Lista ocen Fiat Punto II Hatchback (614) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 751 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mr_mark
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
mialem problem z wspomaganiem - wygrzanie lutow zalatwilo sprawe, raz wypadl mi walek z przegubu i jazda sie skonczyla, ale to wina sprytego mechanika... majac gaz zdarzylo mi sie wymianiac pompke paliwa, a ze ktos juz kiedys z tym kombinowal i wlozyl mi z escorta, to nawet dwa razy bylem na warsztacie :) generalnie ok, jak juz odpali to dojedzie :)
~Shadock
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
patrz wyżej - co kto uważa za powazne usterki. Od 10000 km okresowo zrywa sprzęgło przy ruszniu i wolnej jeźdxie, ale ponoć ten egzemplarz tak ma. Przejechałem kolejne 60000 km i jeszcze jeździ, tzn. raczej nie poważna usterka ;-) Oprócz tego, że się 2 razy rozkraczył przez kontrolkę uszkodzenia wtrysków to chodzi całkiem sprawnie (odpukać)
~Medved88
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Raz tylko auto stanęło unieruchomione przez wrzutnik rozrusznika, który nie chciał wyskoczyć i zastartować silnika. Druga poważna usterka to rozsypane łożysko skrzyni biegów i trzecia zużyte prowadnice zaworów, co poskutkowało spaleniem 2 litrów oleju w ciągu miesiąca. Katastrofy nie ma, ale szału też nie ma.
~ravag
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Po zakupie zostałem zaproszony do serwisu na kontrolę układu hamulcowego, gdyż Fiat wypuścił wadliwą serię samochodów ze wspomaganiem układu hamowania, który mógł ulec przedwczesnemu zużyciu. W moim aucie wymienili w ramach gwarancji mechanizm wspomagania hamulców i poza tym nie miałem nieprzyjemności związanych z innymi usterkami.
~Micholec
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Sprzęgło - raz wymienione przy 90.000 km - zaczęło się slizgać. Alternator - 170 zł wymiana na regenerowany (wymienione 2 łożyska, sczotkotrzymacz wraz z regulatorem napiecia i sczotki). Nowy akumulator Centra - 60Ah. Wymienione amortyzatory z tyłu (po 110 zł za sztukę - BILSTEIN). Do Primery jeden amor kosztuje 360 zł (tył).
~droopi GG 4238060
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
no tu to moge punktować 1. Uszczelka pod głowica 2. wiecznie spocona oszczelka pokrywy zaworów 3. wachacze 4. gałki 5. sprzegło To wymieniłem tylko raz żeby nie bylo że co miesiac to robie :) Odziwo nie poszedł ani jeden amortyzator wszystko ok hmmm juz zaczynam sie zastanawiac czy cos nie tak z tym autem :))))
~Adam H, Piekary
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
-wymiana uszczelki skrzyni biegów -po ok. 30tys. przerażająco głośno podczas hamowania z dużej prędkości. W serwisie powiedzieli.że powinny być lepsze tarcze w modelu z tym silnikiem, bo nie są one przystosowane do tych prędkości.Serwis usterki nie uznał, z własnej kieszeni kupiłem tarcze hamulcowe, problem zniknął.
~Marek
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Eksploatacyjne elementy dość szybko się zużywają. Poza tym musiałem wymienić sprzęgło (od nowości było - 16 lat), pompę wody i uszczelkę pod głowicą. Pompa się zatarła bo jakiś mechanik nawalił za dużo silikonu jak coś tam montowal i się zapchał przewód. Przez to poszła też uszczelka pod głowicą.
~Grzesiek i Agnieszka
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Po kupnie samochodu musiałem naprawić zaniedbania poprzednika. Wymienić tylne amortyzaory oraz przednią osłonę przegubu. Po tym remoncie wszystko działa bez zarzutu. Przegląd idealnie przeszedł. W trasie samochód zdobył moje zaufanie, pracując bez zarzutu, w ciągu miesiąca zrobił prawie 2 tyś km.
Dziennik kosztów dla Fiat Punto II Hatchback
5,7
6,2
~Marcin
Hatchback 1.9 D 60KM 44kW
Z poważnych usterek to czekam i zbieram pieniądze... Ale mogłem być naciągnięty przez autoryzowany serwis fiata na wymianę kolumny wspomagania ( silnik + czujnik momentu = 3000zł ). Okazało się że były zimne luty w sterowniku silnika. Po naprawie ( 2zł cyna :) autko gania na wspomaganiu.
Fiat Punto II Hatchback