaniem się silnika, no i najpoważniejsza usterka - wspomaganie kierownicy co jakiś czas się wyłącza. Uszkodzony mam jakiś zespolony czujnik i do wymiany jest cała kolumna, a to nieopłacalne, bo to koszt 1/3 wartości samochodu.
~Pawel
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
mam przejechane 2000km i trzecia pompe paliwa. 1 padla po dwoch dniachASO stwierdzilo moja wina bo byl syf w baku woda,piasek-sam nie wiem skad stwierdzono wina CPN wymiana platna 600zł pompa. Po 2tygodniach nastepna padla i tu juz stwierdzono w innym ASO nieszczelnosc ukladu paliwowego przez ktory woda io piach dostawaly sie do zbiornika.Zwrocono za wczesniejsza pompe ta wymieniono na gwarancji
~jarek
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Nigdy mnie nie zawiódł ! Zrobiłem nim 160 tys.km. Po 125 tys. wymieniłem sprzęgło z dociskiem. Klocki wymiana co 45 tys. km. Wymiana paska rozrządu po 120 tys.(silnik bezkolizyjny). Jak czytam komentarze innych jestem zaskoczony?!Końcówkę drążka kierowniczego wymieniłem po 65 tys.km(tylko raz !)Teraz mam BMW 5 i co 20 tys. wymieniam albo końcówki drążka albo wahacze.
~zbyszek
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
skrzynia biegów,silnik,wspomaganie układu kierowniczego,łożyska kół przednich i amortyzatory,tapicerka,reflektory ,siedzenia przednie,układ chłodzenia,po trzech latach wymiana tłumików(w tym przypadku nie wystawiam oceny bardzo negatywnej ale w innych markach żywotność tłumików często bywa lepsza)-przyczyny usterek to złe wykonawstwo,wady materiałowe i konstrukcyjne
~talsen@op.pl
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Było by bardzo dobrze ale niestety wspomniane już przednie zawieszenie zaczęło wyraźnie sugerować luzy.Ponadto zgniła rura przy wejściu do ostatniego tłumika choć ratunkowo udało się ją poprzez mufkę reanimować. Blokada fotela pasażera raz działa a raz nie w zależności chyba od pogody.Wycieraczki na I biegu zanim się nie rozruszają pracują skokowo haczą się na szybie.
~adiplus
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Szanowni Państwo – mam a raczej (miałem) problem z hamulcami w samochodzie Fiat PUNTO II o zgrozo !!! przetarł mi się już drugi raz przewód hamulcowy teraz lewy, wcześniej prawy jeżeli ktoś chce dysponuje dokumentacją w postaci foto to ZGROZA ten samochód to MORDERCA !! i piszę to ku przestrodze innych - ludzie uwaga na hamulce bo możecie mieć PROBLEM
~Bartek
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Zablokowanie się hamulców (pierwszy tydzien eksploatacji). Od tego czasu - spokój. dodane po 84.000 km: Spokój nie panował długo - wymiana alternatora, tłumika końcowego, spawanie tłumika przedniego, wymiana sprzegła, wymiana akumulatora, wymiana centrali wtrysku (2500 zł!!!), wymiana amortyzatorow (tutaj, ze względu na polskie drogi nie zgłaszam pretensji).
~mario
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
początkowo wycieki oleju spod głowicy ale za trzecim razem serwis usunął usterkę, po 80000 i 150000 nawalił rozrusznik- wystarczyło go nasmarować a nie wymieniać na nowy, najgorsze było piaskowanie lakieru, nie wiem jak to zaprojektowali ale progi oraz błotniki były obdarte z lakieru nic nie dało malowanie ani założenie chlapaczy przez co szybko te elementy atakowała rdza
Dziennik kosztów dla Fiat Punto II Hatchback
5,7
6,2
~Jacek kierowca
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
nic się nie dzieje, w auto szkole od której odkupiłem auto, używano 5 takich samochodów. Po przejściu na Renault Clio, koszty eksploatacji samochodów szkoleniowych znacznie wzrosły. W szkole samochody miały duże przebiegi, najwyższy 320.000!!! Mój kupiłem z najniższym 85.000. /Zmieniali wszystkie na Renault ponieważ egzaminy będą na Renault/.
Fiat Punto II Hatchback