Lista ocen Fiat Punto II Hatchback (614) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 751 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~elmo81
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Przepustnica, a właściwie silnik krokowy, niestety czeka mnie wymiana całej przepustnicy, a to koszt 380 pln, generalnie FIAT to zwykle jakieś usterki elektryczne ;) alternator, mechanizm od wycieraczek, aku itp. itd.
~Micha$
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
jedyna awaria w ciągu 9 lat nie działało elektryczne wspomaganie kierownicy w ASO orzekli że trzeba wymienić cały układ za 1300zł znalazłem faceta z rudy śl. który za 650zł wymienił czujnik położenia kierownicy i wszystko działa
~xxdd
Hatchback 1.9 D 60KM 44kW
co do poważniejszych to sam nie miałem a to co możecie przeczytać że psuje się ta pompa to napiszę jeszcze raz to że ona się psuje jest tylko winą kierowcy który nie ma wyobraźni i nie wie jak sie jeździ takim silnikiem
~markomiej
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Uszczelka pod glowica przy przebiegu 60000 450zł Cieknaca pompa wody 80000 przy okazji rozrzad. Centralka wtrysku 65000 1400zł !!!! Sprzegło co 25000 Bylo wymieniane 3 juz razy. Olej ze skrzyni do sprzegła 1000zł !!!!
~Piotr
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Silnik praktycznie bezawaryjny. Nie wymieniałem rozrządu i jakoś nic się nie działo, choć ostrzegano. Najgorsze było sprzęgło - zepsuło się na trasie i ledwo przejechałem 100km, bo o mało całkiem go nie zatarłem.
~matush_diver
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Autem jeździmy przez 8 lat - 200 000km i naprawdę auto mnie nigdy nie zawiodło. Nigdy nie stanąłem na drodze, do tej pory z nieplanowanych postojów w warsztacie była tylko naprawa sprzęgła (a przecież to również rzecz eksploatacyjna).
~toomecki
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
akumulator , opony , klocki hamulcowe , końcówka układy wydechowego... czyli wiadomo - eksloatacja silnik wycieraczek z całym majdanem musiałem wymienić bo sie okazało , że są tam plastikowe tryby i sie wytarły
~~killbillly.
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Plus za zawieszenie,na razie zero problemów.Niestety pada przepustnica(czasem potrafi zgasnąc na wolnych obrotach,zaswieca sie kontrolka wtrysku)).Kończy się sprzęgło(przy tym przebiegu,to trochę za szybko).Reszta-bez problemów.
~asNtech
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Amortyzatory wybuchły po 30000, Hamulce w prawym kole wysiadły. Koło nagrzewa sie do czerwonosci aż opona się topi. Wycieraczka przednia przestała działać. Rozrusznik czasami nie uciągnie silnika nawet przy nowym akumulatorze.

Usterki Fiat Punto II

Fiat Punto II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~pckloss
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
W tej kategorii nie spotkała mnie dotychczas żadna niemiła niespodzianka. Nic nie "padło" znienacka. Wszystkie usterki z wyprzedzeniem dawały o sobie stopniowo znać. Gdy ma się "ucho" do auta wszystko da się wyłapać i w porę naprawić.
Fiat Punto II Hatchback