Lista ocen Fiat Punto II Hatchback (677) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 688 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Chyba główny powód dla którego nabywa się to auto. Śmieszne ceny części zamiennych, np. kpl klocków na przód 50 pln, kpl rozrząd około 200 pln. Troszkę rozczarowuje spalanie w przypadku braku LPG. Spalanie powyżej 7 litrów w cyklu miejskim nie przystoi tak małolitrażowemu autku.
~Para-Sol
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Nie ma chyba wielu samochodów w tej klasie z silnikiem benzynowym bardziej ekonomicznych. Małe zużycie paliwa, długie okresy między przeglądami - 20 tys. km, niskie ceny przeglądów (w porównaniu z innymi ASO), powszechna dostępność tanich oryginalnych części oraz zamienników.
~mdx15@o2.pl
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
W trasie spalanie spada poniżej 5l/100km przy jeździe krętymi drogami i dużej ilości wyprzedzania. W mieście bez problemu 6l/100km, jeżdżąc \'eko\' można zejść nawet do 5l/100km, nie ma możliwości uzyskać powyżej 7,5l/100km chyba że jeżdżąc tylko w korkach i na wysokich obrotach.
~Uras
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Auto dla spokojnych kierowców, łagodne traktowanie gazu odwdzięczy się na stacji benzynowej. Dla bardziej wymagających troszkę za mało koni, przydałoby się połowę więcej, wtedy byłoby super ( szkoda że zabrakło w ofercie czegoś pomiędzy 1.2 a 1.8 litra, nonsens!)
~Jacek
Hatchback 1.3 16V Multijet 70KM 51kW
Silnik 1,3 JTD MULTIJET jest pod względem zużycia bez konkurencji. Co do przeglądów to się dopiero okaże. Udało misię osiągnąć spalanie 3,7 l /100 lecz tylko przy stałej jździe z prędkością 85-90 km/h przy ok. 2000 rpm. Przy pomiarze pokonałem dystans 180 km.
~PII16vuser
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
trasa pod klimą przy prędkościach do 130km/h i pod klimą - mój maxymalny wynik to 5,4 l, przy szaleńczej jeździe do 160km/h - 6,6l, jazda o kropelce 4,8l (wspólna podróż ze znajomymi w matizie nad morze 80-110km/h) miasto pod klimą max 8,2l, przeważnie 7,7 -7,8l
~Ja
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
W mieście do 7 l na 100, chyba, ze jest b. zimno. W trasie nawet mniej ok. 5 l. Przeglądy w ASO - nie trzeba chyba pisać. Ceny skandaliczne. Robocizna to jakieś 90 % i tak nie małych kosztów. I nie wiem co za te pieniądze robią. Te "źle" to głównie przez serwis.
~owsikrzys
Hatchback 1.8 i 16V 130KM 96kW
Przy tych osiągach poniżej 10l to jak za darmo.Części dość drogie bo do HGT jest mało.Np poduszkoa silnika do 1.2 kosztuje 140 a do 1.8 460.Ale jak sie chce to sie ma.Klocki szybko padają ale coś musi to chamowac skoro w 8 sekund do 100 sie rozpedza.
~Medved88
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Częsci dość tanie, eksploatacja też, ubezpieczenie - wiadomo - mały silnik. Mało pali, przy delikatnym traktowaniu da się zejść nawet poniżej 5 l/100km na trasie, średnio ok. 6.3 l/100km, a w jeździe miejskiej potrafi sobie chlapnąć nawet 8,5 litra.

Usterki Fiat Punto II

Fiat Punto II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~bolo
Hatchback 1.9 D 60KM 44kW
Kupując auto miałem nadzieję na większe oszczędności. W mieście potrafi spalić powyżej 7 litrów. Dużo lepiej na trasie 5-5,5 litra. Koszt napraw chyba ok. Głównie usterki, które można samemu naprawić. Jedynie wahacz wyniósł mnie 180 pln z wymianą.
Fiat Punto II Hatchback