Lista ocen Fiat Punto II Hatchback (677) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 688 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MC
Hatchback 1.9 JTD 85KM 63kW
jak na swoją pojemność przyzwoicie, średnia z dotychczasowego przebiegu to 6,8 l/100 km, ale dużo zależy od stylu jazdy i warunków na drodze, a moja prawa stopa jest trochę cięższa od lewej; wynik podwyższyły ostatnio gigantyczne korki...
~Tomek
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Jeśli jedziemy jak emeryt (do 120 km/h) to spalanie utrzymuje się na poziomie 5,8 l, natomiast kiedy wyciśniemy wszystko z tego silniczka to pali jak smok - rekord to 14l/100km, części stosunkowo tanie i łatwo dostępne, przeglądy w ASO potwornie drogie
~kaktus33@vp.pl
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Na trasie to 6L przy dosyć agresywnej jeździe (redukcje, wysokie obroty, prędkości do 140/150 km/h) przy spokojnej to i poniżej 5,5L, w mieście przy spokojnej 6,7-7L (przy częstej jeździe w krakowskich korkach) ale jak się depnie to i 7,8L wyjdzie
~asq
Hatchback 1.2 i 16V 80KM 59kW
Średnio 5,7 - 6,4 l / 100 km, zależy jak się jeździ, dane w/g komputerka. W sumie zima się jeszcze nie zaczęła, ale jest już zimno i na zimówkach od miesiąca jeżdżę, wzrostu nie zauważyłem. Przeglądy i naprawy - to się okaże, bo jeszcze nie miałem.
~Adik1
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Zima (miasto) 7,7-5l; lato (miasto) 6.5l; trasa między 5 a 6 litrów. W spalaniu oczywiście wszystko zależy od nogi wiec można jednocześnie osiągnąc 10l jak zejśc ponizej 5 litrów w trasie. Samochód przy delikatnej jeździe jest naprawdę oszczędny
~PIIuser
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
tylko miasto latem(8 km do pracy) z włączoną klimatyzacją - max 8,2, przeważnie 7,7, zimą max 8,8 (często z klimą - odparowanie szyb), trasa z klimatyzacją 3 osoby + pełen bagażnik, prędkości 100-140km/h, dużo wyprzedzania i redukcji do 3 biegu
~mkpiotr
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Jest super. Jezdze w Warszawie, codziennie 30-40 km przez centrum. Przy 50-60 km/h pali ok 7l/100 km. Przy jezdzie laczonej: 180 km (w tym 50 miasto) trip komp. pokazywal przy koncu jazdy 21/100 czyli 4,8 l na 100 km - niezle. Warunkiem jest plynna i spok
~yanoo
Hatchback 1.9 D 60KM 44kW
Silnik nie jest wcale bardzo oszczędny w porównaniu np. z 1.9TDi. Co ciekawe nie ma wielkiej różnicy między jazdą w trasie a po mieście - ok. 1 litr różnicy. Ja jeżdżę raczej ekonomicznie i w mieście spala 6-6,5.
~bikepromotor
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Części tanie i łatwo dostępne. Posiadam całą dokumentację auta i jak dotąd nie było naprawiane. Ja po zakupie dokonałem wymiany jednej z poduszki silnika (koszt 90 zł) i wczoraj spaliła mi się żarówka światła mijania. Na razie tyle...
~tomex1981
Hatchback 1.2 i 60KM 44kW
Tanio jak barszcz, chyba jedno z najtańszych aut na rynku, jeśli mamy pecha to zapłacimy za naprawę wspomagania układu kierowniczego ? koszt ponad 2000 zł, poza tym części tanie i dostępne. Całkiem niskie spalanie około 5l/100km
Fiat Punto II Hatchback