Lista ocen Fiat Punto II Hatchback (677) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 688 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Olek oolo@poczta.onet.pl
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Jeśli chodzi o paliwo to nie wyczułem go - w zimie jak były mrozy -14 spalał nawet po 10 l/100 przy miejskiej jeździe. Naprawy jak to fiat tanio i byle jak. Przeglądy tanie, ale nie polecam wlewania oleju proponowanego przez producenta. Lepiej zalać Castrola albo Mobila, cena oleju podoba za to kultura pracy silnika się poprawia.
~kozazuza@wp.pl
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Ubiegłej prawdziwej zimy było lepiej 5,5 -6,5l na krótkiej 8km trasie to niezle tej zimy a jeszcze jej nie było do 7l wprawdzie po mieście ale cuś dużo popija ale to pewnie odwrotnie jak ja .Naprawy nie są drogie w moim mieście powiatowym,ale słyszałem że ludzie z Warszawki walą na przeglądy bo tanio i rodzine można odwiedzić 2w1
~Krzysztof, agent007@poczta.neostrada.pl
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Tego oczekiwałem i to mam. Średnia z ostatnich 2000 km (2 tysięcy) mieszanej, typowej jazdy to 6,0l/100km. Miasto: 7,0l/100km. Trasa: 5,1l/100km. W zimę, wiadomo, ok. 5% więcej. Najlepszy wynik (częśc trasy W-wa Gdańsk, STAŁA prędkość testowa=80-83km/h, POMIAR WEDŁUG GPS-a bo prędkościomierz pokazywał 85-90): 4,3l/100km. PLUS+
~Stavros maciek_01@ftv.pl
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Jest chyba tak jak podaje Fiat, w zime na oponach pirelli snow control przy barzdzo oszczednej jezdzie ok. 5.5l/100km na trasie i 6.5-7l w miescie. Przy jezdzie na maxa srednia na trasie 110km to ponad 13l/100km (pred. srednia 136km/h na kretej drodze duzo wyprzedzania). W miescie ok. 10-11l (jezdzi sie wolniej).
~Marcin
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Jest to naprawdę łatwy i tani w utrzymaniu samochód. Koszty części są naprawdę tanie, wymieniając sami niektóre rzeczy jesteśmy w stanie dużo zaoszczędzić. Jedną z najdroższych rzeczy do zrobienia nie licząc silnika itd. jest wspomaganie. OC też jest tanie jak barszcz bo jest to silnik 1.2.
~Maciej
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
Poza nielicznymi wyjątkami części zamienne są bardzo tanie i jest ich mnóstwo, Przeciętnie zużywa mi 7-7,5 litra przy jeździe po Warszawie, przy agresywnym stylu jazdy (ale w godzinach 'poza korkowych') i ~6 litrów w trasie przy średniej prędkości 80-90 (co oznacza jazdę średnio 130-140)
~elmo81
Hatchback 1.2 i CNG 52KM 38kW
Zimą, zwłaszcza taką jak teraz, pali troszkę więcej w mieście, nawet do 8/100, ale w trasie do 4,7 potrafi spokojnie zejść, oczywiście gdy lecimy 120/130 km/h ;) Co do części, jak to FIAT oryginały tanie nie są ale zastępniki czasem są lepsze, choć nie miałem okazji by to sprawdzać na szczęście!
~Pablo_STG
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Myślałem że bedzie trochę lepiej, zwłaszcza w mieście, gdzie przy bardzo spokojnej jeździe pali 7L a zimą 8.5L. jak na silniczek 1.2 8V i spokojny styl jazdy (zmiany biegow przy 2000-2500 obr) to słaby wynik. Trasa to juz bajka, w pojedynke przy predkosci 80-100km mozna zejsc do 5L a nawet ponizej.
~tweety
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Z uwagi na mój styl jazdy pali mi całkiem sporo, bo 10l LPG po mieście. Ale to naprawdę max, przy jeździe z butem w podłodze non stop. Na trasie 8l LPG przy średniej prędkości 120 i częstych wyprzedzaniach na 3/4 begu. Duże spalanie rekompensuje bardzo tanimi częściami i naprawami.

Usterki Fiat Punto II

Fiat Punto II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Grzesiek i Agnieszka
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Jestem pod wrażeniem ekonomiczności samochodu. Kiedy prowadzi moja narzeczona ( 90 - 100km/h ) spalanie oscyluje w granicach 4,5 - 5 / 100km. W mieście jest około 5-5.5l . Kiedy ja prowadzę ( 100 - 110 / km ) spalanie oscyluje w granicach 6l/ 100 km. W mieście jest podobnie 6l na 100 km.
Fiat Punto II Hatchback