Lista ocen Fiat Punto II Hatchback (677) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 688 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~winiary
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Auto dość oszczędne pod warunkiem rozsądnego obchodzenia się z \"gazem\". Kręcenie silnika powyżej 4000 obr./min nie ma większego sensu - rośnie spalanie i hałas. Efektywniejsze przyspieszenie można uzyskać odpowiednio \"mieszając\" biegami.
~wacos
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
W mieście palił mi MAX 6,5l/100km. Gdy pokonywałem krótkie odcinki z pedałem wciśniętym w podłogę. Na trasie gdy jechałem normalnie spalanie schodziło do 4,8l. Ceny części śmiesznie tanie. Naprawy w dobrych prywatnych warsztatach w normie.
~roksun
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Jest to samochód eko... znaczy ekonomiczny nie koniecznie ekologiczny ;) Spalanie: miasto- 6,3 / w trasie nawet do 4,7l Przeglady ok.500 ale juz nie jezdze do ASO a ceny napraw tez nie wielki-ostatnio sprzeglo-600zl z wymiana w warsztacie
~Effendi
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Jakość materiałów wykończeniowych do niczego. Usterki niespotykane w innych markach: przerdzewiała miska olejowa (!), do tego wymiana alternatora, Cięgła wycieraczek (dwa razy), skrzypiące siedzenia, woda zbierająca się w reflektorach i tylnich lampach... itd
~domus1@gazeta.pl
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
W cyklu mieszanym (60% trasa, 40% miasto) spalanie na poziomie 6 - 6.5 l/km więc niewiele jak na benzynę. Ceny części bardzo przystępne, co przy małym skomplikowaniu technicznym pozwala na możliwość naprawdę taniej naprawy auta praktycznie wszędzie.
~kristekk@wp.pl
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Miasto okolice 7l przy dość dynamicznej jeździe. 8 litrów z małym hakiem jeśli jeździmy z pedałem w podłodze i zmieniamy biegi ponad 5tys obr/min. W trasie do 140km/h z wyprzedaniem 6,5l Przy spokojnej jeździe poniżej 6l. Przy bardzo spokojnej poniżej 5l.
~BartSam
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Jesli chodzi o zużycie paliwa to "lekka noga" potrafi zdziałać bardzo wiele. Na trasie nie przekraczając 90km/h potrafi być nawet 4,5L/100km. Po mieście pamiętając o lekkiej nodze (w dużych miastach może być z tym ciężko) i dużo hamując silnikiem 5-6L/100km
~Stach
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
jeżdżąc jak emeryt w trasie spala poniżej 5l. Jadąc na autostradzie 150-160 km/h - ok. 8,5 - 9 l. W cyklu mieszanym 6-6,5l. Tanie części. prosta budowa sprawia, że jeżeli komuś chce się paprać to sporo drobnych napraw można wykonać samemu.
~wloch@op.pl
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Trudno mi się wypowiedzieć ponieważ korzystam z LPG. Ale generalnie mogę powiedzieć, iż przy przebiegu ok. 2.5Tkm miesięcznie wydaje ok. 400 zł na paliwo. przy cenie 4,35/L Pb95 i 2.32/L LPG. Wydaje mi się, iż jest taniej niż przy silniku TDI.
~mario
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Niestety ale za duze spalanie jak na taki silniczek. Na trasie pali duzo gdyz auto jest za slabe i przy wyprzedzaniu trzeba go pilowac na wysokich obrotach. natomiast gorsze jest to ze i w miescie nie jest za dobrze mimio delikatnego operowania gazem
Fiat Punto II Hatchback