Lista ocen Fiat Punto II Hatchback (677) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 688 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~w.waldek@interia.pl
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
po 80 tys km uszkodzony silnik krokowy przepustnicy - do wymiany całość - 1600zł. rok później łozysko w alternatorze - regeneracja 500zł. innych usterek brak. żarówki przód wymienione 3szt. paliwo: przy rozsądnej jeździe zgodnej z przepisami: komputer pokazuje 4,7 (nalezy doliczyć ok 10%)
~piter
Hatchback 1.8 i 16V 130KM 96kW
Cóż- auto nie jest oszczędne, jak się go przyciśnie to pali 12 litrów po mieście (Warszawa). Ale i moc robi swoje, jak na 130 KM nie jest to wcale przesadnie dużo. Rozwiązaniem jest LPG. Mimo początkowych obaw zaryzykowałem i zainstalowałem sekwencję, i od półtora roku spisuje się (odpukać) bez zarzutu.
~krzysztofgora@wp.pl
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Jeżeli tu bym się przyczepił to znaczy że jestem chory.Ponieważ zawsze tankuję do pełna i prowadzę statystykę w komputerze od momentu zakupu (to już 3 lata ) to średnie ROCZNE od kwietnia do kwietnia wygląda tak 2004-5 = 6,0l , 2005-6= 6,1l , 2006-7=5,7l. Ceny przeglądów w ASO w normie.
~Jacek Łódź
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Byłoby taniej gdybym miał LPG. Tak czy inaczej autko jest oszczędne. W mieście Łodzi pali mi 7.0 l/100km przy dynamicznej, ale nie wyczynowej jeździe. Skoro to fiat to ceny części i napraw stoją na przyzwoitym poziomi. Jeśli kogoś stać na kupno tego samochodu, to z pewnością stać go będzie na utrzymanie.
~Paweł- Krakow
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
w mieście /bez zimy/ na krótkich odcinkach średnio spala ok. 6.8-7 l. Na trasie długiej jadac ekonomicznie ok. 5.2 l/100km. Prowadze dokładne zapisy tankowań więc średnio w roku /wraz z zimą/spala mi ok.7.3 l/100km. Serwis w ASO jest za drogi, zarówno przy naprawach jak i przeglądach.
~Stachy
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Średnio w jeździe mieszanej pali mi 5,5l/100. W mieście ok. 7l, na autostradzie jak się sypie 140 - 150 to czasem nawet do 9l/100km dochodzi. Ale ogólnie jestem zadowolony ze spalania. Poważnych napraw do tej pory nie miałem, ceny przeglądów w normie, chociaż bym się nie obraził jakby były niższe ;)
~Rios
Hatchback 1.4 i 16V 95KM 70kW
Za 12800 KM spalił przeciętnie 7,18 l/100 (wahało się od 7,4 /100km do 6,5 / 100 km) -jazda mieszana: miasto dynamiczna i jazda poza miastem. Wynik OK - za tą dynamikę i komfort, spalanie niewiele większe niż w Seicento, porównywalne z Fabią 1.2 mniejsze niż w Corsie 1.4 16v i Clio 1.4 16v
~arekbielecki@o2.pl
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
pali w mieście ok 7l/100km ale wszytko zależy od tego jak się jeździ bo potrafił wypalić zarówno 6l/100km jak i 9l/100km, poza miastem bajka 5 do 6l/100km. ceny przeglądów też niewielkie 380 zł z wymianą oleju i filtra. Naprawy na razie tylko gwarancyjne więc nawet nie pytam ile by mnie to kosztowało.
~punkt*****
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
zalezy oczywiscie od ciezaru buta ale z (nie tylko moich ale tez uczestnikow forow Punto) pomiarow wynika, ze pali tyle ile jest napisane w instrukcji - czyli bdb. Ceny napraw - zalezy oczywiscie gdzie ;) w Warszawie 2x drozej niz gdzie indziej, ale na pewno taniej niz w toyotach, renaultach itp.

Usterki Fiat Punto II

Fiat Punto II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Kamil
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Musiałem kilka rzeczy wymienić, a z tego co mam porównanie z innymi samochodami, to niektórzy mieli znacznie mniej do roboty. Tylne zawieszenie Kayaba =400zł z robocizną Nowy tłumik =300zł z robocizną wymiana tuleji w przednich wahaczach + poduszka amortyzatora =300zł z robocizną
Fiat Punto II Hatchback